Oskar: MMS uvedeme v pravou chvíli!

Zatímco Eurotel a T-Mobile již multimediální zprávy podporují, Oskar se zavedením této mocně propagované služby nespěchá. Zajímá vás, jakou budoucnost mají ememesky u Oskara? Položili jsme našemu nejmladšímu operátorovi několik otázek.
Oskar: MMS uvedeme v pravou chvíli!

Eurotel a T-Mobile nás v poslední době svými rozsáhlými reklamními kampaněmi přesvědčují, že MMS jsou budoucností mobilní komunikace, a že je ta pravá chvíle investovat (nemalou částku) do nového mobilního telefonu. Na této scéně je tím černým vzadu Oskar. Nedalo nám to a zeptali jsme se našeho nejmladšího operátora na budoucnost multimediálních zpráv v jeho síti:

1) První otázka se nabízí sama: Kdy se u Oskara chystá spuštění MMS?

Oskar připravuje uvedení MMS v roce 2003. Zatím ještě pořád platí, že nyní dostupná technologie MMS má své dětské nemoci a nejsou dostupné mobily v jednotlivých cenových pásmech. MMS chceme nabídnou ve chvíli, kdy na trhu bude skutečná poptávka a služba i MMS mobil bude dostupný šíršímu spektru zákazníků než nyní.  

2) Nemáte obavy z toho, že vám oba operátoři s ememeskami „utečnou“?

Oskar nespouští služby z PR důvodu, ale ve chvíli, kdy jsou dostupné a výhodné pro zákazníka. Bude ještě nejakou dobu trvat než trh přijde k MMS. Pořád ještě platí, že není dostatečné množství telefonů podporující MMS a jejich prodejní ceny jsou pro většinu zákazníků příliš vysoké. 

3) Podpoříte spuštění multimediálních zpráv stejně rozsáhlou kampaní, jakou můžeme pozorovat v dnešních dnech u Eurotelu či T-Mobilu? Myslíte si, že oba operátoři této fázi vývoje investují do propagace MMS v  rozumně?

Podrobnosti představíme ve správný čas. Zda jsou investice do kampaně vynaloženy rozumně je otázka spíše pro naší konkurenci.

4) Dle mého názoru mohou reklamní kampaně konkurence Oskarovi v rozjezdu MMS pomoci. Svou službu uvedete ve chvíli, kdy budou běžní uživatelé o MMS dostatečně informováni. Souhlasíte?

Souhlasíme.

5) Jednáte již s Eurotelem či T-Mobilem o propojovacích poplatcích? Bude si moci váš zákazník poslat multimediální textovku na mobilní telefon jiného operátora hned po uvedení služby?

Jedná se o obchodní vztahy mezi operátory, a proto nemůžeme uvést bližší podrobnosti.   

6) Zpřístupníte multimediální zprávy i pro uživatele Oskarty?

Vyčkejte prosím do uvedení služby.

7) Všichni netrpělivě očekávají, jakou cenu za multimediální zprávu Oskar nabídne. Máte již  ohledně cen rozhodnuto? Budete – podobně jako konkurence – účtovat rozdílné ceny v závislosti na datové objemnosti zprávy?

Opět musíte vyčkat do uvedení služby.

V pravý čas!

Oskar má pravdu v tom, že je v této chvíli velmi omezená dostupnost mobilních telefonů podporujících multimediální zprávy; a bohužel si zatím pro sebe nechává i podrobné informace. Do konce roku se na trhu objeví několik zajímavých mobilních telefonů s podporou MMS, doufejme tedy, že nás svými "MMS službami" Oskar potěší co nejdříve.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, MMS, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39