Oskarův IQ Test: nejlepší tipy jak hrát (a vyhrát)

Chcete být úspěšní ve hře IQ Test, kterou Oskar včera spustil v rámci svého Oskarnevalu? Připravili jsme pro vás nejlepší tipy, se kterými možná dosáhnete až na špičku žebříčku.
Oskarův IQ Test: nejlepší tipy jak hrát (a vyhrát)

Chcete-li se dozvědět víc o hře IQ Test, přečtěte si tento dnešní článek. V tomto příspěvku se zaměřím jen na praktické rady, jak IQ Test hrát, abyste byli úspěšní.

Samotnou hru najdete na webu Oskara.

Záruka úspěchu

Přestože Oskar IQ Test plánoval jako vědomostní hru, stejně jako u jiných podobných her se i tato hned první den svého provozu trochu zvrhla na soutěž v rychlosti klikání. Víc než znalosti je důležitý postřeh, motorická šikovnost, čas věnovaný studiu otázek a trocha štěstí. Když se budete držet následujících rad, váš výsledek by se měl dostat vysoko nad dva miliony bodů.

1. Chce to trénink. Protože skutečně nejde o vědomostní hru, nelze předpokládat, že přijdete, sednete, odehrajete a budete nejlepší. Napřed musíte trénovat, zvyknout si na ovládání a objevit, že otázky se stále opakují.

2. Naučit se otázky. Přestože každá hra bude trochu jiná, otázek není dohromady mnoho a brzy se začnou opakovat. Několikanásobným hraním si na ně zvyknete a nebudete nad nimi muset přemýšlet.

3. Nepřemýšlet. Čím méně budete zapojovat hlavu, tim budete úspěšnější.

4. Otázky vůbec nečíst. Místo čtení textu raději vnímejte tvar otázky, nebo slova, která vynikají. Protože ve hře jde opravdu o sekundy, nesmíte se zdržovat čtením.

5. Číst rovnou odpovědi. U většiny otázek začněte číst odpovědi. Jednak už ze zkušenosti rovnou poznáte, o jakou otázku jde, a navíc budete mít pětadvacetiprocentní šanci, že se trefíte rovnou na správnou odpověď, na kterou můžete velmi rychle kliknout.

6. Hrát pořád dokola. Čím více budete hrát, tím budete mít lepší výsledky.

7. Špatné kolo dokončit. Když špatně odpovíte na jednu jedinou otázku, všechno je špatně a dané kolo můžete zabalit. I když ale vidíte, že nedopadnete dobře, doporučuji hru dohrát až do konce. Zavření a znovunahrání okna trvá na pomalém připojení dosti dlouho, ale hlavně si dohráním hry procvičíte otázky, a to se vám v dalších kolech stoprocentně bude hodit.

8. Oskar vyhrává. Když vidíte v odpovědi slovo Oskar, je velice pravděpodobné, že jde o správnou možnost.

Vyplatí se lovit jahody?

Bodové ohodnocení většiny z devíti otázek v každém kole se skládá ze tří složek. Každá otázka má určitý základní počet bodů, který se znásobí časem, který vám zůstal po odpovědi. Z toho plyne, že čím jste rychlejší, tím máte více bodů. Potom zde jsou však ještě bonusy: prémiové body za „sestřelení“ létající jahody, berušky, smajlíku nebo vlašťovky.

A teď se nabízí otázka: je vhodnější zapomenout na létající objekty a snažit se co nejrychleji odpovědět na otázky, anebo za cenu ztráty sekund(y) trefit jahodu a získat bonus? Věřím, že nad touto otázkou se pod článkem rozvine diskuse, protože sám na to ještě nemám konečný názor.

Získání bonusu odpovídá počtem bodů přibližně jedné sekundě při odpovídání na otázku. Podle mých zkušeností ale bude stejnou dobu trvat, než sestřelíte poletující obrázek - a navíc se někdy stane, že se na něj prostě netrefíte - a potom je vše ztraceno. Při svých hrách jsem se soustředil hlavně na zodpovězení otázek, zajímal by mě však váš názor, vaše zkušenosti.


Po každé otázce uvidíte podrobně rozepsané výsledky 

K jednotlivým otázkám

Jedno kolo IQ Testu obsahuje devět otázek. Jejich charakter je v každém kole stejný, proto se na ně můžete předem připravit:

1. Výběr z možností: Velmi jednoduchý test, který se lze snadno naučit. Na výběr jsou čtyři možnosti, které dokážete periferním viděním vnímat najednou a okamžitě kliknout na správnou odpověď. Při odpovědi na první otázku lze podle mých zkušeností dosáhnout až na 195 000 bodů.

2. Shoda: V tomto testu musíte propojit dvě čtveřice políček. Zde je už nutné trochu myslet, nelze odpovídat úplně automaticky. Velmi rychlé je přiřazování nápojů, osobně mi vyhovovali také herci ve filmech Miloše Formana, horší to bylo s daty spuštění Oskarových služeb, které si asi nelze vizuálně zapamatovat. Někdy se mi v této otázce vyplatilo napřed ulovit berušku a během těchto několika milisekund rozmyslet, co s čím propojit.

3. Výběr z možností: Stejný test jako v bodě 1, samozřejmě ale s jinými otázkami.

4. Správně/špatně: Velice jednoduchý test, ve kterém musíte rozhodnout, jestli je výrok pravdivý anebo ne. Jakmile vidím Wichterle, už hledám „špatně“, zmínka o mozku je správně, placení faktur od Oskara také ... Tyto otázky se brzy naučíte. Občas jsem také ulovil jahodu.

5. Výběr z možností: Opět stejný typ testu jako na začátku.

6. Pořadí: Tohle byla pro mě nejproblematičtější otázka, při které se skutečně musí zapojit mozek. U některých otázek si časem najdete schéma odpovědi (podařilo se mi to u seřazení rychlosti různých sportovců), u jiných jsem ale pokaždé doslova tipoval (a u vesmírných znamení se ani jednou netrefil). Jediným řešením asi bude naučit se odpovědi a trochu spoléhat na štěstí.

7. Výběr z možností: Úvodní test ještě jednou a naposled.

8. Koncentrace: Oskar vám na sekundu ukáže obrázek a položí otázku: kolik je v taxíku blondýnek, kolik piv a koktejlů nese servírka, kolik teček má halda berušek. Hlavně nic nepočítejte, odpovědi k jednotlivým obrázkům si po několika kolech velmi snadno zapamatujete. A jakmile mžikem oka zahlédnete taxík, už stěhujte kurzor do levého spodního rohu, protože blondýnka je jen jedna. U servírky se zase nasměrujte vpravo nahoru, protože koktejly jsou skutečně jen dva. Zde nesmíte ztratit ani sekundu.


Jakmile uvidíte tento obrázek …


… hned musíte vědět, že jde o acylpyrin.

9. Bleskovka: Určujete zemi původu automobilů nebo místo narození osobnosti. Jednotlivé možnosti vylétávají zpoza okraje okna a musíte se na ně trefit. Stačí pár kol tréninku a nemůžete přijít o žádný bod, vždy budete mít plných dvě stě padesát tisíc. Vězte, že otázky se sice střídají, ale odpovědi na ně už ne. Takže Jágrovo Kladno je vždy na prvním místě, stejně tak jako Lendlova Ostrava, Praha u Navrátilové je vždy jako druhá, USA u Harleye Davidsonu a italské Ducatti je na prvním místě, Německo je vždy za Rakouskem apod.

Tak se ukažte

Nejsem žádný rekordman, s 2 625 000 body jsem teď ve dvě ráno na čtyřicátém místě žebříčku a předpokládám, že se rychle dostanu ještě níž. Proto bych byl rád, kdyby tento článek byl hlavně impulsem k diskusi o dalších tipech a fíglech, jak na Oskara bez podvádění vyzrát.

Diskuze (115) | Začíná Oskarneval aneb milion za milion!

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Periferní vidění, Podvádění, Tip

Určitě si přečtěte

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

** Výkon za rozumnou cenu, takové jsou dle Vodafonu modely Xiaomi ** Top model Xiaomi Mi MIX 2 vyjde na necelých 15 tisíc korun ** Operátor v lednu výrazně zlevňuje, ceny jdou dolů o tisíce

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14