Originální cebitová novinka: handsfree na 88,3 FM

Už jste někdy viděli handsfree, které si můžete vyladit na autorádiu (nebo na jakémkoliv jiném rádiu)? Ne? Tato velmi zajímavá novinka byla představena na CeBITu.
Originální cebitová novinka: handsfree na 88,3 FM
Podle zákona platného od nového roku musí řidič telefonovat za jízdy jen s tzv. handsfree. Jestliže jste si ještě z jakéhokoliv důvodu handsfree nekoupili, možná vás přesvědčí novinka, kterou představila na letošním CeBITu tchaiwanská Společnost Aelous. Její zařízení spojuje headset s autorádiem.

Volání na frekvenci 88,3 FM

Přístroj vypadá jako klasická „kolébka“ na telefon, která však obsahuje miniaturní FM vysílač a headset. Jestliže vám někdo zavolá, přístroj začne vysílat hlas volajícího na frekvenci 88,3 FM, kterou si na svém autorádiu jednoduše naladíte. Vy budete komunikovat pomocí headsetu. Pikantní na celém zařízení je skutečnost, že přístroj vysílá až do vzdálenosti 50 metrů na krátkých vlnách, které si může naladit každý. Uvidíte-li tedy někdy někoho v autě volat, zkuste si naladit 88,3 a možná se dozvíte zajímavé informace. Navíc, v onom okruhu padesát metrů může volat jen jeden uživatel.

Úspěch?

Otázkou zůstává, jak se k novému výrobku postaví rozhlasové stanice. Ty totiž musí za využití rozhlasového pásma platit. Navíc neznám mnoho lidí, kteří by se chtěli nechat odposlouchávat. Nápad to je ale originální. Nemyslíte?
Diskuze (11) Další článek: Oskar zavádí holubí poštu

Témata článku: Příslušenství, Hlas volajícího, Handsfree, Novinka, CeBIT

Určitě si přečtěte