Oskar „vylepšil“ svoji SMS bránu na Internetu

Oskar přišel se zdokonalením svojí webové SMS brány. Bohužel, tohoto zdokonalení lze také poměrně snadno zneužít.
Oskar „vylepšil“ svoji SMS bránu na Internetu
Oskar přišel se zdokonalením svojí webové SMS brány. Bohužel, tohoto zdokonalení lze také poměrně snadno zneužít.

Abych nechodil okolo horké kaše. Oskar na své webové SMS bráně přidal další políčko, do něhož můžete zadat telefonní číslo, na které má adresát odpovědět. Pokud posíláte textovku např. mamince a chcete, aby odpověděla na vaše mobilní číslo co bude k večeři, jednoduše jej vepíšete do kolonky (bez mezinárodní předvolby). Mamince dojde textovka z vašeho čísla uvozená textem „from oskarmobil.cz:“. Na konci pak bude vaše jméno, které jste zadali na webu, a číslo. Nyní můžete klidně odpovědět a zpráva by měla dojít na dané číslo.

Bohužel, ani na několik desítek pokusů se nám nepodařilo textovku tímto způsobem odeslat. Nepomohlo ani smazání čísla a zadání jiného. Podle různých zdrojů je totiž v textové zprávě vadný znak uvozující číslo, kam máte zprávu odeslat. Výsledkem je hlášení mobilu „Zpráva nebyla odeslána“ (testováno na mobilech Siemens C35i a S35i). Některým uživatelům zpráva odeslat šla, jiným ne. To by však nemělo zase až tak vadit, věřím, že Oskar chybku během několika dní opraví.

Co zaráží víc je fakt, že takto můžete poslat textovku pod jakýmkoliv jménem. Stačí, když znáte nějaké jméno a číslo. Textovka sice dojde označená „podpisem“ Oskara, ovšem to řada lidí přehlédne. Prostě jim dojde textovka od vás. Možností zneužití je mnoho, i když se může jednat o neškodné žertíky... Zde si dovolím citovat jednoho uživatele konference GSM: „Predstavte si, ze tam nekdo da Vase cislo a poslete treba vasemu diteti, ze ma jit ze skoly misto domu treba do... Pak budete prvni, koho se budou policiste ptat, jelikoz na telefonu bude textovka od vas. To, ze je tam navic ten text, je vedlejsi, mnoho lidi to nezna a rozhodujici je cislo."

Nevím tedy, zda toto řešení není v určitých případech kontraproduktivní a nenahrává podobným „žertíkům".

Diskuze (14) Další článek: Jak koupit mobil u Oskara

Témata článku: Operátoři, Vodafone, SMS, Siemens C35i, Oskar, Internet

Určitě si přečtěte