Oskar spustí mobilní e-mail 17. dubna

O tom, že Oskar testuje svůj mobilní e-mail, jsme již na MobilManii psali. Nyní je známo i oficiální datum: 17. dubna. K tomu Oskar přidá i službu SMS Chat, kde budou příchozí zprávy zdarma.
Oskar spustí mobilní e-mail 17. dubna
O tom, že Oskar testuje svůj mobilní e-mail, jsme již na MobilManii psali. Nyní je známo i oficiální datum: 17. dubna. K tomu Oskar přidá i službu SMS Chat.

V původním článku jsme však nezmínili žádné podrobnosti, protože si myslíme, že by to nebylo k Oskarovi fér. Nicméně návod, jak e-mail používat již nyní, se samozřejmě objevil v diskusi pod článkem. E-maily budou pravděpodobně chodit z adresy nick@mujoskar.cz - tato adresa je již zaregistrovaná na spoelčnost Český Mobil. Sám jsem si e-mail na Oskartě také aktivoval a chodí celkem spolehlivě.

Včera odpoledne Oskar vydal oficiální zprávu, v níž se přiznává, že mobilní e-mail opravdu spustí. Datum bylo stanoveno na 17. dubna a už nyní jsou známé některé podrobnosti:

  • odeslání SMS na e-mail byla stanovena cena 2 Kč (2,10 Kč včetně DPH) pro všechny tarify,
  • výjimkou je tarif Slyším Vás, kde budete platit cenu 4 Kč (4,20 Kč včetně DPH) za e-mail.

Oživeno:Tato cena je podle sdělení tiskového oddělení Oskara konečná, nebudete již tedy navíc platit za SMS. Zatím však není jasné, zda tato cena platí i pro Oskartu - to nám teprve bude sděleno. Příchozí e-maily jsou samozřejmě zdarma – fáma, který tvrdila, že příchozí e-mail na tarif Slyším Vás bude stát pět korun, se tedy nepotvrdila.

Novinkou je ale služba SMS Chat, která vám podobně jako u EuroTelu, kde podobná služba již běží, a je o ni obrovský zájem. To samé zřejmě předpokládá i Oskar, ovšem je logické, že v menším měřítku. Má přece jen stále méně zákazníků než EuroTel, nicméně aktivně SMS používajících – zejména těch, kteří mají tarif Slyším Vás.

SMS Chat vám umožní komunikovat s řadou lidí současně o jakýchkoli tématech. Příspěvek odeslaný jedním účastníkem je automaticky doručen všem ostatním. Diskuse probíhá v reálném čase, jakmile odešlete příspěvek, mohou si jej přečíst ostatní. Přijaté zprávy jsou v rámci Oskarova SMS Chatu zdarma (EuroTel je zpoplatňuje padesáti haléři). Ceny za odeslané textovky do diskusí se budou pohybovat v rozmezí od 2,50 Kč.

Více informací nám Oskar poskytne 17. dubna, kdy budou obě služby spuštěny.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, E-mail, Mobil, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27