Oppo pokračuje v dobývání Evropy. Dalším cílem je Velká Británie a Polsko

Oppo pokračuje v dobývání Evropy. Dalším cílem je Velká Británie a Polsko

Aktuální světová smartphonová pětka, čínské Oppo, pokračuje v globální expanzi. Dosud bylo aktivní zejména v Číně a na trzích jihovýchodní Asie, loni si ovšem našlo znovu cestu také do Evropy. Na tiskové konferenci v Paříži uvedlo model Oppo Finx X a jeho limitovanou edici připravenou ve spolupráci s automobilkou Lamborghini. Tyto modely šly na trhy ve Francii, Španělsku, Itálii a Nizozemsku.

Klepněte pro větší obrázek
Již brzy bude Oppo v Polsku, odsud už je to jen kousek do ČR

Tím ale evropská expanze značky Oppo nekončí. Firma na sociálních sítích oznámila brzký chystaný vstup na další významné trhy – do Velké Británie a Polska. V tuto chvíli už existuje britská a polská mutace oficiálních stránek, ale zatím neobsahuje žádné informace. Můžeme se tedy jen dohadovat, jaké modely zde výrobce uvede. Nejpravděpodobnější je ale stejné portfolio jako na dalších evropských trzích, včetně vlajkového Oppo Find X nebo před Vánoci představené novinky RX17 Pro.

To by mohlo ilustrovat zájem firmy také o další evropské země. V jejich dobývání postupuje Oppo přesně opačně než konkurenční Xiaomi, které zahájilo postup z východu a už nyní je na některých trzích v první trojce, včetně České republiky. Právě proto možná vidí Oppo skulinu na trhu spíše v západní Evropě, která pomalu také přichází na chuť čínským značkám a kde se už teď daří např. Huawei a jeho sekundární značce Honor.

Zatím nejnovějším modelem čínské značky je Oppo RX17 Pro:

Diskuze (3) Další článek: Fonebud W je přenosný Wi-Fi hotspot s powerbankou a předplacenými daty pro světoběžníky

Témata článku: Oppo, Smartphony, Čína, Tisková konference, Volný trh, Open market, Polsko, Česká republika, Sociální síť, Lamborghini, Představená novinka, Španělsko, Stejné portfolio, Evropa, Globální expanze, Dobývání, Paříž, Model, První trojka, Značka, Oficiální stránka, Asie, Nizozemsko, Francie, Velká Británie