Paegas má GPRS: tarify a přesné ceny

Paegas oficiálně oznámil, že od 1. srpna svým zákazníkům nabídne rychlá data GPRS. Známe přesné tarify i ceny. Bitva s Eurotelem, který GPRS komerčně nabídnul už loni v říjnu, se nekoná, ceny jsou prakticky stejné, služby až na výjimku také.
Paegas má GPRS: tarify a přesné ceny

Tisková zpráva: Od začátku srpna mohou zákazníci sítě Paegas využít výhod, které jim nabízí technologie vysokorychlostních datových přenosů GPRS (General Packet Radio Service). Její hlavní výhodou je skutečnost, že zákazník platí pouze za přenesená data a ne za dobu připojení. "Díky technologii GPRS se internet stane v plném slova smyslu mobilní, a síť Paegas současně překročí mezník dvouapůlté generace mobilních sítí, jejímž reprezentantem je právě technologie GPRS," vysvětluje manažer firemní komunikace společnosti RadioMobil, Jiří Hájek. "Předpokládáme, že naši zákazníci se velmi rychle naučí mobilní připojení k internetu využívat stejně jako další řadu inovativních služeb, které jim RadioMobil v minulosti nabídl. Rychlost přenosu dat totiž v tomto případě může být až 40,2 kb/s. Ve velmi krátké době pak Paegas GPRS   bude konkurovat připojení přes ISDN linku."

Každý, kdo se prostřednictvím svého telefonu Paegas, který podporuje GPRS, připojí na internet, intranet či WAP, se k informacím dostane s daleko větším komfortem než doposud. Paegas GPRS umožňuje neustálé on-line spojení bez toho, aby zákazník musel před každým datovým přenosem vytáčet číslo na přístupový server. Přenosová rychlost je přitom několikanásobně vyšší než u klasických datových přenosů v síti GSM.

Pro přístup do sítě je nutné mít správně nastavené APN (Acces Point Name - parametr, který definuje, k jakým službám bude uživatel přistupovat). Paegas svým klientům nabízí čtyři různá APN připojení: APN Internet pro přístup na internet, APN Profil pro přístup ke službě ClickProfil a informacím na www stránkách společnosti RadioMobil, APN WAP pro přístup na wapové stránky; pro zákazníky, kteří mají se společností uzavřenu Rámcovou smlouvu, navíc poskytuje zabezpečený přístup k vlastnímu firemnímu intranetu prostřednictvím speciálního APN.

Začátkem srpna nabídne RadioMobil první telefon podporující GPRS - bude jím Motorola Timeport 260. V průběhu září si potom zákazníci budou moci vybrat z nabídky dalších telefonů.

RadioMobil je připraven nabízet službu GPRS roamingu. Od prvního srpna bude zákazníkům nabídnut GPRS roaming v síti D1 operátora T-Mobil v Německu.

Zákazníci, kteří budou chtít využívat službu Paegas GPRS, mohou využít dvou tarifů: první - tarif GPRS Basic - je bez měsíčního paušálu a je vhodný pro ty, kteří budou GPRS používat hlavně k prohlížení wapových stránek, druhý - GPRS Pro - s měsíčním paušálem 199 Kč ocení zejména aktivní uživatelé internetu.

Tarify pro GPRS

 

 

 

GPRS Basic

GPRS Pro

Aktivace

0 Kč

0 Kč

Měsíční paušál

0 Kč

199 Kč

APN

WAP

0,50 Kč/1kB

0,30 Kč/1kB

Internet

0,50 Kč/1kB

0,03 Kč/1kB

Profil

0 Kč/1kB*

0 Kč/1kB*

Pevná IP adresa

APN

Aktivace

Měsíční paušál

Internet

499 Kč

149 Kč

*Bezplatně se přenos poskytuje až do 20 MB měsíčně v rámci APN Profil. Nad tento limit je přenos zpoplatněn sazbou shodnou s APN Internet.

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Diskuze (20) Další článek: Ericsson T39: na obzoru vidím krále (test)

Témata článku: Operátoři, Ostatní, T-Mobile, Tarify, Motorola Timeport 260, GPRS, Paegas, Tarif


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40