Oskarta má GPRS!

Oživeno: Potvrdily se informace, které jsme získali před čtrnácti dny: předplacená Oskarta nabízí GPRS. Zákazníci s paušálními programy jsou nyní velmi znevýhodněni.
Oskarta má GPRS!

Tisková zpráva, Praha - 27. ledna 2003:

Oskarta je první předplacenka na českém trhu, která nabízí GPRS přístup na všechny webové stránky
Od 27. ledna mohou majitelé Oskarty surfovat po internetu a prohlížet WAP s moderní technologií GPRS. Na rozdíl od konkurence přitom mají přístup na celý web a nejsou omezeni jen na stránky svého operátora.

GPRS [dží-pí-ár-es] je technologie 2.5té generace, která umožňuje rychlé a pohodlné připojení k internetu. Hlavní výhodou GPRS je to, že se účtují pouze skutečně přenesená data, a nikoli čas strávený na síti. Vůbec tedy nezáleží na tom, jestli email čtete pár sekund nebo hodinu – cena je vždy stejně nízká. Je to ideální řešení pro ty, kdo potřebují i v terénu mít přístup ke své poště a internetu a nechtějí ve stresu počítat každou minutu.

Cena za prohlížení WAPu přes GPRS činí 0,6 Kč/kB. Při surfování po internetu zaplatí majitel Oskarty jen 0,06 koruny za kilobajt. Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Kvalitu GPRS Oskarty a GPRS prvků sítě ověřili ještě před spuštěním Technoidi v rámci projektu Oskarena. Oskarovi Technoidi – zkušení uživatelé a fanoušci mobilních technologií – provedli důkladný zátěžový test a svými připomínkami a zkušenostmi napomohli k vyladění sítě.

Technoidi jsou také připraveni pomoci s nastavením telefonu a počítače, a to i u těch nejméně obvyklých konfigurací. Oskarovi zákazníci mohou zdarma konzultovat Technoidy na www.oskarena.cz, kde najdou také bohatý archiv tipů, triků a fint pro ještě lepší GPRS.

Co k aktivaci GPRS potřebujete? Oskartu s kreditem nejméně 75 korun a telefon, který podporuje tuto moderní technologii. Oskar jich momentálně nabízí sedm. Aktivace GPRS je zdarma a můžete ji provést v Internetové samoobsluze, v Hlasové Samoobsluze na čísle *077 nebo prostřednictvím SMS Samoobsluhy posláním textovky „GPRS A osobni_heslo“ na číslo 7700. GPRS na Oskartě lze používat pouze tehdy, je-li váš kredit na Oskartě vyšší než 50 Kč.


MobilMania komentuje

Informace, které jsme měli před čtrnácti dny a se kterými jsme vás seznámili v bleskovce, se potvrdily.

Oskar ale bohužel vůbec nic neudělal s cenou GPRS u paušálních programů, které jsou nyní velmi znevýhodněny. Posuďte sami: abyste se s paušálem dostali na použitelnou cenu 2,5 haléře za kilobajt, musíte měsíčně platit 210 Kč za službu GPRS Standard. S GPRS Basic, který je zdarma, přijde jeden kilobajt na 40 haléřů. U Oskarty není žádný paušál a GPRS je přitom více než šestkrát levnější, kilobajt stojí 6 haléřů. Stále píšu o připojení k internetu, při wapování jsou ceny vyvážené.

Právě probíhá tisková konference Oskara, na které se jeho představitelů určitě zeptáme, proč jsou paušální zákazníci znevýhodněni proti Oskartám.

Oživeno 13.37: Služba GPRS Basic se podle zástupců Oskara nebude zlevňovat, uživatelé tarifních programů si za levnější GPRS musí připlatit. Pro občasné datování se proto k paušálu vyplatí pořídit Oskartu.

Oživeno 14.56: Dozvěděli jsme se, že uživatelé Oskaret nebudou mít přístup serveru smtp.mujoskar.cz, který je potřebný pro odesílání pošty. Pokud máte k dispozici vlastní SMTP server, s e-maily bez problémů můžete pracovat. V opačném případě e-mail z Oskarty připojené přes GPRS neodešlete. Důvodem tohoto velmi nepříjemného kroku je snaha Oskara zabránit spamu, který by směřoval z jeho domény.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskarta, Zátěžový test, Oskar, GPRS

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení