OskarKompas – chcete vědět kde co je?

Oskar včera představil novou WAPovou službu s názvem OskarKompas. OskarKompas vám pomůže najít cestu, vybrat restauraci či najít nejbližší policejní stanici nebo lékárnu. Jedinou nevýhodou je fakt, že svou polohu musíte, podobně jako u služby Eurotel Mobilní průvodce, zadat ručně.
OskarKompas – chcete vědět kde co je?
 

Čichám, čichám dobrou kuchyni

Oskarův Kompas nabízí dva druhy použití. Ten první spočívá v tom, že zadáte jméno hledaného objektu nebo jeho část bez ohledu na vaši polohu. Pokud tedy třeba hledáte restauraci U Zničeného mobilu, pak zadáte její jméno a OskarKompas vám oznámí její adresu, typ restaurace (čínská, italská, hospoda, fast-food, apod.), otvírací dobu a také telefonní číslo, na kterém můžete učinit rezervaci. Stejně jako restauraci si můžete také vyhledat nejrůznější památky, úřady, autoservisy, lékárny, policejní stanice, atd.

Gde Přesně Sem

Druhý způsob využití OskarKompasu již souvisí přímo s vaší aktuální polohou. Tu bohužel musíte stále ještě zadat manuálně (stejně jako u podobné služby od Eurotelu). Kromě ulice však můžete zadat také číslo popisné, či orientační. Tato možnost však zatím funguje pouze pro Prahu. Od 1. 11. budete moci vyhledávat přesnou polohu v rámci jedné ulice v kterémkoliv okresním městě v ČR.

Poté, co zadáte svoji aktuální polohu, tak můžete vyhledat libovolný nejbližší objekt z Oskarovy databáze – bankomat, policejní stanici, čerpací stanici, nemocnici, kemp, apod. Kromě informaci o vaši vzdálenosti od objektu se vám také zobrazí schematická mapka. Ta je koncipována tak, že je upravena přímo pro displej vašeho telefonu (na telefonech Sony Z5 a J5 je přes celý displej ve 4 stupních šedi, na R380s je přes celý displej, apod.). V případě, že vlastníte mobilní telefon s malým displejem (Ericsson T20s či Siemens C35i), tak můžete přepnout do textového režimu, kde je namísto mapky vylíčena cesta slovně (jděte kolem hospody té a té doprava, apod.).

OskarKompas kromě toho také umí nalézt automobilovou trasu z místa A do místa B. Dokonce k ní umí zobrazit i stručný itinerář s nejdůležitějšími odbočkami. Databáze objektů, které můžete s OskarKompasem vyhledávat je velice obsáhlá – je zde 10189 restaurací, 4509 hotelů, 3399 pošt, 2478 bank, 2190 čerpacích stanic, atd. Samozřejmostí je také pomoc při určení světových stran, a to jak přes den prostřednictvím polohy Slunce, tak v noci prostřednictvím Polárky.

OskarKompas může být určitě hodnotný pomocník, zejména když potřebujete rychle najít třeba nejbližší lékárnu, policejní stanici, autoservis či třeba jen obyčejný bankomat.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Siemens C35i

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kamil Ondrák 6. 10. 2001 13:57:26
    Zjistit ji mohou, ale podle zákona o osbních informací se to nesmí
  • Jakub 18. 9. 2001 15:02:40
    Dej si jointa a volně dýchej.
  • Sat1 12. 9. 2001 13:03:37
    To by me zajimalo proc se musi poloha zadavat rucne. To si nejsou schopny ...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení