Paegas: pořiďte si vlastní SMS informační službu

Paegas v pondělí spustil novou službu nesoucí název Moje Info, jak již samotné její jméno napovídá, tak je to soukromá obdoba služby Paegas Info. Co všechno tato služba umožňuje a za kolik se dozvíte právě v tomto článku.
Paegas: pořiďte si vlastní SMS informační službu

Co to je Moje Info

Tato služba vám umožňuje vytvořit si soukromý informační SMS kanál, který může být buď veřejný (tzn. bude zobrazen v seznamu SMS kanálů na www.click.cz) a nebo soukromý (nebude zveřejněn nikde a vyberete konkrétní telefonní čísla, která se k vašemu SMS kanálu mohou přihlásit).

Do informačních SMS kanálů jednotlivých uživatelů se pak přihlásíte zasláním textovky s textem: „+název_kanálu“ na číslo 5566. Po odeslání zprávy vám pak přijde potvrzující textovka, že jste byli přihlášeni. V té mimo jiné naleznete i další, poměrně podstatnou, informaci, a to zda za příchozí SMS budete platit vy nebo zřizovatel kanálu.

Na kolik vás přijde Moje Info

roční paušál u kanálu s názvem 5 – 9 znaků 

 100 Kč

roční paušál u kanálu s názvem 3 – 4 znaky 

 800 Kč 

cena za 1 SMS*

 1,50 Kč 


*platí buď odesilatel nebo příjemce; ceny jsou uvedeny bez 5% DPH

K čemu a jak používat Moje Info

Moje Info si může zřídit každý uživatel sítě Paegas (paušální i předplacený). Službu lze zřídit na adrese www.click.cz, na WAPu a nebo pomocí SMS. Po nastavení několika základních parametrů můžete službu ihned začít využívat. Pravděpodobně nejdůležitější pro vás bude rozhodnutí, zda rozesílané SMS budete platit vy nebo příjemce. To totiž nelze dodatečně změnit. Jedinou možností by pak bylo zrušení a znovuvytvoření SMS kanálu s tím, že všichni jeho „odběratelé“ by se museli znovu registrovat.

Možností, jak využít službu Moje Info se nalezne jistě mnoho. Cestovní kanceláře by tak mohly informovat o nabídce last minute zájezdů, obchody o speciálních akcích, atd. Moje Info si své příznivce určitě také najde mezi firemními zákazníky, kteří mohou Moje Info používat k vnitrofiremní komunikaci. Je ale otázkou, zda by v tomto případě, či v jiném případě využití soukromého SMS kanálu placeného zřizovatelem, nebylo levnější poslat každému odběrateli SMS přímo. Dalším nepříjemným omezením je pak to, že pomocí služby Moje Info můžete odesílat zprávy pouze uživatelům sítě Paegas.¨

 

Diskuze (6) Další článek: Jak používat programy dodávané k mobilům Siemens S45/ME45

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Paegas

Určitě si přečtěte