Oskar ruší bonusy na dobíjecích kuponech...

...a od prvního srpna mění jejich hodnoty. Oskar tak jde cestou ostatních operátorů, z nichž ani jeden bonusy nenabízí. Nicméně má i jednu novinku, která Oskaristy rozhodně potěší.
Oskar ruší bonusy na dobíjecích kuponech...

A jsme bez bonusů

Od prvního srpna, tedy od zítřka, zruší Oskar současné kupony 800 a 1500 Kč s bonusy 100 a 300 Kč. Místo toho zavede nové s těmito hodnotami:

  • 200 Kč
  • 1000 Kč
  • 2000 Kč

přičemž 400Kč kupon zůstává i nadále. Na žádném dobíjecím kuponu již nebude bonus. Oskar k tomuto kroku přistoupil poté, co zjistil, že kupony z bonusem využívá jen malé procento jeho uživatelů; je to logické - ne každý má vždy po ruce zbytečných stovek. Dobití menší částkou bylo sice méně výhodné, ale zase tolik nezatížilo peněženku.

Aby si ale uživatelé přišli na své a zcela nepřišli o jakékoliv zvýhodnění, zavedl před měsícem Oskar službu FlexiSazba, která při provolání 600 korun sníží na dobu 30 dní sazby za textovky a hovory ve vlastní síti. Útěcha je to sice malá, ale aspoň nějaká.

Jak si lze nové kupony pořídit

Ne všechny nové kupony si budete moci koupit v běžné distribuční siti. Tam budou k dostání jen hodnoty 400 a 1000 Kč. Z bankomatu si budete moci dobít všechny hodnoty a službou Platby z mobilu si dobijete 200, 400 a 1000 korun. Platnost nových kuponů je následující:

  • 200 Kč - neprodlužuje platnost kreditu,
  • 400 Kč - 6 + 7 měsíců,
  • 1000 Kč - 10 + 3 měsíce,
  • 2000 Kč - 10 + 3 měsíce.

Prví číslo říká, za jak dlouho propadne po dobití danou hodnotou kredit a bude znemožněno volání a posílání SMS, druhé číslo pak udává, jak dlouho bude ještě karta aktivni - tedy budete moci přijímat hovory a textovky. Po uplynutí této lhůty se Oskarta deaktivuje.

Pozor, novinka!

Jak jsem napsal již v perexu, Oskar kromě této „kosmetické“ změny přichází se zajímavou novinkou. Pokud si poté, co vám propadl kredit, ale karta je stále aktivní, dobijete, Oskar vám kromě dobití vrátí i plnou výši kreditu, který jste měli na Oskartě před propadnutím. Pokud vám tak propadne kredit „omylem“, např. proto, že jste zapomněli dobít nebo jste třeba neměli dost peněz, dostanete jej zpátky. Docela milé, nemyslíte?

Stále nejvýhodnější

I přes zrušení bonusů je Oskarta stále v komplexním pohledu nejvýhodnější předplacenou kartou - do Oskara, tedy vlastní sítě voláte za 3,15 Kč, do jiných sítí za 6,30 Kč; textovka stojí 2,10 Kč. S 1500korunovým kuponem sice byly sazby o dost příjemnější, s tím už ale teď nic nenaděláme. Možná chtěl Oskar tímto krokem uživatele Oskaret posunout směrem k tarifům, kde má přece jen jistotu pravidelných příjmů a mohl by si tak zvýšit svoje ARPU.

Diskuze (416) Další článek: Chcete Siemens S40 za 3399 korun?

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Bonus, Propadnutí, Kup, Oskar

Určitě si přečtěte