Oskar: otázky pro šéfa přímého prodeje a péče o zákazníky

Chcete vědět, proč Oskar využívá výhradně metody přímého prodeje? Proč má Oskar zálohy na volání? Na to a na několik dalších otázek jsme se zeptali Freda Hrenchuka, víceprezidenta společnosti Český Mobil.
Oskar: otázky pro šéfa přímého prodeje a péče o zákazníky
Chtěli byste vědět, proč Oskar využívá výhradně metody přímého prodeje? Bude tomu tak i do budoucna? Proč má Oskar zálohy na volání? Jak se vlastně Oskar stará o své zákazníky? Na to a na několik dalších otázek jsme se při příležitosti prvních Oskarových narozenin zeptali Freda Hrenchuka, víceprezidenta společnosti Český Mobil, a. s., pro přímý prodej, péči o zákazníky a IS/IT.

MobilMania.cz: Co metoda přímého prodeje přináší zákazníkům?

Fred Henchuk: Jsme první a jediný mobilní operátor v ČR, který přímý prodej používá. Zákazníci tak mají možnost pořídit si Oskara po telefonu nebo přes Internet – na lince OskarKontakt (0800 177117) nebo na stránkách www.oskarmobil.cz. Objednávku obdrží poštou do 48 hodin. Naše výzkumy prokázaly, že zákazníci jsou s touto možností spokojení. V loňském roce jí využilo více než 150 tisíc z nich.

Nechybí zákazníkům možnost „ošahat“ si co kupuje, aby nekupoval „zajíce v pytli“?

Český zákazník je přemýšlivý a ví dobře co chce. Každý má za asistence našich operátorů možnost vybrat si co odpovídá jeho potřebám. Pokud si není jist, zašleme materiály, které usnadní rozhodování. Pro ty, kteří raději jdou do obchodu, máme 24 firemních prodejen. Jejich počet roste a do konce roku přibudou další. Oskar také vlastní 2 mobilní obchody, tzv. Oskaravany, které ve spolupráci s našimi promotéry projíždějí Českou republikou a navštěvují různá města až do úrovně menších měst.

Proč však Oskar nemá dealerskou síť?

Máme tak lepší kontakt se zákazníky. Kdykoli budete kupovat Oskarovy služby, budete jednat přímo s Oskarovým zaměstnancem. Tím, že nakupujete přímo od nás, šetříte peníze, které byste u konkurence dali dealerům. A správa dealerské sítě znamená obrovské náklady, které na konci opět zaplatí zákazník.

Jste spokojen s prací České pošty? Máte uzavřenu nějakou zvláštní smlouvu?

Jsme velmi spokojeni. Používáme běžně dostupné služby „Obchodní balík“, do budoucna však možná dojde k nějakým změnám.

Oskar požaduje volací zálohu 1000 korun. Někteří zákazníci ji chápou jako aktivační poplatek. Můžete to vysvětlit?

Oskar jako první mobilní operátor v ČR nepožadoval a nepožaduje žádné aktivační poplatky. Zálohu 1000 Kč je po šesti měsících při dobré platební morálce možno žádat zpět nebo ji použít k úhradě vyúčtování.

Pokud chcete s Oskarem volat do nebo ze zahraničí, musíte složit vratnou zálohu 5 tisíc korun, což je velice vysoká částka, zvlášť pro ty, kteří chtějí pouze volat do zahraničí a nepotřebují roaming.

Chystáme změny, které by mohly být realizovány v nejbližších měsících. Jistým ulehčením je jistě i to, že zákazníci již mohou využívat on-line služeb sítě bankomatů pro celkovou správu svého účtu – tedy včetně záloh na roaming. Tuto službu nabízíme jako jediní v České republice.

Jak je to s platbou inkasem?

Zatím tuto možnost nenabízíme, ale již brzy bude k dispozici.

Diskuze (47) | SAGEM MW3020: stylový hezoun

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Zákaz, Prodej, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

** Výkon za rozumnou cenu, takové jsou dle Vodafonu modely Xiaomi ** Top model Xiaomi Mi MIX 2 vyjde na necelých 15 tisíc korun ** Operátor v lednu výrazně zlevňuje, ceny jdou dolů o tisíce

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14