Oskar: vyšší obrat díky nenasytnosti trhu

Jako blesk z jasného nebe zasáhla Český Mobil nejnovější statistická analýza. Dozvěděl se, že denně je znehodnoceno až tři tisíce jeho produktů.
Oskar: vyšší obrat díky nenasytnosti trhu

Zatím, co se společnost stojící za značkou Oskar, Český Mobil, pomalu začíná opět stavět na nohy, pojďme si povědět, proč nebyl nikdo z firmy během týdne k zastižení.

Neškodná analýza

Výsledky analýzy, kterou pro Český Mobil vypracovala nadnárodní společnost Factum AZ, měly ukázat postavení společnosti Český Mobil na trhu během krátkého časového období. Rovněž všechny podstatné body kolem chápání značky a kvalitativního růstu v očích české populace zabíraly podstatnou část vypracované analýzy.

Výsledky byly doručeny v polovině minulého týdne do pražské centrály a novinářům byly představeny v pátek v pozdních hodinách. Samotný Oskar byl výsledky velmi rozčarován. Překvapila ho především velmi vysoká prodejnost, ale zároveň také vysoký počet znehodnocení jeho produktů za jediný den. V průměru se uvádělo až 3 tisíce znehodnocených jednotek za jediný den. Na jedné straně vysoká prodejnost, na straně druhé však ne příliš potěšující okolnost v počtu znehodnocených kusů. Tento fakt v nás vyvolal podezření nad regulérností dotazníkové akce.

Záhada vyřešena

Sami jsme byli zvědaví, jak agentura Factum AZ k zajímavým číslům došla. A můžeme vám s hrdostí říci, že jako jediní v republice jsme záhadu vyřešili.

První nesrovnalosti byly již ve výběru reprezentačního vzorku. Jelikož Český Mobil počítá a plánuje do budoucna, nezajímá jej starší generace, ale preferuje naopak generaci mladší. Bohužel si tyto podmínky Factum AZ vyložilo po svém a do svého dotazníkového programu zahrnulo mladší generaci již od čtyř let.

Ačkoli je Factum AZ zkušená a ostřílená firma, dalšího prohřešku se dopustila ve své formulaci otázek, které chtěla přizpůsobit věku dotazovaných osob. V praxi to znamená, že při dotazování dětí ve školce používala zdrobněliny.

Klepněte pro větší obrázek

Děti mají rádi sladké, bonbony nevyjímaje. A protože zdrobnělina z Oskara jsou Oskarky, které děti znají a s radostí denně konzumují, byla statistická chyba na světě. Deklarovaný vysoký prodej měly na svědomí sladké želatinové bonbony - Oskarky.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Obrat, Vysoké prodeje, Obr, Oskar, Trh

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3