Oskar má problémy s Javou

Uživatelé Oskara, kteří si zakoupili nový mobilní telefon Nokia 3410 a v opojení nad možnostmi Javy začali stahovat, brzy vystřízlivěli. Aplikace přes WAP nejdou do mobilu stáhnout. Máme pro vás několik rad, jak se problémům vyhnout.
Oskar má problémy s Javou

Klepněte pro větší obrázekZmíněné problémy se týkají jakéhokoli telefonu s podporou Javy, který budete provozovat spolu s Oskarem. V článku se budeme zabývat  mobilem Nokia 3410, protože pouze tento najdete v nabídce Oskara.

Snad každý by očekával od telefonu, který mu prodá jeho operátor, že bude v jeho síti moci využívat všechny hlavní funkce telefonu. Stejně přemýšleli i čerství majitelé mobilu Nokie 3410, který si mobil zakoupili u Oskara. Jaké bylo jejich rozčarování, když zjistili, že při pokusu stáhnout nějakou Java aplikaci, jim na displeji vyskočí hláška – Spojení přerušeno, opakujte. Co teď, je to důvod k reklamaci?

Chyba není v telefonu, ale ve wapové bráně Oskara, která nepodporuje technologii SAR (Segmentation and Reassembly). Ta vám sice dovolí stáhnout Java aplikaci, ale pouze do velikosti 1 kB. Sami již tušíte, že aplikace o tak malé velikosti bude umět s prominutím „houby“. Většina použitelných Java aplikací se pohybuje řádově v desítkách kB, některé si dokonce řeknou i sto kilo volné paměti.

Jedním řešením je využít wapovou bránu jednoho z konkurenčních operátorů. Bohužel, za tuto legraci zaplatíte jako za hovor do cizí sítě. Dalším pak pořídit si předplacenku Go nebo Twist a používat ji na stahování aplikací; s Twistem si také můžete stáhnout desítky nových her, které T-Mobile na svých wapových stránkách zveřejnil.

Na testovací stránce naleznete několik aplikací třech velikostech – sami si vyzkoušejte, kterou se vám s Oskarem podaří stáhnout.

Diskuze (39) Další článek: Siemens MT50: tak trošku nový mobil (test)

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Nokia 3410, Oskar

Určitě si přečtěte