Oskarovy balíčky – vyplatí se?

Oskar zavedl balíčky trochu na způsob Eurotel Individual, k dispozici jsou volné minuty, textovky, wap, MMS atd. Ty si může dokoupit každý uživatel Tarifů nové generace, většinou to lze ale i u ostatních tarifů.
Oskarovy balíčky – vyplatí se?

O co vlastně jde?

Uživatelé tarifních programů mají za všechny služby jistou pevně definovanou cenu, kterou musí zaplatit. Tato cena je naprosto nezávislá na množství „odebraných“ jednotek této služby (vyjma tarifů Na jistotu a Na zisk). Služba Moje balíčky nabízí tarifním zákazníkům jistou možnost, jak si předplatit určité množství dané služby. V případě, že například nevyužijete všechny SMS z příslušného balíčku, pak zbytek nevyužitých SMS propadá (nevyčerpané jednotky se tedy nepřevádějí do dalšího měsíce).

Jaké balíčky jsou k dispozici

Moje volné minuty
Balíček, který můžete použít jen jednou v měsící, a který vám nabízí za 84 Kč dvacet volných minut. Jedna volná minuta vás tak vyjde na 4,20 Kč, což se vám vyplatí pouze u tarifů Řekni mi a Povídej a pouze a jen v případě, že tyto minuty provoláte mimo síť Oskar.

Poznámka: Všechny ceny v článku jsou uvedeny včetně 5% DPH.

Moje volné minuty Řekni mi Povídej Nezavěšuj
Oskar 4,20 Kč 4,20 Kč 3,68 Kč 3,15 Kč
Ostatní sítě 4,20 Kč 5,25 Kč 4,73 Kč 4,20 Kč
Maximálně ušetříte - 21 Kč 10,60 Kč 0 Kč
Všechny ceny jsou uvedeny včetně 5% DPH
Balíček je možné využít jen jednou měsíčně.
Pouze pro Tarify nové generace.

Moje SMS
Je již dobře známý balíček, který za 84 Kč nabízí 100 SMS. Vyplatí se u všech zmiňovaných tarifů, a to právě tehdy, když odešlete 80 a více SMS měsíčně. Volné SMS se nevztahují na služby Aktivní SMS, SMS e-mail, SMS chat a SMS z roamingu. Maximálně ušetříte 21 Kč. Pouze pro Tarify nové generace a tarif Junior.

Moje MMS
Balíček Moje MMS nabízí 10 MMS měsíčně za cenu 94,50 Kč, přičemž tato částka není první tři měsíce až do konce ledna příštího roku účtována. V okamžiku, kdy účtována bude, tak bude cena za MMS z balíčku o 0,53 Kč výhodnější než cena MMS, kterou dostanete bez tohoto balíčku. Můžete využít pouze jeden balíček měsíčně a tuto službu si můžete aktivovat ke kterémukoliv tarifu. Maximálně ušetříte 5,25 Kč (od 4. měsíce využívání této služby a nebo od prvního února přístího roku). Tento balíček a ostatní níže můžete využít u všech tarifů.

Moje SMS Info
V tomto balíčku máte možnost získat za 47,25 Kč třicet informačních SMS zdarma. Ono zdarma se v tomto případě vztahuje pouze na doručení informační SMS, nikoliv na odeslání požadavku, na základě kterého je vám tato zpráva doručena. Běžná cena informační SMS se přitom pohybuje od 1,05 Kč do 3,68 Kč (cena za 1 SMS z balíčku je 1,58 Kč). Balíček je možné využít jen jednou měsíčně. Maximálně ušetříte 63 Kč.

Moje SMS zábava
Pod tímto názvem se skrývá balíček 25 volných SMS pro služby SMS Herna a SMS Láska, to vše za 47,25 Kč. Mimo balíček je přitom cena za odeslání 1 SMS u obou služeb 2,63 Kč (oproti 1,89 Kč). Balíček je možné využít jen jednou měsíčně. Maximálně ušetříte 18,50 Kč.

Moje Loga, melodie a obrázky
Balíček Moje Loga, melodie a obrázky nabízí za 47,25 Kč celkem pět kusů výše zmíněných služeb. Běžná cena za 1 kus je přitom 12 Kč. Balíček je možné využít jen jednou měsíčně. Maximálně ušetříte 12,75 Kč.

Můj WAP
Tento balíček přináší za 47,25 Kč  čtyřicet volných minut pro surfování po wapu přes CSD (tedy ne přes GPRS). Běžná cena za minutu přitom u Oskara činí 1,58 Kč (oproti 1,19 Kč). Můžete využít jen jeden balíček měsíčně. Maximálně ušetříte 15,95 Kč.

Balíčky podle výhodnosti

Název Maximální úspora Měsíční paušál Počet jednotek
Moje SMS info 63 Kč 47,25 Kč 30 ks
Moje volné minuty 21 Kč 84 Kč 20 min.
Moje SMS 21 Kč 84 Kč 100 ks
Moje SMS zábava 18,50 Kč 47,25 Kč 25 ks
Můj wap 15,95 Kč 47,25 Kč 40 min.
Moje Loga, melodie a obrázky 12,75 Kč 47,25 Kč 5 ks
Moje MMS 5,25 Kč 94,50 Kč 10 ks
Ceny jsou uvedeny včetně 5% DPH.

Balíčky - ano či ne?

Oskarovy balíčky přinášejí svým uživatelům nominálně pouze malé úspory. Pravda je ale taková, že pokud je využijete tak, že vám nezbyde žádná zakoupená jednotka, pak určitě ušetříte. Menší problém nastává tehdy, když množství produktu zakoupené v balíčku nedokážete využít.

A rada na závěr? Pokud balíček plně využijete, jen do toho! Vyjma volných minut ušetříte téměř vždy alespoň pár korun. Pokud ovšem balíček plně nevyužijete, může se snadno stát, že neušetříte a nebo dokonce proděláte.

Diskuze (37) Další článek: Sony Ericsson P810 na stránkách anglického T-Mobilu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Balíčky, Volná minuta, Oskar


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31