Oskar znevýhodnil čerpání volných minut (a co ostatní?)

Oskar se zavedením služby Chytrý přehled změnil pořadí čerpání volných minut. Není ale ještě všeobecně známé, že se tato změna týká všech paušálních programů. Protože pravidla pro čerpání volných minut jsou poměrně složitá, zopakujeme je pro všechny operátory.
Oskar znevýhodnil čerpání volných minut (a co ostatní?)

Oskar měl pro čerpání volných minut, které zůstaly nespotřebované z minulého měsíce, doposud poměrně volná pravidla. V dalším měsíci se nejprve čerpaly nespotřebované minuty a ty běžné mohly přejít zase do dalšího měsíce.

Začátkem září ale operátor přichystal novou službu Chytrý přehled, se kterou přišla změna. V měsíci se napřed čerpají běžné volné minuty příslušící k tarifu a až potom minuty, které zůstaly z předchozího období. Důsledek je zřejmý: pokud své běžné minuty nestihnete spotřebovat, přijdete i o ty převedené, protože do dalšího měsíce se už nedostanou.

Služba Chytrý přehled slouží pro lepší kontrolu nad telefonním účtem. Pomocí Chytrého přehledu zákazníci s tarify Naplno přímo v mobilu uvidí, kolik jim ještě zbývá volných minut, kolik jich provolali celkem, kolik poslali textových zpráv a kolik protelefonovali celkem a nad rámec svých balíčků v korunách. Tato služba je zdarma.

Volné minuty ale nejsou přehozeny jen u tarifů Naplno s Chytrým přehledem, ale pro všechny Oskarovy paušální programy. Bohužel se tím ale nijak nepochlubil. U změny, která má vliv na výši měsíčního účtu zákazníků, to je velmi nevhodné opomenutí. Schéma využívání volných minut nyní vypadá takto:

1. volné minuty v příplatkových balíčcích
2. běžné volné minuty v tarifu
3. nevyužité volné minuty z minulého měsíce

T-Mobile

T-Mobile ve standardních tarifech nenabízí převod volných minut do dalšího měsíce. V nabídce operátora nenajdeme ani žádné doplňkové balíčky, které nabízejí dodatečné volné minuty. Jedinou možností, jak přijít k dalším volným minutám, je využít věrnostní program T-Mobile Bonus, kde lze najít balíčky volných jednotek: volání, SMS nebo dat.

Schéma využití volných minut je proto jednoduché:

1. běžné volné minuty v tarifu
2. volné minuty v programu T-Mobile Bonus

Eurotel

V nabídce Eurotelu se to volnými minutami jen hemží. Běžné volné minuty v tarifech se převádějí do dalšího měsíce, je zde věrnostní program Benefit, volné minuty získané při platbě inkasem, tarif Data Nonstop a celá řada balíčků postavených opět na volných minutách.

Schéma využívání volných minut je proto nejsložitější ze všech operátorů:

1. volné minuty z věrnostního programu Benefit
2. volné minuty převedené z minulého měsíce
3. volné minuty k běžným tarifům
4. program Top Minuty (už se nenabízí)
5. volné minuty za platbu inkasem
6. volné minuty u datového tarifu Data Nonstop
8. balíček Top Relax a Top Volání
9. balíček Top Víkend
10. balíček Top Noc
11. balíček Top Pevná

Zejména u Eurotelu je velmi důležité zvažovat výhodnost balíčků s volnými minutami. Kvůli tomu, že jsou v žebříčku priorit až na úplném konci, musíte před tím vždy provolat běžné a převedené minuty. Když to nezvládnete, balíček propadne.

Volné minuty, SMS a balíčky vypadají na pohled velmi lákavě. Operátoři ale moc dobře vědí, proč na nich stavějí své nabídky. Různé programy se potom velmi nesnadno porovnávají a špatně se s nimi počítá při nejrůznějších analýzách. Nenechte se proto zmást. U volných minut uvažujte se způsobem jejich použití a nezapomeňte si pozorně přečíst pravidla jednotlivých balíčků.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, O2, Oskar, Min

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5