Oppo má čtečku v displeji, která funguje na 15× větší ploše. Ukáže ji na MWC

Oppo letos slaví desetileté výročí, a to plánuje oslavit mobilními technologickými novinkami. Již před pár dny jsme vás informovali o 10× optickém zoomu, který dnes firma v Pekingu skutečně oznámila. Technologie je podobná 5× optickému přiblížení, které Oppo ukázalo již na MWC 2017. Foťák pokryje 35mm ekvivalent ohniskové vzdálenosti 15,9-159 mm, začínat bude u ultraširoké perspektivy ze které přijde do „teleobjektivu“. Bezztrátový zoom tedy zřejmě nebude ve hře v celém přiblíženém spektru, ale zřejmě jen v několika „krocích“. Foťák dostane i duální optickou stabilizaci.

Další technologickou novinkou Oppa je čtečka otisků, která funguje na větší ploše displeje. Výrobce ji ukázal na upravené modelu R17 Pro, jak funguje, můžete vidět na videu umístěném níže. Oppo do prototypu integrovalo čtečku od Synaptics, kterou výrobce popisuje jako „třetí a současně finální fázi poddisplejové čtečky“. Prostor na displeji, kde můžete nechat rozpoznat otisk, oproti stávajícím řešením naroste zhruba patnáctinásobně. V budoucnu má čtečka pokrýt celý displej, takže bude možné odemknout telefon otiskem v displeji úplně poslepu.

Podívejte se, jak funguje nová čtečka otisků od Oppa:

Oppo tak naváže na první generaci poddisplejové čtečky, kterou jsme měli možnost naživo vyzkoušet na loňském veletrhu. Z čtečky v displeji se měl stát velký hit, její adaptace však byla u řady výrobců spíše pomalejší. Vypadá to, že všichni čekali na to, až odpadne nutnost odemykání na přesně vytyčeném místě v displeji. Novou čtečku otisků a 10× optický zoom ukáže Oppo již za měsíc na veletrhu MWC v Barceloně.

A taková byla první čtečka otisků v displeji od sesterského Viva: 

Diskuze (15) Další článek: CES nové Xperie nepřinesl, Sony si je schová do Barcelony. Známe termín premiéry

Témata článku: Oppo, Smartphony, MWC, Čtečka otisků prstů, Optický zoom, Barcelona, Vivo, Prototyp, Čtečka otisků v displeji, Synaptics, Ohnisko, Čtečka, Bezztrátový zoom, Optické přiblížení, Vivo, Zoom, První čtečka, Desetileté výročí, Třetí fáze, Video umístěný, Velká plocha, První generace, Velký hit, Upravený model, Čtečka otisků


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 23

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45