Paegas: aktuálně z tiskové konference

Právě skončila tisková konference RadioMobilu, na které byly oficiálně oznámeny novinky, o kterých jste si na MobilManii mohli přečíst už včera. Podívejte se, jak taková tisková konference probíhá a přečtěte si, co dalšího na ní bylo představeno.
Paegas: aktuálně z tiskové konference
Právě skončila tisková konference RadioMobilu, na které byly oficiálně oznámeny novinky, o kterých jste si na MobilManii mohli přečíst už včera. Podívejte se, jak taková tisková konference probíhá a přečtěte si, co dalšího na ní bylo představeno.

10:37: Právě začala tisková konference. Přinese informace o počtu uživatelů a novinky v tarifníh programech RadioMobilu.

10:38: Generální ředitel RadioMobilu, Roland Mahler, zahajuje tiskovou konferenci.

10:42 : V užívání mobilncíh telefonů je Česká republika mezi zeměmi střední Evropy na druhém místě s penetrací 42 % (první je Slovinsko s 54% penetrací).

10:47: Roland Mahler oznamuje, že počet uživatelů sítě Paegas dosáhl dvou milionů.

Jak rostl počet uživatelů sítě Paegas

  • 1996: 32 000 uživatelů
  • 1997: 173 000 uživatelů
  • 1998: 373 000 uživatelů
  • 1999: 875 000 uživatelů
  • 2000: 1 850 000 uživatelů
  • 28. února 2001: 2 000 000 uživatelů
10:52 : Od 5. března do 11. března můžou zákazníci Paegasu používat službu Paegas Info zdarma. Zdarma je však zaslání informace, nikoli požadavek v textové zprávě na její odeslání.

Tip: Abyste nemuseli platit za každý požadavek na informaci, přihlaste si jeden z kanálů služby Paegas Info Plus, které vám budou na mobil pravidelně posílat aktuální zprávy (zpravodajství ČTK, dopravní situace …)

10:59: Slovo si přebírá marketingový ředitel RadioMobilu, Robert Chvátal, který se chystá představit novinky.

11:00: Robert Chvátal: Mění se priority operátorů: nyní se budou více zaměřovat na starší zákazníky,.

11:00:Představení doplňku Paegas Hit: aktivace zdarma, sleva na národních hovorech 20 %, je třeba „upsat se“ na dva roky, není možné využít nabídky dotovaných telefonů. Více informací o této i dalších představených službách najdete v tomto článku

11:04: Paegas Víkend: aktivace zdarma, víkendová sazba koruna za minutu, lze dokoupit doplněk Nonstop. Je třeba zavázat se na jeden rok.

11:07: Od zítřka bude v nabídce nová služba Paegas Partner III. K jedné kartě SIM s tarifním programem tak lze mít až tři další karty SIM zdarma (tj. bez aktivačního a měsíčního poplatku). Záleží ale na tarifním programu, Paegas 60 a 20 můžou využít jen některých partnerských programů. Starší tarifní programy (Aktiv apod.) mají volbu doplňku Partner ještě více omezenu.

11:10: Robert Chvátal prezentuje výhody tarifních programů oproti předplacené službě Twist. Je zřejmé, že Paegas chce svými novinkami zvýhodnit své tarify oproti předplacenkám.

11:12: Prostor pro otázky novinářů

Některé z otázek, které zazněly na tiskové konferenci:

Když si někdo spojí Paegas Hit a Paegas Víkend, znamená to, že bude o víkendech platit za volání 80 haléřů?
Robert Chvátal: Ne, je to jen „buď a nebo“.

Jaká bude na konci letošního roku penetrace mobilních telefonů v České republice?
Roland Mahler: Podle nás to bude 55 procent, ovšem ozývají se hlasy, že penetrace může být ještě vyšší. Ovšem náš údaj je 55 procent.

Kolik by mohl mít Paegas na konci roku uživatelů?
Roland Mahler: Absolutní číslo si můžete snadno spočítat sám, ale očekáváme, že do konce tohoto roku dosáhne počet našich klientů počtu 2, 5 milionu.

Je rozdíl mezi tím, co píšete oficiálně v ceníku a co říkáte zde. Např. sleva u programu Paegas Hit je dle ceníku až 20 procent a vy zde říkáte přesně dvacet procent …
Robert Chvátal: myslím, že to, co říkáte, je správně – ceník má pravdu. Ladislav Možný (specialista firemních analýz): Vinou zaokrouhlování se procenta zlevnění trochu liší. Nechceme nabízet ceny, které končí haléři, proto se kvůli zaokrouhlování procentuální sleva při použití doplňkových programů pohybuje mezi sedmnácti až jednadvaceti procenty.

V jaké další zemi bude fungovat jednoduchý roaming pro předplacené karty (technologie Camel)?
Robert Chvátal: Bude to Rakousko.

Jaký je stav GPRS v síti Paegas?
Robert Chvátal: Stav zavádění GPRS v Ceské republice je identický jako v Anglii, Francii nebo Itálii. To znamená, že operátoři stále zajišťují stabilitu svého GPRS řešení a stěžují si na nedostatek telefonů. V současnosti je to prakticky jen Motorola. My stabilizujeme síť a čekáme na mobilní telefony. Chceme zavést službu, která bude stabilní a bude fungovat.

11:31: Konec tiskové konference

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Paegas, Absolutní číslo, Konference, Tis, Procentuální sleva, Akt

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34