Oracle8i Lite k dispozici!

Společnost Oracle uvolnila „nejmenší“ variantu své databázové řady Oracle8i, Oracle8i Lite pro počítače do dlaně.
Oracle8i Lite k dispozici!
Společnost Oracle uvolnila „nejmenší“ variantu své databázové řady Oracle8i, Oracle8i Lite pro počítače „do dlaně“ pracující s platformami Palm Computing a Psion PLC EPOC. Nároky na provoz tohoto systému, který je funkčně kompatibilní s ostatními variantami řady Oracle8i, se pohybují mezi 50 a 750 KB operační paměti. O replikaci dat, která je v obdobných systémech takřka nezbytností, se stará modul iConnect. Vývojáři mohou systém Oracle8i Lite najít na adrese http://technet.oracle.com.

Živě komentuje: Opravdu „mobilní“ varianta systému Oracle8i byla očekávána již delší dobu. Asi nejdůležitější, a přitom na první pohled nejvíce ukrytou skutečností je to, že okamžikem definitivního uvolnění tohoto produktu začala existovat opravdová konkurence ve vyspělých databázových platformách i pro nejmenší mobilní výpočetní techniku (Oracle tak s mírným časovým zpožděním následuje společnost Sybase). Současně také společnost Oracle dosáhla stoprocentní škálovatelnosti u Oracle8i – tento produkt dnes můžete nasadit opravdu od nejmenších systémů až po superpočítače. Sebelepší platforma může být bez odpovídajících aplikací k ničemu – v tomto případě ale takové nebezpečí nehrozí. Společnosti Oracle a Autodesk totiž pracují na vývoji produktu s kódovým označením Maui, který bude vystavěn právě nad Oracle8i Lite a Autodesk MapGuide. Oficiální představení by se mělo uskutečnit již o tomto víkendu na konferenci Oracle OpenWorld v Los Angeles.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Lite

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27