Oskar má problémy s Javou

Uživatelé Oskara, kteří si zakoupili nový mobilní telefon Nokia 3410 a v opojení nad možnostmi Javy začali stahovat, brzy vystřízlivěli. Aplikace přes WAP nejdou do mobilu stáhnout. Máme pro vás několik rad, jak se problémům vyhnout.
Oskar má problémy s Javou

Klepněte pro větší obrázekZmíněné problémy se týkají jakéhokoli telefonu s podporou Javy, který budete provozovat spolu s Oskarem. V článku se budeme zabývat  mobilem Nokia 3410, protože pouze tento najdete v nabídce Oskara.

Snad každý by očekával od telefonu, který mu prodá jeho operátor, že bude v jeho síti moci využívat všechny hlavní funkce telefonu. Stejně přemýšleli i čerství majitelé mobilu Nokie 3410, který si mobil zakoupili u Oskara. Jaké bylo jejich rozčarování, když zjistili, že při pokusu stáhnout nějakou Java aplikaci, jim na displeji vyskočí hláška – Spojení přerušeno, opakujte. Co teď, je to důvod k reklamaci?

Chyba není v telefonu, ale ve wapové bráně Oskara, která nepodporuje technologii SAR (Segmentation and Reassembly). Ta vám sice dovolí stáhnout Java aplikaci, ale pouze do velikosti 1 kB. Sami již tušíte, že aplikace o tak malé velikosti bude umět s prominutím „houby“. Většina použitelných Java aplikací se pohybuje řádově v desítkách kB, některé si dokonce řeknou i sto kilo volné paměti.

Jedním řešením je využít wapovou bránu jednoho z konkurenčních operátorů. Bohužel, za tuto legraci zaplatíte jako za hovor do cizí sítě. Dalším pak pořídit si předplacenku Go nebo Twist a používat ji na stahování aplikací; s Twistem si také můžete stáhnout desítky nových her, které T-Mobile na svých wapových stránkách zveřejnil.

Na testovací stránce naleznete několik aplikací třech velikostech – sami si vyzkoušejte, kterou se vám s Oskarem podaří stáhnout.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Nokia 3410, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení