Paegas: dobíjení Twistu už i na benzínových pumpách

Paegas začíná pomalu spouštět novou službu, která bude od prvního září k dispozici po celé republice - dobíjení bez kuponu na benzínových stanicích. Zjistili jsme, jak to funguje a připravili jsme stručný přehled.
Paegas: dobíjení Twistu už i na benzínových pumpách

13. srpna 2001 spustila společnost RadioMobil pilotní projekt, který umožňuje dobíjený Twist karet prostřednictvím terminálů společnosti CCS. Přímé dobíjení kreditu je ve skutečnosti rozšířený nekupónový způsob dobíjení a může být současně jako první dobití. Dobíjení Twistu přes terminály CCS lze použít i v případě, že máte vaši kartu zablokovánu pro kuponové dobíjení.

Kde to umí?

Na těchto čerpacích stanicích označených samolepkou Twist lze dobíjet prostřednictvím CCS terminálů, což jsou zatím jen tyto stanice:

 • VL. KORANDA, AUTOEKOSERVIS, Praha, Praha 3, Habrová
 • JET CONOCO, JET CONOCO, Praha, Praha 9, H. Počernice (GLOBUS)
 • JET CONOCO, JET CONOCO, Praha, Praha 10, Bohdalec
 • JET CONOCO, JET CONOCO, Praha, Praha 5, K Barrandovu
 • CCS, Budova CCS, Praha, Praha 8, Chlumčanského 5
 • JET CONOCO, JET CONOCO, Praha – východ, Zdiby, od Prahy
 • JET CONOCO, JET CONOCO, Praha – východ, Zdiby, od Prahy
 • JET CONOCO, JET CONOCO, Praha – východ, Praha 9, Horní Počernice

Poznámka: Od 1. září by mělo jít využít všech čerpacích stanic přijímajících CCS karty; pokud ovšem jednání dopadnou podle očekávání.

Jak jim to jde?

Pro dobití si můžete zvolit částku z intervalu 200 – 9999 korun. Dobití částkou menší než 400 korun neprodlužuje dobu platnosti karty a platit můžete buď CCS kartou nebo hotovými penězi. Až do odvolání dostanete navíc bonus 10 procent z dobíjené částky.

Po dobití obdržíte přímo z terminálu CCS stvrzenku, na které bude uvedeno, zda dobití bylo nebo nebylo provedeno, v případě negativní odpovědi se dozvíte i důvod odmítnutí (technické důvody, neplatné Twist číslo apod.). V případě úspěšného dobití dostanete také potvrzující textovku z čísla 5602.

Pokud dobíjení nelze z technických důvodů provést, budete nejpozději do tří hodin od úspěšné autorizace u terminálu informováni textovkou. Všechny potvrzující textové zprávy budou ve stejném jazyce, jaký máte nastavený ve své hlasové schránce.

Krok správným směrem

Dobíjení u čerpacích stanic bez nutnosti kupovat dobíjecí kupony je jistě zajímavá pro spoustu lidí, kteří občas k nějaké benzínce zavítají. Výhodou je (od prvního září) poměrně široká síť stanic (několik stovek), a také možnost platit hotově bez nutnosti vlastnit CCS kartu. A abych nezapomněl, desetiprocentní bonus také není k zahození.

Poznámka: Protože CCS chce po benzinkách poměrně vysokou provizi z každého prodaného kreditu, proto je mezi benzinkami o službu docela malý zájem. Jsme tedy zvědavi, zda RadioMobil dodrží slovo a počátkem září jich bude slibovaný počet.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist

15 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Bobb 25. 8. 2001 21:01:45
  ..jak sleduju sluzby Paegase, tak by se mel prejmenovat na Prahaegas....
 • Martin 22. 8. 2001 16:27:00

  S temi platbami primo z uctu to asi nebude tak jednoduche. To by snad...

 • Martinson 22. 8. 2001 10:37:18

  Dobíjení z CCS je podivná libůstka, jako další možnost bych čekal...

Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

Dnes | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení