Oskar: čím si vás chce získat

Reklamní kampaň, se kterou se nyní pokouší prosadit benjamínek mezi našimi operátory, má svá skrytá poslání a informace. Víte, čím na vás Oskar zaútočil a co od něj můžete očekávat? Do neděle máte poslední možnost získat zdarma Nokii 8310, pospěšte si.
Oskar: čím si vás chce získat

Oskar, to dává smysl

Průkopnické pojetí reklamy, které nám Oskar servíroval po dva roky, jistě utkvělo v paměti nejednomu z nás. Kdo by neznal mladíka vyznávajícího lásku písničkou po telefonu. Některé jeho televizní šoty zdomácněly a můžeme je považovat za televizní klasiku. Byla to příjemná změna, vidět Oskarovy šoty v televizi.

Stejnou písničkou se ale nedá stále ohromovat a tak Oskar přichází s novým pojetím svých reklam. Opět bude stavět na vtipnosti, ale zahalí je i určitým tajemstvím. Jednoduše se bude snažit, aby vám jeho reklamy utkvěly v paměti nebo alespoň aby vám vrtaly v hlavě. Však také co si vysvětlit pod sloganem: Co vidíte? Jednoduchá, ale účinná hláška způsobí, že na malý okamžik zpozorníte. Někteří možná začnou vehementně přemýšlet. To stačí, úkol byl splněn. Nebyli jste vůči ní imunní.

S čím vyrukoval

Se zmíněným sloganem se budete setkávat, respektive se s ním setkáváte od začátku tohoto týdne.Víte však, kdy uslyšíte odpověď na všechny vaše otázky? Jelikož si troufám tvrdit, že jste si přesný termín nemohli nikde na Internetu zjistit, rádi vám jej  přiblížíme. V pondělí 15. dubna, na konci reklamního spotu, uslyšíte konečně odpověď.  Možná že ti chápavější z vás, odpověď už znají nebo ji alespoň tuší. Souběžně s reklamní kampaní na obrazovkách televize se můžete setkat s billboardy, kde dominuje stejný slogan, ačkoli Oskarovo logo na billboardu nikde neuvidíte. Jak správně předpokládáte - opět se jedná o akci Oskara. Jak se na konci článku dozvíte, budou hrát tyto billboardy významnou roli, pokud budete mít zálusk na Nokii 8310.

Něco mu chybělo

Zpět k reklamám. Hlavní rozdíl oproti šotům z minula bude kromě jiné reklamní agentury - která to vše má na svědomí, v malém, ale zásadním detailu. Konečně se v reklamách budou objevovat také obličeje. Možná se pousmějete. Proč  je to tak důležité? Opravdu je. Jediné co chybělo Oskarovi v reklamě byly emoce. S příchodem obličejů na scénu se situace razantně mění, Oskar může konečně nějak "přitlačit na strunu". Přestože chce Oskar zobrazovat život tak, jak je doopravdy, bez zbytečných kudrlinek. Neubráním se dojmu, že na nás budou z obrazovky hledět blaženě usmívající se lidé, kteří si vybrali toho "správného" operátora.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sto není sto

Nejen marketinkovou strategií se pokouší přitáhnout vaší pozornost. Důraz, který sebevědomě klade na kvalitu, ať už sítě nebo svých služeb, lze spatřit v nabídce nových služeb. První, kterou jste zaregistrovali a kterou jsme vám přinesli jako první medium, je testovací karta za 100 korun. Odvážná akce, kterou hodlá přetáhnout ostatním operátorům jejich klienty. Jakkoli se tato akce zdá skvělá, má i své temné zákoutí. Především jeden a zásadní fakt. Vzhledem k vysoké penetraci mobilních telefonů v naší republice, bude muset přitáhnout nové zákazníky především z konkurenčních sítí. Problém je v tom, že většina z nich má své telefony zablokované. Oskar vám je odblokovat nemůže, jednal by protizákonně. Byli jsme ale ujištěni, že vám poradí, či doporučí jak telefon odblokovat. Všechny telefony nelze, ale odblokovat pomocí jednoduchého kódu. S těmi ostatními si budete muset někam zajít, abyste mohli SIM kartu Oskara vůbec použít a investice do testu jeho sítě bude vyšší než zmiňovaných sto korun. Druhou variantou je zapůjčit si od Oskara telefon na samotné testování.

Další službou se snaží zalíbit se i nevěřícím a pochybovačným, tím že jim zajistí měsíc bezrizikového používání telefonu. Oskarova třiceti denní záruční doba je zatím rarita. Ale proč jí nevyužít.

Jak na Nokii 8310

Sliboval jsem vám šanci zdarma získat Nokii 8310. Na internetové stránce Co vidíte? naleznete dva spoty z nové reklamní kolekce Oskara. Vaším úkolem je uhodnou jejich význam nebo co mají symbolizovat. Pakliže vaše hypotéza získá nejvíce hlasů od ostatních lidí, kteří s vámi budou souhlasit - Nokia je vaše. Nezáleží koho Oskar vylosuje, výherce si vybíráte sami. Tak rychle do toho, poslední šance končí v neděli. Malá nápověda, porovnejte reklamy v televizi s těmi na billboardech, sami zjistíte, že mají spoustu společného. Víc vám nepovím, snad jen - v článku lze narazit na spoustu indicií.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

78 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr K. 20. 5. 2002 12:29:14

    Jsem asi úplný idiot, ale ty nové reklamy jsem nějak do dnes nepochopil...

  • Yama 29. 4. 2002 20:07:53
    Buďte rádi, vy co ho pomlouváte. Bez něj bysme se za ty mobilní telefony...
  • Spike 25. 4. 2002 9:26:39

    Přiměřený zisk na těch blokovaných telefonech asi moc nemají. Spíš je...

Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení