Oskar: Všeobecné podmínky se mění

Od 1. ledna vstupují u Oskara v platnost nové Všeobecné podmínky. Kromě očekávaných změn u tarifu Dohoda s Oskarem se změnilo i pár dalších věcí. Jaké tedy jsou nové Všeobecné podmínky?
Oskar: Všeobecné podmínky se mění
 

Uzavření smlouvy, přijetí Všeobecných podmínek

Nově přibyl bod 2.1.1, který říká, že tomu, kdo se v minulosti pokusil o zneužití Oskarovy sítě nebo má neuhrazené závazky vůči Českému Mobilu, může být odmítnuto další poskytování služeb sítě Oskar.

Vyúčtování služeb

Nově si Oskar v bodě 3.1.1 vyhrazuje právo předkládat fyzickým osobám vyúčtování pouze elektronickou formou (což by bylo jistě ekologičtější než posílat každý měsíc poštou několik papírů). Pokud s tím uživatel vysloví písemný nesouhlas, tak mu bude Oskar posílat i nadále vyúčtování písemně.

Nově se také upravil bod 3.3.12, který říká, že má Oskar v případě, že překročení volacího limitu je objektivně možné předpokládat, požadovat jeho navýšení, přičemž v takovém případě musí být volací záloha navýšena Účastníkem do té doby, než bude volací limit překročen.

Bod 3.3.13 pak hovoří o tom, že Účastník je vždy povinen uhradit skutečně užité služby, a to bez ohledu na to, zda došlo k omezení či přerušení poskytování služeb při překročení volacího limitu.

Reklamace

Reklamace musí být uplatněna bez zbytečného odkladu a pokud se vztahuje k faktuře a k vyúčtované ceně za poskytnutou službu, pak musí být uplatněna nejpozději do 2 měsíců od doručení vyúčtování.

Rozsah a kvalita služeb

Do této části Podmínek přibyla kolonka hovořící o tom, že: „Poskytovatel veřejné telekomunikační služby není povinen uhrazovat jejím uživatelům náhradu škody v důsledku neposkytnutí služby nebo vadného poskytnutí služby.

Používání SIM karty a programu služeb

V nových Všeobecných podmínkách také přibyl zákaz používání SIM karty k nezákonným, nebo jiným, účelům, než pro jaké je určena, zejména pak pro komerční ukončení hovorů. Také není dovoleno úmyslně poškozovat software na SIM kartě nebo na něm provádět jakékoliv změny. Pokud Účastník poruší výše uvedené (a i jiné ustanovení bodu 6), Poskytovatel služby má právo omezit poskytování dané služby zamezením aktivního přístupu ke službě. Při opakovaném neplnění smluvních podmínek má Poskytovatel právo ukončit poskytování této služby.

Osobní údaje účastníka

V bodu 10 se změnilo několik formulací. Nejdůležitější je pravděpodobně bod 10.1.7, který říká: „Účastník akceptací těchto Všeobecných podmínek uděluje Poskytovateli souhlas s užitím jím poskytnutých osobních údajů za účelem nabízení obchodu a služeb Poskytovatele, uskutečňování průzkumů trhu nebo jiných marketingových akcí, a to výhradně Poskytovatelem a za předpokladu splnění povinností stanovených v bodu 10.1.6.

10.1.6 Poskytovatel je oprávněn s chráněnými informacemi o Účastníkovi nakládat pouze v souladu s platným právním řádem ČR a v souladu s ustanovením článku 10.1 těchto Všeobecných podmínek a bude zajišťovat jejich náležitou ochranu před neoprávněným užitím. Poskytovatel nezpřístupní tyto informace třetím osobám s výjimkou zákonem stanovených případů nebo informací schválených Účastníkem.“

Povinnosti a práva poskytovatele

V nových Všeobecných podmínkách přibyly nové povinnosti Poskytovatele, a to: poskytovat služby informace o telefonních číslech a na žádost účastníka na jeho náklady mu zablokovat přístup ke službě, jejíž obsah může ohrozit mravní výchovu.

Rozhodné právo a řešení sporů

V této kapitole přibyl bod 16.1.3: „V případě rozporu mezi těmito Všeobecnými podmínkami a zákonem má přednost ustanovení zákona, v případě rozporu mezi Všeobecnými podmínkami a ostatními Poskytovatelem předanými informacemi mají přednost Všeobecné podmínky.“

Změny u Slyším Vás

Bod 2.5.: „První faktura za služby bude Účastníkovi zaslána vždy v tištěné podobě, každá další faktura bude Účastníkovi zaslána v tištěné podobě až tehdy, když částka za služby poskytnuté tomuto Účastníkovi Poskytovatelem dosáhne nejméně 120 Kč, či v případě ukončí-li využívání Programu služeb SLYŠÍM VÁS. Účastník bude mít přístup ke všem svým fakturám v elektronické podobě na internetových stránkách Poskytovatele. Pokud má zákazník aktivovanou platbu inkasem, obdrží fakturu vždy a částka je inkasována, ať je v jakékoliv výši.“

Změny u Dohody s Oskarem

Při objednávce tarifu Dohoda s Oskarem nyní uzavírá Účastník smlouvu na dobu 24 měsíců (což pravděpodobně nikoho nepřekvapilo).

Změny u Oskaret

Spolu s Novým rokem také končí možnost přednabít si Oskartu zvýhodněnými dobíjecími kupony a pak přejít na tarifní program. Podle nových Všeobecných podmínek vám totiž bude při přechodu na paušál ze zbylého kreditu bonus odečten (viz. Příloha 3, bod 13).

Jaké jsou vlastně nové Všeobecné podmínky

Až na určité výjimky nedošlo k nějakým nepředpokládaným změnám. V článku jsou zmíněny pouze některé, nikoliv však všechny, změny ve Všeobecných podmínkách. Úplné a směrodatné znění nových Všeobecných podmínek najdete v PDF na webu Oskara. Stejný dokument, ve kterém jsou však vyznačeny změny oproti starším Všeobecným podmínkám, najdete zde (PDF 600 kB).

Diskuze (40) Další článek: Tajemství odhaleno: jak opravdu vypadá redakce MobilManie

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Stejný dokument, Oskar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15