Oppo má za sebou první desetiletku. Od napodobenin Sony Ericssonu mezi světové lídry

Čínská značka Oppo s koncem loňského roku uzavřela prvních 10 let podnikání v oboru mobilních telefonů. Současná světová pětka začínala v roce 2008 ještě s „hloupými“ tlačítkovými telefony, které nesly silnou inspiraci tehdy oblíbeným švédsko-japonským koncernem Sony Ericsson. Později se začala orientovat na smartphony a postupně přicházela i s vlastními inovacemi a technologiemi.

Nyní patří Oppo mezi největší světové hráče, kteří prodávají chytré telefony v řádu sto milionů kusů ročně. Baštou Oppo zůstává domovská Čína a země jihovýchodní Asie. Loni ale výrobce zahájil expanzi do Evropy, která má pokračovat v letošním roce. Z vlastních technologií Oppo jmenujme například rychlé nabíjení Super VOOC nebo fotoaparát do smartphonu s 10× optickým zoomem. V galerii se podívejte na 20 nejzásadnějších modelů Oppo.

Diskuze (1) Další článek: Se skládacím mobilem přispěchá i Motorola. Novodobý RAZR přijde v únoru

Témata článku: Oppo, Technologie, Smartphony, Čína, Optický zoom, Chytrý telefon, Výročí, Telefon, Evropa, Rychlé nabíjení, Čínská značka, Letošní rok, Lid, Super VOOC, Lídr, Loňský rok, Mobilní telefon, Napodobenina, Značka Oppo, Světový lídr, Asie, Silná inspirace, Děs


Určitě si přečtěte