Označení Windows CE končí

Microsoft chce zrušit označení Windows CE a místo toho zařízení s tímto systémem označovat jako Windows powered.
Označení Windows CE končí
Microsoft chce zrušit označení Windows CE a místo toho zařízení s tímto systémem označovat jako Windows powered. Microsoft tvrdí, že toto přejmenování je jen drobným tahem, který neznamená nic důležitého, nicméně jméno se často nemění. Pokud k něčemu takovému dojde, tak se většinou jedná o právní konflikt (PalmPilot se změnil na Palm), špatná reputace značky, nebo snaha sjednotit maximálně označování produktů. Na název Windows CE si nikdo nestěžoval, takže to bude nejspíše něco z těch dvou dalších důvodů. Microsoft ostatně již před časem opustil označení Windows NT, kterým nadále říká jen Windows 2000. Windows CE, tedy logicky přicházejí ke slovu nyní, navíc písmenka CE nic neznamenají, tak proč je neodstranit. Tato sjednocující strategie Microsoftu vše souhrnně označovat Windows, ovšem příliš k dobré orientaci nepřispívá. Jako zákazník budu muset pečlivěji analyzovat, jestli uvedená Windows jsou skutečně plnohodnotnými Windows, nebo se jako Windows pouze ovládají a běžné programy tam nespustím. Označení Windows powered je prostě podle mne matoucí a Microsoft si tím moc nepomůže pokud to provede. Navíc není jasné, jak budou číslovány verze operačního systému. Již nyní panuje v CE poněkud zmatek mezi různými verzemi, pokud tam nebude označení CE, jaké pak bude číslo verze?

Pokud tím chce trošku pozvednout nepříliš úspěšná Windows CE, nemám pocit, že by to také příliš pomohlo. Je to totéž, jako kdyby Palm Computing přejmenoval svůj PalmOS třeba na Palm powered. Prostě drobný detail, který příliš nerozhoduje. Palm je stále lepší v komfortu obsluhy, výdrži baterií i rychlosti odezvy. Pochopitelně novější stroje s Windows CE tyto problémy zmenšují, nicméně i když na Windows na svém počítači nedám dopustit, v dlani mám raději Palm.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Označení

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15