Oppo tajně vstoupilo na český trh. Některé obchody už prodávají jeho smartphony

Oppo tajně vstoupilo na český trh. Některé obchody už prodávají jeho smartphony

Zvěstí o příchodu dalších čínských značek na český trh koluje v posledních měsících poměrně mnoho. Letos se u nás mají začít oficiálně prodávat smartphony Vivo, pozadu nechce zůstat ani sesterské Oppo. Jeho smartphony začalo prodávat koncem uplynulého roku hned několik českých obchodů, novou značku v nabídce stručně představil například Datart.

Samotná značka Oppo zatím vstup na český trh oficiálně neoznámila, ani na jejích stránkách není Česko v seznamu zemí, kde značka působí. Může tak jít o individuální dovoz některého distributora, ale zároveň i příprava na oficiální start prodeje. Ve hře je i varianta, že relativně malý český trh se stane satelitem některé lidnatější země, například Polska. V tomto režimu u mobilů funguje LG a nejspíš tak začne dobývat tuzemské spotřebitele i další čínský gigant Vivo.

Zatím jen nižší modely

Chuť výrobců obsazovat nové trhy narůstá od doby, co se značky Huawei a Honor potýkají s problémy ohledně amerického embarga a kvůli chybějícím službám Googlu klesá jejich tržní podíl. Ten se na některých trzích blížil i 30 %, a tak si chce konkurence utrhnout svůj kus koláče, protože i s 5% podílem se dá v oblasti chytrých telefonů slušně podnikat.

Nutno dodat, že na výběr je od značky Oppo momentálně jen několik nižších modelů základní řady A. Výrobce má přitom v portfoliu i funkčně mnohem zajímavější řadu modelů střední a vyšší střední třídy Reno nebo vlajkovou edici Find X. Aktuálně nejvyšším modelem zůstává loňské Oppo Find X2 Pro, které se například v sousedním Německu prodává za cenu okolo 870 eur (cca 23 tisíc korun). Doufejme, že se nabídka vyšších modelů brzy rozšíří i v Česku.

Nejvyšší model Oppo Find X2 Pro v Česku zatím oficiálně nekoupíte:

Diskuze (2) Další článek: Televizi s rolovací obrazovkou už umí. Mobil má následovat. LG Rollable

Témata článku: Oppo, Smartphony, Nákup a ceny, Datart, Polsko, Oficiální distribuce, Česká republika, Finda x, Model, Nejvyšší model, Campaign, Německo, Značka, Trh, Český trh, Oppo finda


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 26

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

** Apple iPhone 12 Pro je příjemnou evolucí s novým designem ** Hlavní novinkou je podpora 5G a LiDAR pro lepší noční fotky a AR ** Potěší ale i větší operační paměť a dvojnásobné úložiště v základu.

Martin Miksa | 147