Online přenos: Apple představil bezrámečkový iPhone X

  • Novinek bude řada, ale nejvíc se čeká na iPhone X
  • Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00
  • Pro Apple je dnešní akce naprosto klíčová. Povede se?

Tohle je akce roku! Premiéra iPhonů je vždycky velká událost, ale letos to bude něco extra. Apple chce překročit svůj stín a krom dvou evolučních modelů představí i jeden „revoluční“. Bude to důstojná oslava 10. výročí iPhonu?

V tomto online zpravodajství vás provedeme od drbů přes celodenní informační úniky až po večerní premiéru. Keynote začíná v 19:00.

9:53   Spekulace a prostor pro překvapení
Snad ani nejde začít jinak než souhrnem spekulací. Možná jste v posledních týdnech nabyli dojmu, že „už víme skoro všechno“, ale zkušenosti z minulých let ukazují, že prostor pro překvapení se vždycky najde a řekl bych, že letos je ho docela hodně. Spekulací je opravdu hodně, ale také se různí a týkají se většinou hardwaru, ale iPhone, to je také software a služby a ty dokáže Apple pod pokličkou držet velmi dobře.

​Jak uniklo v rámci informací z iOS 11 GM, nové iPhony by měly mít stejný procesor Apple A11, který bude mít 6 jader: čtyři úsporná jádra Mistral by měla být s nižším výkonem a dvě jádra Monsoon pak s vysokým výkonem.

10:12   Důležitost
Dnes představené iPhony jsou pro Apple naprosto klíčové.

  1. Protože iPhone tvoří na dvě třetiny obratu firmy
  2. Protože v posledních dvou letech prodeje gradovaly, stagnovaly a dokonce i mírně klesly. Povede se zvrátit křivku prodejnosti?
  3. Po třech generacích stejného designu čeká veřejnost oživení
  4. Tohle je oslava 10. výročí iPhonu
  5. Půjde o veřejnou premiéru Apple Parku, první keynote ve Steve Jobs Theater.  Čekejte nostalgický a emotivní úvod, ale doufejme, že pokračování bude futuristické!

10:33   Apple padá na druhé místo?
Hodně se v minulém týdnu  propíralo, že Huawei přeskočil Apple na druhé místo v celosvětovém žebříčku prodejnosti. Kromě toho, že jde o průběžné výsledky (na konci kvartálu to může být jinak) a statistický zdroj je lehce pochybný, tak si myslím, že je to Applu úplně lhostejné.

Žebříček počítá prodané telefony na kusy, ale Apple uznává jinou metriku – peníze. A v nich je jasná světová jednička. Apple bere více než 90 % zisku celého odvětví. Zní to absurdně, ale většina renomovaných výrobců je ve ztrátě, takže to nakonec smysl dává.

10:54   Tohle nebyl příliš pracný redesign
Premiér bude víc a jednou z nich je Apple Watch Series 3. Podobu prozradil samotný Apple a za tuhle evoluci designu si vysloužil posměch. Nová je totiž jen červená barva na korunce. Tady asi designér Jony Ive nevykázal mnoho hodin přesčasů :-) Ale abychom Applu nekřivdili, tak uvnitř je nový LTE modul!

Klepněte pro větší obrázek
Už v minulých letech  si designéři Applu vysloužili přívlastek nejlínější na světě a za třetí sérii Apple Watch to schytají znovu.

11:08   Jak se bude jmenovat „revoluce“?
Vedou se horlivé debaty o tom, jak se bude jmenovat „über iPhone". Dlouho se mluvilo o iPhonu 8, ale dnes už se má za to, že toto jméno bude rezervované dvojici evolučních modelů. Takže iPhone X? V posledních dnech bylo nejsilněji slyšet iPhone Edition. A dnes to rozsekl jeden z velkých prodejců, který na svém webu uvádí iPhone X Edition. Jak to bude doopravdy? To se patrně dozvíme až večer!

11:20   Zlatý iPhone X
Také s novým iPhonem budete moct světu předvádět, že máte hodně peněz a nulový vkus. Výrobce příslušenství Brikk z Los Angeles rozjel předobjednávky na iPhone X oblečený do skutečného zlata, růžového zlata, nebo dokonce platiny. Ceny jsou vskutku lidové: od 7 495 do cca 70 tisíc. V dolarech, samozřejmě...

11:40   Dálkový ovladač dostane 
Ovladač k Apple TV podle Apple Insideru po tlačítku Siri dostane další vychytávku z iPhonu – haptickou odezvu.

Klepněte pro větší obrázek

12:02   Je to fake!
My tady čekáme na premiéru iPhonu 8 a v Číně už ho dávno prodávají. Není teda přímo od Applu a to co vypadá jako iOS je spíš přebarvený Android...

12:15   A není to příliš brzy? 
Tenhle titulek mě prostě baví! :-)

12:33   Tři stejná šestijádra
​Jak uniklo v rámci informací z iOS 11 GM, nové iPhony by měly mít stejný procesor Apple A11, který bude mít 6 jader: čtyři úsporná jádra Mistral by měla být s nižším výkonem a dvě jádra Monsoon pak s vysokým výkonem.

Diskuze (162) Další článek: Začínají předobjednávky berlínských Xperií. Nejrychlejší zájemci dostanou sluchátka za 6 tisíc zdarma

Témata článku: Apple, Android, Čína, Apple Watch, Keynote, Zajímavosti, OLED, Apple Park, Face ID, Tim Cook, Steve Jobs, Online přenos, Animoji, AirPower, Zlato, Apple iPhone 8 256GB, Apple iPhone 8 Plus 256GB, Apple iPhone X, Apple iPhone X 256GB, Nová éra, Růžové zlato, JPEG, Hey Siri, Poslední rok, Odemykání


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 134