Operátoři s iPhonem 3GS počítají. Nechtějí však říct kdy

O2, T-Mobile i Vodafone by rádi nový iPhone 3GS zařadili do svých nabídek. Zatím však tají datum i cenu, za kterou se bude prodávat.
Operátoři s iPhonem 3GS počítají. Nechtějí však říct kdy

Apple svým uvedením nového iPhonu 3GS vzbudil hned několik otázek. Vedle klasického přemítání, zda nový model vůbec přináší něco zásadního navíc, při současném uvolnění firmwaru 3.0 (čtěte iPhone OS 3.0 k dispozici od 17. června), se čeští příznivci ptají, s jak velkým zpožděním proti velkým zemím bude u nás novinka k dostání, u kterých operátorů a za kolik. Některé další fandy Applu napadne možná i myšlenka na další osud předchozí generace iPhonu 3G.

Čeští operátoři jsou zajedno. iPhone 3GS v Česku určitě bude, neví se však přesně kdy. Do časového odhadu se zatím pustil pouze T-Mobile, který ústy své tiskové mluvčí Martiny Kemrové stanovil horizont měsíce července (čtěte T-Mobile oznámil plánovaný prodej iPhonu 3GS). Tato doba by se shodovala s plány Applu, který bude iPhone 3GS distribuovat v několika vlnách. Česká republika má podle něj být ve druhé a novinky se dočká 9. července.

Méně konkrétní už jsou zástupci O2. "Jednáme se společností Apple o uvedení nového iPhone 3GS pro naše zákazníky. V průběhu léta by se nový iPhone mohl objevit v síti O2 prodejen," uvedl pro Mobilmania.cz tiskový mluvčí Martin Žabka. Novou generaci iPhonu si nechce nechat ujít ani Vodafone, který se může pochlubit nejlepšími prodejními čísly za iPhone 3G. "Vzhledem k tomu, že jsme v prodejích iPhone 3G z operátorů zdaleka nejúspěšnější, počítáme i s nasazením novějšího modelu do naší nabídky. Bližší informace zatím s ohledem na jednání se společností Apple nemůžeme zveřejňovat," prozdradil za operátora zástupce tiskového mluvčího Lukáš Kropík.

Za stejnou nebo vyšší cenu?

Při spekulacích o skutečném datu uvedení do prodeje je ale třeba si uvědomit, že předchozí generace iPhonu je na našem trhu oficiálně teprve od 22. srpna 2008, tedy zhruba tři čtvrtě roku. Z produktové politiky Applu je známo, že dává svým výrobkům minimálně roční cykly, než uvede jejich vylepšenou nástupnickou verzi. Proto je možné, že iPhone 3GS vystřídá v nabídkách předchozí generaci až na samém sklonku prázdnin a červenec hlášený T-Mobilem může být pouze horizont plánovaného zahájení předrezervací produktu pro netrpělivé zájemce. V každém případě by stejně jako loni mělo být datum uvedení iPhonu 3GS do prodeje u všech tří operátorů stejné.

O ceně přístroje je zatím předčasné mluvit. Operátoři vedou intenzivní jednání s Applem a ani poté nemusí být ceny konečné. Vzpomeňte na loňský srpen, kdy T-Mobile začal prodávat iPhone 3G za jedny z nejnižších cen v Evropě. Jeho neblokované přístroje se tak staly terčem překupníků z mnoha zemí. Operátor byl proto nucen ceny zvednout (čtěte T-Mobile zdražuje iPhone. O čtvrtinu).

Pokud se potvrdí teorie s roční obměnou produktů, vyhneme se také výraznějšímu srovnávání cen předešlého a nového iPhonu. Nejnovější generace by v takovém případě měla prodávat za přibližně stejnou, nebo jen o málo vyšší cenu než současný iPhone 3G. Ten by se pak po vzoru amerického operátora AT&T, u nějž už je cenové zařazení známo (čtěte Apple iPhone 3GS: nová modla mobilního světa), mohl dostat do "výprodeje" za o něco nižší cenu.

Témata článku: iPhone, 3G, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 3G, Apple iPhone 3G 16GB, Apple iPhone 3GS, Apple iPhone 3GS 16GB, Apple iPhone 3GS 32GB, Apple iPhone 4GB

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • bimboss 11. 6. 2009 15:35:58
    Prosím autora, aby nepapouškoval bludy T-Mobile. Nájezdy překupníků -...
  • xxx 11. 6. 2009 7:12:56
    prestante porad psat ze apple uvadel na wwdc ze bude 9. cervence, neni to...
  • gizmoboss 10. 6. 2009 20:37:07
    Díky za vyčerpávající shrnutí! Přesně tak jsem to myslel.
Určitě si přečtěte

Trh vyhlíží iPhone 8 a starší verze zlevňují. Nejlevnější koupíte už pod 9 000 Kč

Trh vyhlíží iPhone 8 a starší verze zlevňují. Nejlevnější koupíte už pod 9 000 Kč

** Kompaktní 32GB iPhone SE koupíte pod 10 tisíc korun ** Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou nabídce iPhone 6s ** Kupovat iPhone 7 se nyní nevyplatí, za pár měsíců je tu osmička

Včera | Pospíšil Aleš | 86

Facebook vás chce non-stop sledovat. Vy mu to dovolíte a ještě poděkujete

Facebook vás chce non-stop sledovat. Vy mu to dovolíte a ještě poděkujete

** Facebook chce znát vaše GPS souřadnice. Nonstop ** Vědomě mu ta data asi nedáte, ale stačí malý trik... ** Rozmyslete si, než použijete sdílení polohy v Messengeru

10.  8.  2017 | Kůžel Filip | 61

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení