Oskar dominuje české reklamě

Oskarovy reklamy jsou notoricky známé. Charakterizuje je lidský přístup, díky němuž sbírají jedno ocenění za druhým.
Oskar dominuje české reklamě
Ojedinělým ziskem 9 Louskáčků završil Oskar žeň ocenění, která získal za své reklamní kampaně v uplynulém roce. Oskar, poprvé v historii ocenění Louskáček, zajistil svým tvůrcům všechny tři hlavní ceny – stal se Klientem roku a jeho kampaň přinesla Oskarově agentuře Young & Rubicam Grand Prix i ocenění Zlatého ohníčku za celkový přínos české reklamě.

Oskarovým cílem bylo vždy budovat jednotný marketingový koncept postavený na přímém kontaktu se zákazníky. Tomu odpovídá marketingová strategie i zvolená kreativní řešení. Proto společnost Český Mobil zvolila pro název své sítě jméno osoby – Oskar – a tím současně personalizovala i veškeré služby, které tato síť nabízí. Oskar důsledně uplatňuje integrovaný marketing, který je základem veškeré komunikace směrované ven z firmy, ale je i klíčem ke komunikaci se zaměstnanci. Tento přístup umožnil vytvořit z Oskara jednu z nejsilnějších značek na českém telekomunikačním trhu.

„Být vytrvalý, rozvíjet jednotně zvolený koncept a naučit se v jeho rámci hledat nová kreativní řešení je pro náš reklamní tým mimořádná výzva. Získaná ocenění potvrzují, že jsme se vydali správnou cestou.“ řekla Karla Stephens, výkonná vicepresidentka společnosti.

Oskar svým vstupem na český trh poskytl nový impuls pro rozvoj mobilní komunikace. Ten se v plné míře projevil i nepřehlédnutelnou reklamní kampaní, jejíž prvky mnohdy zlidověly. Výsledkem byl rychlý růst povědomí o značce Oskar, které v současné době dosahuje dle výzkumu MML agentury Median až 97 % populace. Dokonalá součinnost Oskara a reklamní agentury Young&Rubicam byla oceněna také řadou mezinárodních uznání – 6 cen z Moskevského festivalu, 2 ocenění z prestižního Zlatého bubínku v Portoroži a další.

Oskarův 5 členný tým oddělení reklamy, společně s agenturou, vytvořil za loňský rok celkem 20 televizních reklam, které navíc podpořila jejich tisková i billboardová podoba. „Naší snahou bylo vytvořit novou, unikátní a odlišnou reklamu. Postavili jsme věci do nezvyklých souvislostí, použili motivy z běžného života a to vše okořenili českým humorem i odlišnými výrazovými prostředky. Tímto způsobem se nám podařilo najít cestu k zákazníkům a přispět tak k Oskarovu mimořádnému obchodnímu úspěchu.“ řekla Lenka Rosolová, manažerka pro reklamu.

Rozvoj značky Oskar bude i v letošním roce nadále pokračovat. Hlavním vývojovým impulsem se stane zaostření na přesně vymezené segmenty trhu a nový autentický kontext nejmodernějších služeb s přidanou hodnotou.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Žeň, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 40