Oskar spouští bankovní SIM Toolkit

Na tento okamžik již zákazníci Oskara čekají od doby spuštění jeho sítě na začátku roku 2000. Nová služba M-Banka bude zpočátku nabídnuta s eBankou a GECB. Známe další podrobnosti.
Oskar spouští bankovní SIM Toolkit

S M-bankou do banky

Nová služba M-Banka není nic jiného než tolik očekávaný bankovní SIM Toolkit. Tato služba bude nabízena jak novým, tak stávajícím zákazníků. Stávající mají tu nevýhodou, že si budou muset vyměnit kartu SIM za novou (SIM Plus); stačí ale zavolat na infolinku, která novou kartu pošle, nebo využít webové Samoobsluhy. Výměna karty je sice zdarma, nicméně za aktivaci služeb na této kartě (M-Banka a SIM Info) zaplatíte 300 Kč, a to bez rozdílu toho, zda jste noví či stávající zákazníci.

Až deset bank na kartě

Oskar bude zpočátku spolupracovat se dvěma bankami, eBankou a GE Capital Bank. Do konce roku se přidají další banky, hovoří se o České Spořitelně, ČSOB či Union Bance. Na jedné kartě SIM můžete mít M-Banku až s deseti bankami zároveň, tedy stejně jako u Eurotelu. Každá banka může mít přitom zcela rozdílnou nabídku služeb.

Poznámka: GSM bankovnictví je služba mobilního operátora, která umožňuje ovládat bankovní účet z mobilu. Jednou formou je zasílání příkazů pomocí SMS, další pak ovládání přes wapové rozhraní a konečně poslední ovládání účtu z menu mobilu – bankovní SIM Toolkit. Zatímco pro SMS a wapové bankovnictví stačí běžná karta SIM, pro bankovní SIM Toolkit musíte získat kartu novou, která má tuto aplikaci nahranou. Rovněž potřebujete mobil, který SIM Toolkit podporuje, což kromě historických modelů umí všechny.

Přístup do bankovního menu je chráněn speciálním kódem MPIN (např. u T-Mobilu se tento kód jmenuje BPIN), k jehož nastavení použijete speciální osmimístný kód MPUK, který dostanete se svojí kartou SIM Plus. Protože MPIN a MPUK defacto chrání váš bankovní účet, je vhodné mít je uloženy mimo dosah nepovolaných očí a rukou a ideálně si je pamatovat a na papíře vůbec nemít.

Za kačku či za dvě

Protože se komunikace s bankou pomocí SIM Toolkitu děje pomocí běžných (ale zabezpečených) textových zpráv, platíte za každý příkaz či dotaz na stav vašeho účtu patřičný poplatek, u Oskarty dvě koruny bez daně, u paušálu korunu bez daně. Pokud se nacházíte v zahraničí, platíte stejný peníz jako za běžnou SMS. Cena za zprávu banku je pak účtována dle ceníku té které banky a může být rozdílná podle cenového programu a typu účtu, který používáte. Na tyto poplatky se můžete kdykoliv podívat ve výpisu vašeho účtu.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, SIM, Oskar, SIM Toolkit

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3