Oskar má problémy s Javou

Uživatelé Oskara, kteří si zakoupili nový mobilní telefon Nokia 3410 a v opojení nad možnostmi Javy začali stahovat, brzy vystřízlivěli. Aplikace přes WAP nejdou do mobilu stáhnout. Máme pro vás několik rad, jak se problémům vyhnout.
Oskar má problémy s Javou

Klepněte pro větší obrázekZmíněné problémy se týkají jakéhokoli telefonu s podporou Javy, který budete provozovat spolu s Oskarem. V článku se budeme zabývat  mobilem Nokia 3410, protože pouze tento najdete v nabídce Oskara.

Snad každý by očekával od telefonu, který mu prodá jeho operátor, že bude v jeho síti moci využívat všechny hlavní funkce telefonu. Stejně přemýšleli i čerství majitelé mobilu Nokie 3410, který si mobil zakoupili u Oskara. Jaké bylo jejich rozčarování, když zjistili, že při pokusu stáhnout nějakou Java aplikaci, jim na displeji vyskočí hláška – Spojení přerušeno, opakujte. Co teď, je to důvod k reklamaci?

Chyba není v telefonu, ale ve wapové bráně Oskara, která nepodporuje technologii SAR (Segmentation and Reassembly). Ta vám sice dovolí stáhnout Java aplikaci, ale pouze do velikosti 1 kB. Sami již tušíte, že aplikace o tak malé velikosti bude umět s prominutím „houby“. Většina použitelných Java aplikací se pohybuje řádově v desítkách kB, některé si dokonce řeknou i sto kilo volné paměti.

Jedním řešením je využít wapovou bránu jednoho z konkurenčních operátorů. Bohužel, za tuto legraci zaplatíte jako za hovor do cizí sítě. Dalším pak pořídit si předplacenku Go nebo Twist a používat ji na stahování aplikací; s Twistem si také můžete stáhnout desítky nových her, které T-Mobile na svých wapových stránkách zveřejnil.

Na testovací stránce naleznete několik aplikací třech velikostech – sami si vyzkoušejte, kterou se vám s Oskarem podaří stáhnout.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Nokia 3410, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39