Oskar spustí mobilní e-mail 17. dubna

O tom, že Oskar testuje svůj mobilní e-mail, jsme již na MobilManii psali. Nyní je známo i oficiální datum: 17. dubna. K tomu Oskar přidá i službu SMS Chat, kde budou příchozí zprávy zdarma.
Oskar spustí mobilní e-mail 17. dubna
O tom, že Oskar testuje svůj mobilní e-mail, jsme již na MobilManii psali. Nyní je známo i oficiální datum: 17. dubna. K tomu Oskar přidá i službu SMS Chat.

V původním článku jsme však nezmínili žádné podrobnosti, protože si myslíme, že by to nebylo k Oskarovi fér. Nicméně návod, jak e-mail používat již nyní, se samozřejmě objevil v diskusi pod článkem. E-maily budou pravděpodobně chodit z adresy nick@mujoskar.cz - tato adresa je již zaregistrovaná na spoelčnost Český Mobil. Sám jsem si e-mail na Oskartě také aktivoval a chodí celkem spolehlivě.

Včera odpoledne Oskar vydal oficiální zprávu, v níž se přiznává, že mobilní e-mail opravdu spustí. Datum bylo stanoveno na 17. dubna a už nyní jsou známé některé podrobnosti:

  • odeslání SMS na e-mail byla stanovena cena 2 Kč (2,10 Kč včetně DPH) pro všechny tarify,
  • výjimkou je tarif Slyším Vás, kde budete platit cenu 4 Kč (4,20 Kč včetně DPH) za e-mail.

Oživeno:Tato cena je podle sdělení tiskového oddělení Oskara konečná, nebudete již tedy navíc platit za SMS. Zatím však není jasné, zda tato cena platí i pro Oskartu - to nám teprve bude sděleno. Příchozí e-maily jsou samozřejmě zdarma – fáma, který tvrdila, že příchozí e-mail na tarif Slyším Vás bude stát pět korun, se tedy nepotvrdila.

Novinkou je ale služba SMS Chat, která vám podobně jako u EuroTelu, kde podobná služba již běží, a je o ni obrovský zájem. To samé zřejmě předpokládá i Oskar, ovšem je logické, že v menším měřítku. Má přece jen stále méně zákazníků než EuroTel, nicméně aktivně SMS používajících – zejména těch, kteří mají tarif Slyším Vás.

SMS Chat vám umožní komunikovat s řadou lidí současně o jakýchkoli tématech. Příspěvek odeslaný jedním účastníkem je automaticky doručen všem ostatním. Diskuse probíhá v reálném čase, jakmile odešlete příspěvek, mohou si jej přečíst ostatní. Přijaté zprávy jsou v rámci Oskarova SMS Chatu zdarma (EuroTel je zpoplatňuje padesáti haléři). Ceny za odeslané textovky do diskusí se budou pohybovat v rozmezí od 2,50 Kč.

Více informací nám Oskar poskytne 17. dubna, kdy budou obě služby spuštěny.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, E-mail, Mobil, Mobilní e-mail, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39