Oskar: chodí vám nevyžádané textovky?

Ano, je to tak - jednomu z našich čtenářů se podařilo zjistit, že jednu z funkcí Oskarovy samoobsluhy lze zneužít k bombardování textovkami na jakékoli Oskarovo číslo. Doplněno o vyjádření Oskara.
Oskar: chodí vám nevyžádané textovky?

Klepněte pro větší obrázekNedávno se v našem mailboxu objevil téměř nenápadný email od Tomáše Natvrdajky, jednoho z našich čtenářů. Na tom by ale nebylo nic moc divného, protože dopisy od čtenářů dostáváme poměrně často. Avšak text obsažený uvnitř této zprávy nás docela překvapil: podle něj jde běžná přístupová procedura užívaná při přihlášení do Oskarovy webové samoobsluhy zneužít pro obtěžování kteréhokoli zákazníka jeho sítě.

Již nějakou dobu totiž dostáváme do redakce dotazy čtenářů na tento problém - v krátkém čase jim chodí od Oskara podivné textovky s dočasným heslem. Až doposud jsme neznali odpověď - je tedy více než jasné, že tento způsob bude v jistých kruzích již nějakou dobu znám.

Příchozí textovka je totiž poněkud nepřehledná a není v ní uvedeno, že se jedná o heslo do webové samoobsluhy. Skutečně tak několika lidem způsobila problémy, protože ne každý oskarův zákazník o této možnosti spravovat své nastavení ví a využívá jej.

Je však škoda, že někdo zneužívá dobře míněnou funkci pro obtěžování ostatních. Dá se předpokládat, že Oskar - podobně jako při hacknutí jeho IQ Testu - rychle zareaguje a způsob zasílání dočasného kódu brzy změní. Vyvstává jen otázka jak? Omezí počet odesílaných hesel na určitý časový okamžik nebo prodlouží interval mezi zasílanými zprávami na dostatečně dlouhou dobu pro smazání takovéto textovky?

Doplněno 16:30: Právě jsme obdrželi toto stanovisko Oskara prostřednictvím jeho tiskového mluvčího, pana Igora Přerovského:

"Dosavadní nastavení Samoobsluhy, podobně jako je tomu u řady jiných aplikací podobného charakteru, které jsou běžně v ČR užívány, umožňovalo neomezený počet zasílání jednorázového přístupového hesla.

Na základě podnětu čtenáře jsme v průběhu dopoledních hodin dnešního dne provedli úpravu, která zajistí, že každý zákazník bude mít možnost nechat si poslat během hodiny pouze 3 jednorázová hesla. 

Naše řešením směřovalo především k tomu, abychom ponechali veškerou funkcionalitu a jednoduchost uživání Samoobsluhy. "

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Text, Oskar, Příchozí textovka

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3