Oskar: chodí vám nevyžádané textovky?

Ano, je to tak - jednomu z našich čtenářů se podařilo zjistit, že jednu z funkcí Oskarovy samoobsluhy lze zneužít k bombardování textovkami na jakékoli Oskarovo číslo. Doplněno o vyjádření Oskara.
Oskar: chodí vám nevyžádané textovky?

Klepněte pro větší obrázekNedávno se v našem mailboxu objevil téměř nenápadný email od Tomáše Natvrdajky, jednoho z našich čtenářů. Na tom by ale nebylo nic moc divného, protože dopisy od čtenářů dostáváme poměrně často. Avšak text obsažený uvnitř této zprávy nás docela překvapil: podle něj jde běžná přístupová procedura užívaná při přihlášení do Oskarovy webové samoobsluhy zneužít pro obtěžování kteréhokoli zákazníka jeho sítě.

Již nějakou dobu totiž dostáváme do redakce dotazy čtenářů na tento problém - v krátkém čase jim chodí od Oskara podivné textovky s dočasným heslem. Až doposud jsme neznali odpověď - je tedy více než jasné, že tento způsob bude v jistých kruzích již nějakou dobu znám.

Příchozí textovka je totiž poněkud nepřehledná a není v ní uvedeno, že se jedná o heslo do webové samoobsluhy. Skutečně tak několika lidem způsobila problémy, protože ne každý oskarův zákazník o této možnosti spravovat své nastavení ví a využívá jej.

Je však škoda, že někdo zneužívá dobře míněnou funkci pro obtěžování ostatních. Dá se předpokládat, že Oskar - podobně jako při hacknutí jeho IQ Testu - rychle zareaguje a způsob zasílání dočasného kódu brzy změní. Vyvstává jen otázka jak? Omezí počet odesílaných hesel na určitý časový okamžik nebo prodlouží interval mezi zasílanými zprávami na dostatečně dlouhou dobu pro smazání takovéto textovky?

Doplněno 16:30: Právě jsme obdrželi toto stanovisko Oskara prostřednictvím jeho tiskového mluvčího, pana Igora Přerovského:

"Dosavadní nastavení Samoobsluhy, podobně jako je tomu u řady jiných aplikací podobného charakteru, které jsou běžně v ČR užívány, umožňovalo neomezený počet zasílání jednorázového přístupového hesla.

Na základě podnětu čtenáře jsme v průběhu dopoledních hodin dnešního dne provedli úpravu, která zajistí, že každý zákazník bude mít možnost nechat si poslat během hodiny pouze 3 jednorázová hesla. 

Naše řešením směřovalo především k tomu, abychom ponechali veškerou funkcionalitu a jednoduchost uživání Samoobsluhy. "

Témata článku: Operátoři, Vodafone

105 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tomas Natvrdajka 19. 8. 2002 16:49:53
    PS: to ze na eurotel lze bombera zasilat jednoduse, ze na to prisli pred x...
  • Tomas Natvrdajka 19. 8. 2002 16:45:28

    Budte radi, ze jsem Vam to rek, kdybych to rek vsem lidem kolem sebe,...

  • Petik 5. 8. 2002 15:22:46

    Aj mne chodia nevyzadane textovky, ale od samotneho Oskara, ze sa mam...

Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení