Oskar: je 98 % úplné pokrytí?

Oskarovy zimní reklamy prezentující „úplné pokrytí“ asi nikdo nepřehlédl. Také nevíte, proč za tímto smělým prohlášením následuje zmínka o „pokrytí 98 % populace“? Víte, kde lze stáhnout Oskarovy televizní reklamy?
Oskar: je 98 % úplné pokrytí?
Oskarovy zimní reklamy prezentující „úplné pokrytí“ asi nikdo nepřehlédl. Také vám vrtá hlavou, proč za tímto smělým prohlášením vždy následuje zmínka o „pokrytí 98 % populace“ a není vám jasné, kdo vlastně co pokryl?

Máme pokrytou celou republiku

Aby bylo hned na začátku jasno: pokrytí, kterého Oskar za patnáct měsíců po udělení licence dosáhl, si zaslouží největší uznání – loni touto dobou by si na něj vsadil jen hazardér. Na mnohých místech byl Oskar dokonce dříve než ostatní operátoři, kteří měli tříletý náskok!

Nerozumím ale tomu, proč své produkty Oskar prezentuje tak snadno napadnutelným způsobem. Vzpomeňme třeba na reklamy prvních Oskaret s „libovolně dlouhými hovory“. Každý mohl nového operátora nařknout z klamavé reklamy – vždyť bylo možné volat pouze hodinu! Jak to, že Oskar v reklamě lže?

Podobná situace nastala znovu v podobě zamrzlého rybníku a úplného pokrytí, které nikdo nepřehlédne. Protože za tímto sloganem vždy následuje informace, že se jedná o pokrytí 98 %, nelze Oskara osočit z klamu. Divák si však připadá jako blázen: "tak je pokrytí úplné, nebo jen osmadevadesátiprocentní?"

Úplné pokrytí na 98 procent (17 kB)

Oskarovo myšlení je přímé a jednoduché: zbylá dvě procenta už ani nestojí za řeč, tak jimi nebudeme zákazníkům mást hlavu. Koho zajímá, že Paegas pokrývá 99 % populace a EuroTelu do „úplného pokrytí“ chybí snad jen desetiny procent? Obyčejný uživatel se nehádá o slovíčka a protesty zlomku mobilních šílenců nějak přežijeme.

Ono se to dobře vyjímá ...

I přes výtky ke korektnosti reklamních sloganů ale před Oskarem smekám, protože jeho kampaně jsou úžasné a mají šťávu. Stačí vzpomenout na Vladěnu, strakatého králíka, Boba v červené stodvacítce ... Některé zmiňované reklamy si můžete stáhnout na tomto webu.

A příště: třeba o Paegasu a jeho Nokii 3310 za 2 999 Kč ... nebo jsem tu reklamu špatně pochopil?

Nokia 3310 za 2 999 Kč - no, nekupte to ... (47 kB)

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Nokia 3310, Pokrytí, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27