Oskar: volejte si v rodině levněji

Oskar na včerejší tiskové konferenci představil novou službu s názvem Moje Rodina. Ta mimo jiné umožňuje volání v rámci rodiny za 1,58 Kč s DPH. Co nová služba přináší a pro koho je určena?
Oskar: volejte si v rodině levněji

Moje Rodina jen pro vybrané rodiny

První a nezbytná podmínka pro to, abyste si mohli novou Oskarovu službu aktivovat je ta, že potřebujete mít nejméně jednu SIM kartu s Oskarovým tarifem Řekni mi, Povídej nebo Nezavěšuj. Pro ostatní tarify (včetně těch starších) nelze tuto službu aktivovat. Dalším ne možná příjemným překvapením je to, že službu Moje Rodina nelze kombinovat se službami Moji Nej a Moje Jednička. Pokud tedy používáte službu Moji Nej, pak budete muset aktivaci služby Moje Rodina asi trochu déle zvažovat.

Co vám Moje Rodina přinese

Moje Rodina se částečně podobá službám T-Mobile Partner nebo Eurotel Tandem. K jedné SIM kartě s tarifem nové generace můžete získat až dvě partnerské karty s tarifem Junior. To, čím se Oskar od své konkurence odlišuje, je možnost přidání další SIM karty do skupiny. Pro přidávanou SIM kartu přitom platí stejné pravidlo jako pro SIM kartu mateřskou – musí mít aktivovaný jeden z tarifů nové generace. Podtrženo a sečteno – Moje Rodina může obsahovat nejvýše dvě SIM karty s tarifem Junior a nejvýše dvě SIM karty s tarify nové generace, které jsou zařazeny do Moji Rodiny.

Uživatelé SIM karet, které jsou zařazeny v Moji Rodině, si mohou mezi sebou volat po celý den za 1,58 Kč/min. (včetně DPH). Všechny SIM karty v Moji Rodině jsou sdruženy na společný účet. Volání v rámci Mojí Rodiny se nepočítá do volných minut. Kdykoliv lze zjistit, kolik všechny SIM karty (či každá jednotlivá SIM karta) v rámci Moji Rodiny provolaly. Pro všechny SIM karty či každou jednotlivou SIM kartu lze nastavit FlexiLimit (po jeho překročení přijde informační SMS).

Tarif Junior

Měsíční paušál 52,50 Kč
Volné minuty 0
Volání v rámci Mojí Rodiny 1,58 Kč
Volání do sítě Oskar 4,20 Kč
Volání do ostatních sítí 5,25 Kč
SMS do všech sítí 1,05 Kč
Poznámka: ceny jsou uvedeny včetně DPH; ostatní ceny se řídí tarifem Řekni mi.

Aktivační poplatky

Podobně jako Moji Nej, tak ani Moje Rodina není zcela bez poplatků. Za aktivaci této služby zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 105 Kč (včetně DPH) za každou jednu SIM kartu přidanou do skupiny Moje Rodina. Žádné další měsíční poplatky (vyjma paušálu za SIM karty s tarifem Junior) již není třeba platit.

V rámci zavádění služby však Oskar představil speciální nabídku – do 30. 6. 2003 není jednorázový poplatek za přidání SIM karty do skupiny Moje Rodina účtován. Všechny SIM karty s tarifem Junior získají až do 1. 8. 2003 každý měsíc 50 volných minut zdarma.

Junior aneb příjemná alternativa Oskarty

Tarif Junior je velmi dobrou alternativou pro ty, jejichž příbuzní používají nový Oskarův tarifní program a oni sami používají Oskartu. Tarif Junior by tak mohli rodiče aktivovat svým dětem nebo případně svým vlastním rodičům (tedy seniorům, pro které je pevná linka příliš drahá). Volání za 1,58 Kč/min. je navíc výrazně levnější než meziměstské hovory v pevné síti. Jediným negativem, co brání paušalizovat výrok o tom, zda je výhodnější Oskarta či tarif Junior, je pro někoho nepříjemný měsíční poplatek ve výši 52,50 Kč (včetně DPH) a eventuelně také vyšší cena za volání do sítě Oskar. Na druhou stranu však tarif Junior nabízí SMS zprávy za poloviční cenu než Oskarta a volání do ostatních sítí o 1,05 Kč levnější (neboli za cenu, kterou kdysi nabízela Oskarta s 1800 Kč dobíjecím kupónem).

Rozhodování mezi Oskartou a tarifem Junior však může přinést ještě jeden skrytý problém – zatímco u Oskarty lze poměrně jednoduše kontrolovat, kolik provoláte, tak u tarifu Junior je to o něco složitější, a to jak z toho technického hlediska (u Oskarty po každém hovoru vidíte aktuální stav kreditu), tak i z toho výchovného hlediska (dětem je asi jednodušší dávat měsíčně jeden dobíjecí kupón než jim říci, že nesmějí provolat více než 400 Kč). Vše je ale vždy otázkou domluvy.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27