Oskar: je 98 % úplné pokrytí?

Oskarovy zimní reklamy prezentující „úplné pokrytí“ asi nikdo nepřehlédl. Také nevíte, proč za tímto smělým prohlášením následuje zmínka o „pokrytí 98 % populace“? Víte, kde lze stáhnout Oskarovy televizní reklamy?
Oskar: je 98 % úplné pokrytí?
Oskarovy zimní reklamy prezentující „úplné pokrytí“ asi nikdo nepřehlédl. Také vám vrtá hlavou, proč za tímto smělým prohlášením vždy následuje zmínka o „pokrytí 98 % populace“ a není vám jasné, kdo vlastně co pokryl?

Máme pokrytou celou republiku

Aby bylo hned na začátku jasno: pokrytí, kterého Oskar za patnáct měsíců po udělení licence dosáhl, si zaslouží největší uznání – loni touto dobou by si na něj vsadil jen hazardér. Na mnohých místech byl Oskar dokonce dříve než ostatní operátoři, kteří měli tříletý náskok!

Nerozumím ale tomu, proč své produkty Oskar prezentuje tak snadno napadnutelným způsobem. Vzpomeňme třeba na reklamy prvních Oskaret s „libovolně dlouhými hovory“. Každý mohl nového operátora nařknout z klamavé reklamy – vždyť bylo možné volat pouze hodinu! Jak to, že Oskar v reklamě lže?

Podobná situace nastala znovu v podobě zamrzlého rybníku a úplného pokrytí, které nikdo nepřehlédne. Protože za tímto sloganem vždy následuje informace, že se jedná o pokrytí 98 %, nelze Oskara osočit z klamu. Divák si však připadá jako blázen: "tak je pokrytí úplné, nebo jen osmadevadesátiprocentní?"

Úplné pokrytí na 98 procent (17 kB)

Oskarovo myšlení je přímé a jednoduché: zbylá dvě procenta už ani nestojí za řeč, tak jimi nebudeme zákazníkům mást hlavu. Koho zajímá, že Paegas pokrývá 99 % populace a EuroTelu do „úplného pokrytí“ chybí snad jen desetiny procent? Obyčejný uživatel se nehádá o slovíčka a protesty zlomku mobilních šílenců nějak přežijeme.

Ono se to dobře vyjímá ...

I přes výtky ke korektnosti reklamních sloganů ale před Oskarem smekám, protože jeho kampaně jsou úžasné a mají šťávu. Stačí vzpomenout na Vladěnu, strakatého králíka, Boba v červené stodvacítce ... Některé zmiňované reklamy si můžete stáhnout na tomto webu.

A příště: třeba o Paegasu a jeho Nokii 3310 za 2 999 Kč ... nebo jsem tu reklamu špatně pochopil?

Nokia 3310 za 2 999 Kč - no, nekupte to ... (47 kB)

Diskuze (21) Další článek: Silvestr: poslední novinky mobilního tisíciletí

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Nokia 3310, Pokrytí, Oskar

Určitě si přečtěte