Opravy pro WP vydá Microsoft i samotní výrobci

Ani nový Windows Phone 8 není bez chyb. Řadu nedodělků by měly odstranit první vydávané systémové aktualizace.
Opravy pro WP vydá Microsoft i samotní výrobci

S operačním systémem Windows Phone se v posledních dnech dějí velké věci. Microsoft i jednotliví výrobci začínají k uživatelům smartphonů distribuovat různé updaty softwaru, které přináší novou verzi systému, nebo odstraňují reportované chyby. Hlavně majitelé nových zařízení s Windows Phone 8 nejsou spokojeni se stavem, kdy od Microsoftu očekávali finální odladěný produkt a opět dostali systém s nedodělky.

Zlepšení ve Windows Phone 8

Poslední verzi mobilního operačního systému z Redmondu se jako každé nové verzi systému nevyhly porodní bolesti, avšak Microsoft i sami výrobci smartphonů s WP8 přislíbili brzké řešení. Jako první s OTA aktualizací nazvanou Portico přispěchalo tchajwanské HTC. Majitelé telefonu HTC 8X začali dostávat aktualizaci, která úspěšně vyřešila nepříjemné samovolné restarty, v nastavení umí zakázat odpojování Wi-Fi při zamčení telefonu a umožní uložit rozepsanou zprávu do konceptů při stisku šipky zpět. Nově lze také hromadně označovat konverzace (např. pro rychlejší mazání) a odmítnout hovor textovou zprávou. Nižší model HTC 8S by měl mít tuto verzi systému předinstalovanou. Není tomu tak ale vždy, jelikož náš recenzovaný kousek se při zamčení od Wi-Fi stále odpojoval a update ani v průběhu testování nedorazil.

Aktualizace Portico na HTC 8X:

V tomto ohledu trochu ztrácí Nokia, jejíž úspěch na rozdíl od HTC leží pouze ve vodách Windows Phone. Nokia situaci honem zachránila prohlášením zákaznické péče Nokie USA na sociální síti Twitter, že update pro její Lumii 920 a Lumii 820 s výše popsanými vylepšeními dorazí ještě tento měsíc.

Klepněte pro větší obrázek
Zpráva o chystané aktualizace pro Lumie od oddělení péče Nokia v USA (via @NokiaCareUS na Twitteru)

Windows Phone 7.8 stále polooficiální

S aktualizací stávajících telefonů s Windows Phone 7.5 na verzi 7.8 je to jak na houpačce. Nejprve slyšíme spekulace, že se tak stane tento rok, pak že až ten příští. Následně se ve flashovacím nástroji NaviFirm objeví verze WP 7.8 pro starší Nokie Lumia a vypadá to, že update pro Lumie je opravdu na scéně. Žádný z výrobců o něm ale veřejně nemluví a také pro Microsoft jako by byla starší zařízení spíše přítěží. Jak je patrné z obrázku níže, ve WP7.8 se nejedná pouze o update od Microsoftu, ale také o určitá, zatím blíže nespecifikovaná vylepšení od Nokie.

Klepněte pro větší obrázek
Update pro Nokii Lumia 800 na WP 7.8 přes program Zune (zdroj: wpcentral.com)

Uživatelé, kteří již měli to štestí, updatovali svůj telefon oficiální cestou přes program Zune. Podle ohlasů ze zahraničí je update dostupný pro Lumii 800 a Lumii 900 převážně v USA. Microsoft ani Nokia se zatím k updatu oficiálně nevyjádřili, není proto jasné, zda se jedná o postupné uvolnění aktualizační procedury po regionech, nebo zda update dorazil pouze pár šťastlivcům z blíže neznámých důvodů.

Diskuze (8) Další článek: Prosinec u T-Mobilu: HTC 8S levněji než v e-shopech

Témata článku: HTC, Microsoft, Nokia, Windows, Software pro mobily, HTC Windows Phone 8S, HTC Windows Phone 8X, Nokia Lumia 800, Oddělení péče, Neznámý důvod

Určitě si přečtěte