Oskar zarazil informační textovky z webu

Již delší čas můžete narazit na bezplatné informační služby, které jsou rozesílány pomocí textovek. Mezi nejoblíbenější služby patří například supersms.cz nebo mrx.cz. Nyní mají ale Oskarovi uživatelé utrum.
Oskar zarazil informační textovky z webu

Informace bez hranic?

Když je něco zdarma, většinou se to setká s velkým úspěchem. Stejně na tom jsou i informační textovky rozesílané z několika serverů na Internetu. Již několik dní mají uživatelé sítě Oskar problém – textovky jim přestaly chodit. Na vině není poskytovatel služby, ale Oskar sám.

Klepněte pro větší obrázek

Podle tvrzení Oskara tyto služby výrazně přetěžovaly jeho službu Oskarův SMS Email a proto se rozhodl, že informačním serverům mrx.cz, supersms.cz, alekto.cz a smsplus.cz znemožní rozesílání zpráv prostřednictví jeho služby.

Má na to právo

Vzhledem k tomu, že Oskar nemá smluvním vztahem ošetřeno poskytování těchto služeb všem, nedá se proti tomuhle rozhodnutí nic dělat, protože je zcela v souladu se Všeobecnými podmínkami mobilního operátora - a to nejen toho nejmladšího. Oskarovi uživatelé se budou muset spokojit s jeho službami – např. Aktivní SMS nebo WAPem, které zajistí podobné informace jako zablokované služby.

Oskar není nijak smluvně vázaný, aby službu nabízel všem a záleží vlastně na jeho libovůli, zda bude tuto službu poskytovat. Hlavním důvodem učinění tohoto kroku je fakt, že si od zablokování těchto služeb slibuje výrazné zrychlení a zkvalitnění Oskarova SMS Emailu.

Sečteno a podtrženo: Informační textovky jsou od 8. července pouze pro uživatele sítí T-Mobile a Eurotel.

Diskuze: Využívali jste služeb zmíněných serverů? Jaký máte na celou věc názor?

 

Diskuze (195) Další článek: Alcatel One Touch 512 má stále zpoždění

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Text, Web

Určitě si přečtěte