Oslavte Den Země s výrobci mobilů a operátory

O ekologických tématech se můžete dozvědět přímo z vašeho mobilního telefonu nebo se zúčastněte festivalu s ekologickým poselstvím.
Oslavte Den Země s výrobci mobilů a operátory

Dne 22. dubna si lidé na celé planetě připomínají mezinárodní Den Země. Den, který již čtyřicet let upozorňuje na důležitost ochrany životního prostředí. Právě ochrana životního prostředí se postupně stala nedílnou součástí života jednotlivců, různých institucí a samozřejmě i firem. Na Den Země si vzpomněli operátoři i výrobci mobilních telefonů. O2 připravuje ekologický Open Air Festival, Nokia nabízí bezplatné stažení ekologických aplikací a her ze svého Ovi Store.

"Důsledná recyklace, snaha o využívání šetrných technologií s co nejnižší spotřebou energie a další podobné aktivity jsou ve společnosti Telefónica O2 standardem. Snažíme se důraz na životní prostředí přenášet i do oblastí, kde to zatím není až tak obvyklé. Důkazem toho je první ročník Open Air Festivalu, jehož jsme generálním partnerem a který má ambici stát se jedním z nejekologičtějších hudebních svátků této velikosti v Evropě," uvedl Jiří Šuchman, ředitel vnějších vztahů společnosti Telefónica O2.

Nejzelenější festival

Jedním z hlavních cílů již zmíněného multikulturního Open Air Festivalu je vedle skvělého hudebního zážitku také snaha podpořit ekologické chování všech účastníků a především upozornit na problematiku recyklace surovin. Pořadatelé a partneři si kladou za cíl šířit osvětu o ekologii, ukázat potřebu třídění odpadů, názorně prezentovat postupy a využití recyklace plastů a jejich další zpracování na výrobu surovin. Díky svému "zelenému" zaměření se Open Air Festival hlásí do celosvětové soutěže "The Greener Festival Award 2010" - mohl by se tak stát jednou z 30 nejekologičtějších hudebních akcí světa letošního roku.

Open Air Festival se uskuteční 13. až 14. srpna 2010 v Panenském Týnci. Hlavním organizátorem této výjimečné události je produkční společnost Abaton System, která má s podobnými událostmi více než desetileté zkušenosti. Ekologickou stránku projektu zaštiťuje společnost Green Planet Investment v rámci svého projektu Bioplaneta.

"Implementujeme šetrné technologie, které oproti původním ušetří až 30 procent energie, a navíc zabírají méně místa. Průběžně také zdokonalujeme principy údržby sítě. Snažíme se snížit vzhledový dopad základnových stanic tím, že slouží jako turistické rozhledny. Úspěšně minimalizujeme množství nebezpečných odpadů. V rámci Dne Země také startujeme ekologickou fotosoutěž pro zaměstnance a zároveň i seriál v interním časopisu zaměřený na osvětu právě v oblasti ochrany životního prostředí," vypočítává některé z konkrétních kroků vedoucích k minimalizaci dopadů na životní prostředí David Vandrovec, manažer korporátního řízení kvality společnosti Telefónica O2.

Systém environmentálního řízení (EMS) je součástí celkového systému řízení společnosti Telefónica O2. Zahrnuje organizační strukturu, plánovací činnosti, odpovědnosti, praktiky, postupy, procesy a zdroje k vyvíjení, zavádění, dosahování, přezkoumávání a udržování environmentální politiky. Systém EMS definuje a koordinuje jednotka Korporátní řízení kvality a na jeho realizaci se podílejí všechny ostatní organizační jednotky společnosti.

Zelené hrátky

O ekologických tématech se můžete dozvědět z mobilních telefonů Nokia prostřednictvím miniaplikací dostupných v Ovi Store. Climate Mission je zdarma dostupná hra, ve které si můžete otestovat svůj důvtip a naučit se formou hry něco nového o problematice globálních klimatických změn a vlivu nejrůznějších procesů na ně. V průběhu hry budete muset nejprve začít třídit odpad, poté vysazovat stromy v savaně, pomůžete farmářům v Indii ochlazovat jejich políčka bílými kameny nebo zjistíte něco o tom, jak nám mravenci pomáhají udržet čistší vzduch.

Za zmínku určitě stojí také Green Explorer widget, což je bezplatně nabízená miniaplikace na plochu, která nabídne zajímavé tipy z oblasti ekologického cestování a životního stylu. S bezplatnou aplikací WWF EcoGuru si pak můžete jednoduše spočítat svoji vlastní ekologickou stopu a získat pár tipů na to, jak pomoci zlepšování životního prostředí. Pro ty, kteří to s ekologií myslí opravdu vážně, je tu také 101 Green Tips neboli 101 zelených tipů, které můžete získat za 34 Kč. V této jednoduše koncipované anglické příručce se dozvíte, jak snížit svůj dopad na životní prostředí a ušetřit přitom peníze, třeba při mytí podlahy.

Se snižováním dopadů na životní prostředí můžete začít přímo u vašeho mobilního telefonu Nokia. Zdarma dostupná aplikace Battery Extender Lite vám pomůže prostřednictvím několika nastavení snížit spotřebu elektrické energie (a tím i prodloužit výdrž) baterie. Za 18 Kč si můžete přikoupit aplikaci Green Charging Save Energy, která pohlídá optimální nabíjení mobilního telefonu a dá vám k dispozici informace o stavu jeho akumulátoru, včetně odhadu zbývající pohotovostní doby a doby hovoru.

Váš názor Další článek: Google Maps Navigation už i v Evropě

Témata článku: Ostatní, Mezinárodní den, Země, Dostupná aplikace, Hlavní organizátor, Pár tipů, Operátor, Mobil, Den, Dostupná hra, Den Země


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11