OskarKompas – chcete vědět kde co je?

Oskar včera představil novou WAPovou službu s názvem OskarKompas. OskarKompas vám pomůže najít cestu, vybrat restauraci či najít nejbližší policejní stanici nebo lékárnu. Jedinou nevýhodou je fakt, že svou polohu musíte, podobně jako u služby Eurotel Mobilní průvodce, zadat ručně.
OskarKompas – chcete vědět kde co je?
 

Čichám, čichám dobrou kuchyni

Oskarův Kompas nabízí dva druhy použití. Ten první spočívá v tom, že zadáte jméno hledaného objektu nebo jeho část bez ohledu na vaši polohu. Pokud tedy třeba hledáte restauraci U Zničeného mobilu, pak zadáte její jméno a OskarKompas vám oznámí její adresu, typ restaurace (čínská, italská, hospoda, fast-food, apod.), otvírací dobu a také telefonní číslo, na kterém můžete učinit rezervaci. Stejně jako restauraci si můžete také vyhledat nejrůznější památky, úřady, autoservisy, lékárny, policejní stanice, atd.

Gde Přesně Sem

Druhý způsob využití OskarKompasu již souvisí přímo s vaší aktuální polohou. Tu bohužel musíte stále ještě zadat manuálně (stejně jako u podobné služby od Eurotelu). Kromě ulice však můžete zadat také číslo popisné, či orientační. Tato možnost však zatím funguje pouze pro Prahu. Od 1. 11. budete moci vyhledávat přesnou polohu v rámci jedné ulice v kterémkoliv okresním městě v ČR.

Poté, co zadáte svoji aktuální polohu, tak můžete vyhledat libovolný nejbližší objekt z Oskarovy databáze – bankomat, policejní stanici, čerpací stanici, nemocnici, kemp, apod. Kromě informaci o vaši vzdálenosti od objektu se vám také zobrazí schematická mapka. Ta je koncipována tak, že je upravena přímo pro displej vašeho telefonu (na telefonech Sony Z5 a J5 je přes celý displej ve 4 stupních šedi, na R380s je přes celý displej, apod.). V případě, že vlastníte mobilní telefon s malým displejem (Ericsson T20s či Siemens C35i), tak můžete přepnout do textového režimu, kde je namísto mapky vylíčena cesta slovně (jděte kolem hospody té a té doprava, apod.).

OskarKompas kromě toho také umí nalézt automobilovou trasu z místa A do místa B. Dokonce k ní umí zobrazit i stručný itinerář s nejdůležitějšími odbočkami. Databáze objektů, které můžete s OskarKompasem vyhledávat je velice obsáhlá – je zde 10189 restaurací, 4509 hotelů, 3399 pošt, 2478 bank, 2190 čerpacích stanic, atd. Samozřejmostí je také pomoc při určení světových stran, a to jak přes den prostřednictvím polohy Slunce, tak v noci prostřednictvím Polárky.

OskarKompas může být určitě hodnotný pomocník, zejména když potřebujete rychle najít třeba nejbližší lékárnu, policejní stanici, autoservis či třeba jen obyčejný bankomat.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Siemens C35i, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3