Oskar: chodí vám nevyžádané textovky?

Ano, je to tak - jednomu z našich čtenářů se podařilo zjistit, že jednu z funkcí Oskarovy samoobsluhy lze zneužít k bombardování textovkami na jakékoli Oskarovo číslo. Doplněno o vyjádření Oskara.
Oskar: chodí vám nevyžádané textovky?

Klepněte pro větší obrázekNedávno se v našem mailboxu objevil téměř nenápadný email od Tomáše Natvrdajky, jednoho z našich čtenářů. Na tom by ale nebylo nic moc divného, protože dopisy od čtenářů dostáváme poměrně často. Avšak text obsažený uvnitř této zprávy nás docela překvapil: podle něj jde běžná přístupová procedura užívaná při přihlášení do Oskarovy webové samoobsluhy zneužít pro obtěžování kteréhokoli zákazníka jeho sítě.

Již nějakou dobu totiž dostáváme do redakce dotazy čtenářů na tento problém - v krátkém čase jim chodí od Oskara podivné textovky s dočasným heslem. Až doposud jsme neznali odpověď - je tedy více než jasné, že tento způsob bude v jistých kruzích již nějakou dobu znám.

Příchozí textovka je totiž poněkud nepřehledná a není v ní uvedeno, že se jedná o heslo do webové samoobsluhy. Skutečně tak několika lidem způsobila problémy, protože ne každý oskarův zákazník o této možnosti spravovat své nastavení ví a využívá jej.

Je však škoda, že někdo zneužívá dobře míněnou funkci pro obtěžování ostatních. Dá se předpokládat, že Oskar - podobně jako při hacknutí jeho IQ Testu - rychle zareaguje a způsob zasílání dočasného kódu brzy změní. Vyvstává jen otázka jak? Omezí počet odesílaných hesel na určitý časový okamžik nebo prodlouží interval mezi zasílanými zprávami na dostatečně dlouhou dobu pro smazání takovéto textovky?

Doplněno 16:30: Právě jsme obdrželi toto stanovisko Oskara prostřednictvím jeho tiskového mluvčího, pana Igora Přerovského:

"Dosavadní nastavení Samoobsluhy, podobně jako je tomu u řady jiných aplikací podobného charakteru, které jsou běžně v ČR užívány, umožňovalo neomezený počet zasílání jednorázového přístupového hesla.

Na základě podnětu čtenáře jsme v průběhu dopoledních hodin dnešního dne provedli úpravu, která zajistí, že každý zákazník bude mít možnost nechat si poslat během hodiny pouze 3 jednorázová hesla. 

Naše řešením směřovalo především k tomu, abychom ponechali veškerou funkcionalitu a jednoduchost uživání Samoobsluhy. "

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Chod, Text, Příchozí textovka, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39