Outbreak 3D: česká akce (javová hra)

Hry, které jsme ještě nedávno hráli s nadšením na plnohodnotných počítačích, se dnes dostávají stále více i do mobilních zařízení. Hra Outbreak 3D si vzala za vzor legendární Doom.
Outbreak 3D: česká akce (javová hra)
Nová hra vznikla v dílnách vývojářů firmy SNG a je distribuována pod záštitou serveru Redboss.cz. Úkolem bylo vytvořit hru na pokraji možností mobilního zařízení, která bude jednoduše ovladatelná, bude mít široké možnosti nastavení a dostatečný zvukový doprovod – to vše za předpokladu zachování velikosti klasických javových her.

Hledat, hledat, hledat

Pokud jste měli co dočinění s počítačovým hrou Doom, umíte si představit i Outbreak. Vaším úkolem je projít téměř desítkou úrovní, ve kterých musíte splnit všechny úkoly – najít klíče, bez kterých se nedostanete k východu. Po cestě na vás ale neustále útočí nejrůznější nepřátelé, kteří vás nenechají jen tak upláchnout. Podle příběhu, o který se hra opírá, máte totiž za úkol zahladit stopy po nedovoleném genetickém výzkumu. Abyste přežili, musíte doplňovat nejen své zdraví, ale také munici. Nezbývá vám nic jiného, než stále něco hledat.

 

Během hry čeká i mnoho zajímavých bonusů, zbraní či utilit. Při procházení po mapě dané úrovně si můžete přilepšit ke svému skóre pomocí nalezených bonusů či odhalením tajných místností. Munici doplníte přidáním zásobníku, obohatit se můžete kromě munice i samotnými zbraněmi. Kromě základní pistole na vás čeká i brokovnice, kulomet a velmi účinný jednoduchý či dvojitý raketomet. Při boji s nepřáteli se bude jistě hodit i štít či lékárnička k doplnění zdraví. Lepší hratelnosti se dostane při nalezení steroidů, které zrychlí vaši postavu, či nočního vidění umožňujícího vidět i dozadu.

   

Jednoduché ovládání

Ačkoli je ovládacích prvků více než obvykle, hraní je po troše cviku velmi intuitivní. Základním prvkem jsou klávesy pro pohyb vpřed, vzad, vpravo a vlevo. Najdete je pod klávesami 2, 8, 6 a 4. Kromě tohoto základního kurzorového kříže hra nabídne i úkroky, které se skrývají pod klávesami 7 (vlevo) a 9 (vpravo).

Bez střelby se v této hře neobejdete, důležitým číslem pro zdárné zvládnutí mise je i kulatá pětka. Chcete-li změnit zbraň, stisknete kombinaci hvězdičky a čísla od jedné do pěti (výběr dané zbraně) či dvakrát hvězdičku (další zbraň). Pro výběr jednoho ze získaných předmětů poslouží naopak kombinace křížku a kláves 1-4. V mnoha případech se bude hodit i jednoduchá mapka skrývající se pod klávesou jedna. Pokud je ale mapka aktivní, je zaměřovač zbraně nahrazen malou šipkou ukazující směr vašeho pohybu. Dveře otevřete pomocí nuly.

   

Maximální přehled

Během hry máte přehled o všech důležitých informacích. V dolní části displeje jste informováni především o stavu zdraví a munice. Krom toho zde vidíte i nasbírané zbraně, pod kterými se objevuje čára prozrazující stav munice i v případě, že zbraň není aktivní. Přehled máte i o barvě nasbíraných klíčů, hned vedle nich je seznam nalezených utilit připravených k použití. Pokaždé, když seberete nějaký předmět na mapce, objeví se jeho krátký popis. Nemusíte tedy dlouho tápat, co jste to vlastně našli. Samozřejmostí jsou i malé nápovědy, které poradí, jaký klíč musíte nalézt k otevření daných dveří.

  

Mnoho nastavení

Outbreak 3D nabídne v nastavení vám volbu jazyka, obtížnosti, režimu podsvícení, kvality grafiky a zapnutí nebo vypnutí zvukového doprovodu. U posledně jmenované položky si navíc můžete nastavit i hlasitost.

   

Kromě nastavení skrývá hlavní nabídka i mnoho dalších voleb. Naleznete tu informace o výrobci a nápovědu, lze zde nahrát uloženou hru či uložit rozehranou úroveň. Skrývá se tady i možnost nahrát dosažené skóre na server. Zde je dobré zmínit, že v rámci představení hry probíhá i soutěž o nejvyšší dosažené skóre s atraktivními cenami.

Mluví česky

Outbreak 3D je velmi povedená akční hra. Vývojáři předvedli, že i přes omezení mobilních telefonů lze vytvořit kvalitní javovou hru - a to dokonce s celými devíti úrovněmi. Výtka by mohla směřovat k příběhu hry, který je obsažen jen v hlavní nabídce. Pokud by byl zakomponován do průběhu hry, bylo by hraní jistě o něco zábavnější. I přesto je ale Outbreak 3D kvalitní hra – a navíc kompletně v češtině.

Hra: Outbreak 3D
Zdroj: Redboss.cz
Cena: 80 Kč
další informace

Diskuze (5) Další článek: Nejúspěšnější články za uplynulý půlrok

Témata článku: Software pro mobily, Akce, Hra, Atraktivní cena, Kvalitní hra, Noční vidění


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10