OskarKompas – chcete vědět kde co je?

Oskar včera představil novou WAPovou službu s názvem OskarKompas. OskarKompas vám pomůže najít cestu, vybrat restauraci či najít nejbližší policejní stanici nebo lékárnu. Jedinou nevýhodou je fakt, že svou polohu musíte, podobně jako u služby Eurotel Mobilní průvodce, zadat ručně.
OskarKompas – chcete vědět kde co je?
 

Čichám, čichám dobrou kuchyni

Oskarův Kompas nabízí dva druhy použití. Ten první spočívá v tom, že zadáte jméno hledaného objektu nebo jeho část bez ohledu na vaši polohu. Pokud tedy třeba hledáte restauraci U Zničeného mobilu, pak zadáte její jméno a OskarKompas vám oznámí její adresu, typ restaurace (čínská, italská, hospoda, fast-food, apod.), otvírací dobu a také telefonní číslo, na kterém můžete učinit rezervaci. Stejně jako restauraci si můžete také vyhledat nejrůznější památky, úřady, autoservisy, lékárny, policejní stanice, atd.

Gde Přesně Sem

Druhý způsob využití OskarKompasu již souvisí přímo s vaší aktuální polohou. Tu bohužel musíte stále ještě zadat manuálně (stejně jako u podobné služby od Eurotelu). Kromě ulice však můžete zadat také číslo popisné, či orientační. Tato možnost však zatím funguje pouze pro Prahu. Od 1. 11. budete moci vyhledávat přesnou polohu v rámci jedné ulice v kterémkoliv okresním městě v ČR.

Poté, co zadáte svoji aktuální polohu, tak můžete vyhledat libovolný nejbližší objekt z Oskarovy databáze – bankomat, policejní stanici, čerpací stanici, nemocnici, kemp, apod. Kromě informaci o vaši vzdálenosti od objektu se vám také zobrazí schematická mapka. Ta je koncipována tak, že je upravena přímo pro displej vašeho telefonu (na telefonech Sony Z5 a J5 je přes celý displej ve 4 stupních šedi, na R380s je přes celý displej, apod.). V případě, že vlastníte mobilní telefon s malým displejem (Ericsson T20s či Siemens C35i), tak můžete přepnout do textového režimu, kde je namísto mapky vylíčena cesta slovně (jděte kolem hospody té a té doprava, apod.).

OskarKompas kromě toho také umí nalézt automobilovou trasu z místa A do místa B. Dokonce k ní umí zobrazit i stručný itinerář s nejdůležitějšími odbočkami. Databáze objektů, které můžete s OskarKompasem vyhledávat je velice obsáhlá – je zde 10189 restaurací, 4509 hotelů, 3399 pošt, 2478 bank, 2190 čerpacích stanic, atd. Samozřejmostí je také pomoc při určení světových stran, a to jak přes den prostřednictvím polohy Slunce, tak v noci prostřednictvím Polárky.

OskarKompas může být určitě hodnotný pomocník, zejména když potřebujete rychle najít třeba nejbližší lékárnu, policejní stanici, autoservis či třeba jen obyčejný bankomat.

Diskuze (7) Další článek: V USA včera selhaly mobilní sítě

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Siemens C35i, Oskar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31