Oživeno: Eurotel Top Víkend – ušetříte až tisícovku měsíčně

Eurotel včera představil nové zvýhodnění pro uživatele paušálních programů. Doplněk Top Víkend je něčím, co od Eurotelu čekal asi málo kdo. Ušetříte s ním téměř vždy a rozhodně se nebude jednat o malé částky. Navíc se nevztahuje jen na víkendy, jak by se z názvu mohlo zdát.
Oživeno: Eurotel Top Víkend – ušetříte až tisícovku měsíčně

Top Víkend do konce roku za hubičku

Tarifní zvýhodnění Top Víkend má opravdu co nabídnout a platí to zejména do konce letošního roku, kdy za něj platíte měsíční poplatek ve výši pouhé jedné koruny (plus pár haléřů DPH). Od 1. ledna 2004 se měsíční paušál zvýší na 150 Kč bez daně, tzn. 183 Kč včetně 22% DPH. Tarifní zvýhodnění Top Víkend si můžete aktivovat od dnešního dne, na rozdíl od konkurenèního programu T-Mobile Víkend+ to však musíte udělat sami, Top Víkend se ani po dobu akčně sníženého paušálu neaktivuje automaticky. 

Top Víkend nabízí o víkendech 100 volných minut na volání do sítí Eurotel a do pevných sítí. Po celý týden pak mùžete využívat 50 volných SMS a 25 MMS, které mùžete posílat kamkoli.

Poplatky, služby

cena, počet

měsíční poplatek

 *183 Kč

volné minuty**

100

volné SMS

50

volné MMS

25

*do konce roku 2003 je mšsíční poplatek snížen na 1,05 Kč
**k využití jsou o víkendech do sítě Eurotelu a do pevných sítí

Kolik ušetříte

Úspora, které s tímto balíčkem dosáhnete, je opravdu obrovská, a to i po Novém roce. Eurotel Top Víkend se vyplatí téměř všem, kdo využijí třeba jen volné SMS a sem tam si o víkendu zavolají. Všechny volné jednotky se však přednostně čerpají z vašeho paušálu a až posléze z tarifu Top Víkend, musíte proto pečlivě plánovat, abyste volné minuty pokud možno beze zbytku využili.

běžná cena u Eurotelu

celková hodnota v balíčku

SMS

3,05 Kč

153 Kč

MMS

11,59 Kč

290 Kč

volné minuty

3,29 Kč–7,69 Kč/min

329–769 Kč

cena balíčku

 

183 Kč

ušetříte

 

589–1 029 Kč


Důležitá poznámka: ceny v předchozí tabulce jsou uvedeny včetně DPH 22 %, která platí od příštího roku. Do konce roku 2003 nemá smysl o výhodnosti doplňku Top Víkend snad ani diskutovat.

Eurotel Top Víkend versus T-Mobile Víkend+

Eurotel Top Víkend jde poněkud jinou cestou než Víkend+ od T-Mobilu. Tarif Víkend+ nabízí za 30,45 Kč měsíčně a 35,40 Kč po Novém roce (poplatek je účtován až od 17. listopadu 2003) možnost volání do sítě T-Mobile o víkendech jen za 0,50 Kč/min. Nic víc, nic méně. Pokud tedy provoláte o víkendech přes dvacet minut měsíčně, pak už se vám Víkend+ vyplatí.

Eurotel Top Víkend oproti tomu přináší komplexní balíček služeb, do něhož jsou mimo jiné chytře přibaleny zprávy MMS, které možná mají naučit zákazníky tuto službu využívat. Top Víkend ale přináší poměrně velké množství volných víkendových minut, které ne každý asi za měsíc stihne provolat. Aby Eurotel ale potenciální zákazníky příliš neodradil, tak do balíčku přidal 50 textových zpráv, které lze využít kdykoli. Těchto padesát volných textovek však při obvyklé ceně SMS u Eurotelu vyváží téměř celou cenu daného balíčku.

Top Víkend se od Víkendu+ liší tedy tím, že u něj existuje úspora omezená shora a nominálně vyjádřená ve výše uvedené tabulce. Víkend+ má také jakousi asymptotickou hranici v podobě omezeného počtu minut o víkendech v měsíci, ke které se při počítání uspořených peněz za volání můžete dostat. Ale pokud si budete chtít v síti T-Mobile o víkendech s někým povídat po telefonu pár hodin denně, pak vám Víkend+ dokáže ušetřit nemalé finanční prostředky, taktéž v řádu stovek korun a více. U obou tarifních doplňků tedy platí, že pokud je dokážete využít, mohou vám ušetřit hodně peněz.

Pro koho je Eurotel Top Víkend?

Tarifní zvýhodnění Top Víkend je ideální pro uživatele tarifu Individual + Data Nonstop. Ti tak za dalších 150 Kč získají ke 30 volným minutám dalších 100 volných minut do Eurotelu a pevné sítě o víkendech, k tomu navíc 25 volných MMS a 50 SMS.

Ostatně i uživatelé samotného tarifu Individual si přijdou na své, neboť balíček Top Víkend splňuje přesně hranici minimální fakturované částky u tohoto tarifu. Z toho vyplývá, že můžete mít také jen Individal bez balíčkù + Top Víkend, čímž dosáhnete poměrně zajímavé kombinace, mnohdy levnější než u karet Go.

Top Víkend se samozřejmě hodí také všem uživatelům s ostatními paušálními programy a Eurotelu za tento tarif právem náleží pochvala.


Oživeno ve středu 10.15:
Tiskové oddělení Eurotelu nám včera podalo špatnou informaci, že se při volání nejprve odebírají volné jednotky z doplňku Top Víkend a až posléze volné minuty a SMS z paušálního programu. Článek jsme upravili.

Diskuze (75) Další článek: Mobilní ICQ přes cMessenger je levnější než textovky

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Tisíc, Tis, Důležitá poznámka, Euro, Víkend


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35