Ověřte si výdrž na baterie

Je důležité vědět, jak dlouho vám telefon vydrží.
Ověřte si výdrž na baterie
Před pořízením mobilního telefonu si ověřte, jak dlouho vydrží na jedno nabití baterie. Přístroj si nejspíš nebudete moci na týden půjčit domů, takže prakticky výdrž neověříte, orientovat se ale můžete i podle materiálů výrobce a pro jistotu si nechejte údaje potvrdit prodávajícím. Ovšem pozor – výrobce někdy udává maximální časy, které jsou dosažitelné jen s vysokokapacitními bateriemi, jež nejsou v základní výbavě telefonu.

Kromě kapacity baterie v mAh (tento údaj je prakticky mezi různými typy telefonů nesrovnatelný) existují dvě veličiny, na které se zaměřte. Doba provozu, nebo též doba hovoru, udává čas do vybití baterie, po který můžete telefonovat. Pohotovostní doba je maximální doba mezi potřebou nabít baterii – v ideálních podmínkách (udávaných výrobci) v tomto období není uskutečněn ani jeden hovor. Tohoto stavu nikdy nedosáhnete, a proto je tato doba v praci nižší, než udávají oficiální informace. Zajímavá je také doba nabíjení v cestovních nabíjíčkách, které jsou s telefony dodávány v základní výbavě. Pokud vám mobilní telefon vydrží jen několik málo dnů, měla by tato doba být co nejnižší. U mobilních telefonů s velkou pohotovostní dobou bývá čas nutný pro úplné nabití baterie delší – je to ale dáno jinou technologií nabíjení a tím pádem i delší životnosti baterie.

Témata článku: Ostatní, Baterie, Výdrž

Určitě si přečtěte

Jak prodloužit život baterie v mobilu

Jak prodloužit život baterie v mobilu

** Baterie v mobilu má dobrou kondici po asi 500 nabíjecích cyklů ** V praxi to jsou dva roky, pak kapacita rychle klesá ** Jak pečovat o baterie v telefonu?

17.  7.  2017 | Kůžel Filip | 49


komerční sdělení

Komerční sdělení