Operátorské vánoce: kompletní přehled akcí

V minulosti znamenaly Vánoce pro zákazníky ty pravé žně. Jak to bude letos? Jaké bonusy a dárky si pro nás operátoři připravili?
Operátorské vánoce: kompletní přehled akcí
Kapitoly článku

A máme tu zase Vánoce, období které je nejen pro mobilní operátory jakousi „hlavní sezónou“, kdy prodají nejvíce telefonů a služeb. Vzhledem k nasycení trhu a faktu, že na každého obyvatele připadá více než jedna SIM karta je to ovšem stále více obtížné. Operátoři proto připravují každý rok speciální akce, které mají potencionální zákazníky nalákat právě k nim a ne ke konkurenci. Celá naše operátorská čtveřice již své nabídky představila, pojďme se tedy podívat, jaké budou ty letošní. Jistě, jen málokdo bude zrovna na Vánoce měnit operátora, ale určitě stojí za to uvažovat o prodloužení smlouvy, pokud vám končí, nebo třeba koupi akční předplacené karty.

O2: dárky, bonusy a volání zdarma

Nejdříve se zaměřím na nabídku pro zákazníky s předplacenou kartou. Jako každý rok se u nových předplacenek setkáme s bonusy spojenými s dobitím kreditu. Stejně jako loni se jedná o nabídku pouze pro nové zákazníky, je tedy podmíněna koupí SIM karty ze speciální vánoční edice. Zakoupíte-li si do konce prosince předplacenou kartu s tarifem TXT, můžete při prvním dobití získat bonus 100% z dobité částky, nejvíce 1 000 Kč. Cena karty je 95 Kč a obsahuje kredit 50 Kč. Minimální částka, kterou je pro získání bonusu třeba dobít činí 300 Kč. Pokud máte někoho, s kým jste pořád v kontaktu, můžete zvolit O2 kartu s tarifem Mix nebo Fajn, kde je možné při postupném dobíjení bezplatně volat a SMSkovat na jedno číslo ve vlastní síti až po dobu přibližně čtyř měsíců (4 × 4 týdny). Karty budou v prodeji opět do konce prosince, pro získání bonusu je třeba v každém čtyřtýdenním období dobít alespoň 300 Kč. Vybrané číslo je možné jednou za 30 dní změnit za poplatek 50 Kč.

Zatímco nabídka bonusů u předplacených karet není špatná, nabídka pro paušální zákazníky je v porovnání s minulými Vánocemi slabá. Jak noví, tak stávající zákazníci (ti kratší dobu) budou moci „užívat“ neomezené (video)volání, SMSkování a MMS na jedno vybrané číslo v mobilní i pevné síti O2. Proč je slovo užívat v uvozovkách? Neomezené volání totiž s sebou přináší jeden tradiční a zcela zásadní problém – je uplatněno až po vyčerpání kreditu nebo volných minut v rámci paušálu. To sice nemusí na první pohled vypadat jako překážka, v praxi je to však pro zákazníka velmi nevýhodné. Buď provoláte veškerý kredit (minuty) hned na vybrané číslo, abyste mohli volat dále zdarma a přitom budete platit za ostatní volání, nebo budete jednotky v rámci paušálu uplatňovat postupně a na neomezené volání se sotva dostanete (předpokládáme, že si výši paušálu zákazník vybírá podle toho, kolik průměrně provolá).

Nabídka trvá do 31. prosince 2007, platí pro nové aktivace a prodloužení smlouvy. Stačí si vybrat jeden z aktuálně nabízených minutových (ne varianty MAX) nebo kreditních tarifů z nabídky operátora. Platí i pro studentský tarif Pohoda Simple. Stejnou nabídku získají i zákazníci, kteří se rozhodnou přejít na paušální tarif z předplacených služeb nebo od konkurenčního operátora. Doba neomezené komunikaci s vybraným číslem je závislá na zvoleném tarifu a délce úvazku, pokud se uvážete na dva roky, můžete ji využívat po celou dobu trvání smlouvy. Pro přehlednost přidávám přehledné tabulky:

Tarif (nový zákazník)délka platnosti nabídky
SMS, Bronz, Silver, Gold, Platinum, Diamant6 nebo 24 měsíců
Simple 240, Simple 600, Simple 980, Simple 1350, Simple 19806 nebo 24 měsíců
Pohoda Simple12 nebo 24 měsíců
Tarif (stávající zákazník)délka platnosti nabídky
SMS, Bronz, Silver, Simple 240, Simple 600, Pohoda, Pohoda Simple3 měsíce
Gold, Platinum, Diamant, Simple 980, Simple 1350, Simple 19806 měsíců

Stávajícím zákazníkům se tak nabídka moc nevyplatí a pokud mají číslo, se kterým potřebují neomezeně komunikovat, je pro ně mnohem zajímavější zakoupit předplacenou kartu s vánočním bonusem. Nejen, že neomezené volání je na předplacené kartě uplatněno okamžitě, ale nemusí se k ničemu zavazovat. Zásadní nevýhodou je v takovém případě samozřejmě existence dvou SIM karet s různými čísly.

Podnikatelé a drobní živnostníci

Modrý operátor připravil i dárky pro podnikatele a drobné živnostníky. Noví zákazníci, kteří uzavřou smlouvu se závazkem na 6 nebo 24 měsíců, obdrží ke svému tarifu bonus ve výši 50 % minut nebo kreditu navíc. Bonus mohou využít na volání a posílání zpráv do všech sítí. Nabídka platí u vybraných tarifů po celou dobu smlouvy, tedy 6 nebo 24 měsíců. Stávající zákazníci, kteří uzavřou nebo prodlouží smlouvu se závazkem na 24 měsíců, obdrží ke svému tarifu bonus ve výši 50 % minut nebo kreditu navíc. Bonus lze použít na volání a posílání zpráv do všech sítí. Vánoční nabídku mohou využívat po dobu 3 nebo 6 měsíců v závislosti na vybraném tarifu.

Pro tento segment zákazníků byla ještě dodatečně oznámena akční nabídka pro zájemce o připojení k internetu přes pevnou telefonní linku. K některému z tarifů ADSL nebo ADSL Extreme mohou získat hned několik bonusů za symbolickou 1 Kč: aktivaci, dva měsíce bez paušálu, mobilní telefon Sony Ericsson K200i a bezdrátový Wi-Fi modem D-Link DSL-G684T.

Asi nejlákavější dárečky získají letos všichni zájemci o některou z konvergovaných služeb nebo ti, jenž si objednají v balíčku alespoň jednu novou. Vybírat mohou z digitální televize O2TV, Internetu ADSL nebo tarifů pro mobilní volání. K balíčkům Trio a Duo tak získají dárek za symbolickou 1 Kč. U balíčku Duo Mobil si pro získání dárku stačí navýšit kredit na mobilní volání o 199 korun na 24 měsíců. Dárky za 1 Kč jsou: hudební přehrávač iPod Shuffle, digitální fotoaparát Samsung D60 a nebo barevná tiskárna HP Deskjet F380.

Vánoční nabídka je připravena také pro zákazníky, kteří si vyberou pouze samostatnou službu připojení k internetu prostřednictvím ADSL nebo digitální televizi O2TV. Ke službě O2 Internet ADSL budu operátor přidávat mobilní telefon Sony Ericsson J110i za 1 Kč. S O2TV platí i nadále 50% sleva z běžné ceny na první tři měsíce pro všechny základní programové nabídky.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Ostatní, O2, T-Mobile, Vánoční nabídka, Nokia 6300, Samsung D900i, Sony Ericsson J110i, Sony Ericsson K200i, Neomezené video, Kompletní přehled, Tarifní jednotka, Délka platnosti, Komplet, Vánoční bonus, Operátor, Přehled


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10