Oskar: vyšší obrat díky nenasytnosti trhu

Jako blesk z jasného nebe zasáhla Český Mobil nejnovější statistická analýza. Dozvěděl se, že denně je znehodnoceno až tři tisíce jeho produktů.
Oskar: vyšší obrat díky nenasytnosti trhu

Zatím, co se společnost stojící za značkou Oskar, Český Mobil, pomalu začíná opět stavět na nohy, pojďme si povědět, proč nebyl nikdo z firmy během týdne k zastižení.

Neškodná analýza

Výsledky analýzy, kterou pro Český Mobil vypracovala nadnárodní společnost Factum AZ, měly ukázat postavení společnosti Český Mobil na trhu během krátkého časového období. Rovněž všechny podstatné body kolem chápání značky a kvalitativního růstu v očích české populace zabíraly podstatnou část vypracované analýzy.

Výsledky byly doručeny v polovině minulého týdne do pražské centrály a novinářům byly představeny v pátek v pozdních hodinách. Samotný Oskar byl výsledky velmi rozčarován. Překvapila ho především velmi vysoká prodejnost, ale zároveň také vysoký počet znehodnocení jeho produktů za jediný den. V průměru se uvádělo až 3 tisíce znehodnocených jednotek za jediný den. Na jedné straně vysoká prodejnost, na straně druhé však ne příliš potěšující okolnost v počtu znehodnocených kusů. Tento fakt v nás vyvolal podezření nad regulérností dotazníkové akce.

Záhada vyřešena

Sami jsme byli zvědaví, jak agentura Factum AZ k zajímavým číslům došla. A můžeme vám s hrdostí říci, že jako jediní v republice jsme záhadu vyřešili.

První nesrovnalosti byly již ve výběru reprezentačního vzorku. Jelikož Český Mobil počítá a plánuje do budoucna, nezajímá jej starší generace, ale preferuje naopak generaci mladší. Bohužel si tyto podmínky Factum AZ vyložilo po svém a do svého dotazníkového programu zahrnulo mladší generaci již od čtyř let.

Ačkoli je Factum AZ zkušená a ostřílená firma, dalšího prohřešku se dopustila ve své formulaci otázek, které chtěla přizpůsobit věku dotazovaných osob. V praxi to znamená, že při dotazování dětí ve školce používala zdrobněliny.

Klepněte pro větší obrázek

Děti mají rádi sladké, bonbony nevyjímaje. A protože zdrobnělina z Oskara jsou Oskarky, které děti znají a s radostí denně konzumují, byla statistická chyba na světě. Deklarovaný vysoký prodej měly na svědomí sladké želatinové bonbony - Oskarky.

Diskuze (5) Další článek: Z Paegasu bude zřejmě A-Mobile

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Trh, Vysoké prodeje, Obr, Obrat, Statistická chyba


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31