Oppo N1: 23. září se Číňané postaví na špičku inovací

Tradiční značky za poslední dva roky nepřinesly tolik inovací, jako v sobě má chystaný superphone Oppo N1. Dostojí Číňané slibům?

Smartphone Oppo N1 zaujal tím, že se část jeho ovládání přesune na dotykovou plošku na zádech mobilu. Výrobce pak pokračoval v postupném odhalování indicií a celého telefonu bychom se měli dočkat 23. září.

Klepněte pro větší obrázek
Jedna z grafik uveřejněných GSMArena.com

Zatím se můžeme spoléhat pouze na minimum oficiálních informací. Podle nich nabídne Oppo N1 především pokročilé možnosti fotografování. Výrobce zároveň uvolnil oficiální promo video, které toho ale příliš mnoho neodhaluje.

Lepší představu o podobě nového smartphonu si tedy můžeme utvořit podle nejnovějších uniklých fotografií a produktových schémat. Oppo N1 má disponovat skvělým fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx, výrobce dovolí pro mobily značně neobvyklou manuální úpravu expozičních parametrů, a tak budete moct fotit skutečné noční scény s třeba minutu otevřenou uzávěrkou (to pochopitelně ze stativu). A Číňané si připravili ještě jednu specialitu. Vypadá podobně jako nedávno představené Sony CyberShoty, ale zatím není jasné, jestli půjde o pasivní objektivy, které mají pozvednout optické možnosti fotoaparátu integrovaného v mobilu, nebo podobný systém, jako má Sony (níže umístěný nákres podporuje tuto domněnku).

Dodejme, že Oppo N1 se bude vyznačovat i hliníkovou jednodílnou konstrukcí a 5,9 palcovým displejem. Novinka se zřejmě začne prodávat již krátce po své premiéře. Cenu odhadujeme na 490 eur, tedy asi 12 500 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Letmý pohled na telefon a schéma nástrčného objektivu
Diskuze (27) Další článek: BlackBerry Z30: větší Z10 s dlouhou výdrží [preview]

Témata článku: Oppo, Oppo N1, Oppo N1 32GB, Září, Letmý pohled, Číňan, Expoziční parametr, Promo video

Určitě si přečtěte