Oskar má dvě čísla na jedné SIM kartě!

Očekávaná služba Oskara konečně spatřila světlo světa. I když se nejedná zrovna o dokonalejší ALS, tak svůj účel vcelku splňuje. Splňuje ale nová Oskarova SIM karta 2v1 to, co jsme očekávali?
Oskar má dvě čísla na jedné SIM kartě!

Jak fungují 2v1

Oskarova SIM karta 2v1 používá pro přepínání mezi oběma čísly stejný princip jako Eurotel Kombi karta – tedy SIM toolkit. Další způsob přepínání mezi oběma čísly je ten, že při zapnutí telefonu zadáte PIN pro příslušné telefonní číslo, které je na dané SIM kartě. Z toho také nepřímo vyplývá, že každá SIM karta musí mít nastavené jiné PIN.

Tip: o nové službě jsme informovali již s předstihem v této zprávě.

Celá SIM karta 2v1 pak funguje identicky jako Kombi karta – při přepnutí na jedno číslo se automaticky zapne přesměrování všech hovorů z druhého čísla (pokud si tuto službu nevypnete), které je v tomto případě většinou zdarma. Ono většinou se netýká případů, kdy jste v zahraničí a případů, kdy jako druhé číslo máte na SIM kartě 2v1 aktivovanou Oskartu, u té platíte přesměrování jak z Oskarty na firemní číslo, tak z firemního čísla na Oskartu.

V těchto dvou výjimkách se za přesměrování účtuje obvyklý poplatek dle ceníku. V praxi jste tedy vždy na příjmu na obou telefonních číslech najednou. Problém je však s textovými zprávami, které můžete přijímat jen na aktivním telefonním čísle (stejný problém má samozřejmě také Kombi karta). Další věc, která asi nepotěší je ta, že na SIM kartě 2v1 nelze mít GSM bankovnictví, útěchou budiž paměť na 60 SMS a 250 telefonních čísel.

Škoda jen, že Oskar nepoužil ALS, na které má SIM karty připravené již od počátku a dokonce zpočátku i hovořil o jeho zavedení. To totiž umožňuje přijímat hovory i SMS z obou čísel najednou a přitom můžete používat i GSM banking. Číslo, ze kterého realizujete odchozí hovory si pak zvolíte v menu telefonu nebo pomocí „horké“ klávesy.

Co můžete kombinovat

Oskarova SIM karta je určena pouze firemním zákazníkům, což znamená, že si ji může zakoupit pouze právnická osoba či fyzická osoba podnikatel vlastnící jeden z tarifů nové generace (Řekni mi, Povídej, Nezavěšuj) či jeden z firemních tarifů Na jistotu či Na zisk. Ta si může jako druhé telefonní číslo zvolit Oskartu (včetně Oskarty bez limitu a Oskarty Speciální edice) či SIM kartu s libovolným tarifním programem (včetně tarifů první generace a Dohody s Oskarem) vyjma tarifů Slyším Vás a Odepiš. Faktury přitom budou chodit pro každé číslo zvlášť, přičemž měsíční paušál za využívání služby bude uveden na faktuře za firemní číslo.

2v1 versus Kombi karta

Vzhledem k tomu, že Oskarova SIM karta 2v1 svým technologickým řešením hodně podobná Kombi kartě Eurotel, nemůžeme si odpustit srovnání těchto dvou SIM karet.

Služba Oskar SIM karta 2v1 Eurotel Kombi karta
Zřízení 285,70 Kč 495 Kč + 0,95 Kč
Měsíční paušál 50 Kč* 79 Kč
Segment trhu Právnické osoby a fyzické osoby podnikatelé Všichni tarifní zákazníci
Počet SMS 60 10
Počet telefonních čísel 250 180
GSM banking Ne Ano
Přesměrování v ČR zdarma Mimo Oskarty (viz výše) Vždy
*Zákazníkům, kteří si SIM kartu 2v1 aktivují do 31. 10. 2003, bude doživotně odpuštěn měsíční paušál za tuto službu
Ceny jsou uvedeny bez DPH

 

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Karta, Libovolný tarif, Oskar, SIM

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení