Ověřte si výdrž na baterie

Je důležité vědět, jak dlouho vám telefon vydrží.
Před pořízením mobilního telefonu si ověřte, jak dlouho vydrží na jedno nabití baterie. Přístroj si nejspíš nebudete moci na týden půjčit domů, takže prakticky výdrž neověříte, orientovat se ale můžete i podle materiálů výrobce a pro jistotu si nechejte údaje potvrdit prodávajícím. Ovšem pozor – výrobce někdy udává maximální časy, které jsou dosažitelné jen s vysokokapacitními bateriemi, jež nejsou v základní výbavě telefonu.

Kromě kapacity baterie v mAh (tento údaj je prakticky mezi různými typy telefonů nesrovnatelný) existují dvě veličiny, na které se zaměřte. Doba provozu, nebo též doba hovoru, udává čas do vybití baterie, po který můžete telefonovat. Pohotovostní doba je maximální doba mezi potřebou nabít baterii – v ideálních podmínkách (udávaných výrobci) v tomto období není uskutečněn ani jeden hovor. Tohoto stavu nikdy nedosáhnete, a proto je tato doba v praci nižší, než udávají oficiální informace. Zajímavá je také doba nabíjení v cestovních nabíjíčkách, které jsou s telefony dodávány v základní výbavě. Pokud vám mobilní telefon vydrží jen několik málo dnů, měla by tato doba být co nejnižší. U mobilních telefonů s velkou pohotovostní dobou bývá čas nutný pro úplné nabití baterie delší – je to ale dáno jinou technologií nabíjení a tím pádem i delší životnosti baterie.

Témata článku: Ostatní, Baterie, Nabíjení, Výdrž, Výrobce, Nabití, Vysokokapacitní baterie, Udávaný výrobce, Mobilní telefon, Maximální doba, Nabití baterie, Maximální čas, Hovor, Dlouhá životnost, Pohotovostní doba, Úplné nabití, Základní výbava, Telefon, Oficiální informace

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

Dnes | Kůžel Filip | 12

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

** Od Applu jsme čekali revoluci v bezdrátovém nabíjení. Nepřišla. ** Proč nikdo z našich redaktorů nenabíjí bezdrátově? ** Benefity nejsou velké a „bezdrát“ poškozuje baterii.

15.  10.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 121

U Havířova vyroste továrna na baterie za miliardu korun

U Havířova vyroste továrna na baterie za miliardu korun

11.  10.  2017 | E15.cz , Schwarzmann Marek | 18

Problém se nafukuje. Objevují se další případy puklých iPhonů 8

Problém se nafukuje. Objevují se další případy puklých iPhonů 8

7.  10.  2017 | Kůžel Filip, Mikešová Markéta | 115