Paegas: tři dny volání zdarma

Od prvního dubna do včerejších odpoledních hodin bylo možné vinou malé chybky v síti Paegas volat za určitých podmínek zdarma.
Paegas: tři dny volání zdarma
Od prvního dubna do včerejších odpoledních hodin bylo možné vinou malé chybky v síti Paegas volat za určitých podmínek zdarma.

Prvního dubna zrušil Paegas poplatky za volání do schránky z Twistu a nových tarifů. Tento krok měl oživit používání schránky, tedy služby, která pomalu odumírala. Velké snížení cen také zakrylo jiný krok Paegasu: zdražení hovorů z Twistu na EuroTel z 5,80 na 6,80 Kč.

A právě volání do schránky zdarma umožnilo v síti Paegasu „volat“ bez poplatku. Slovo volat je v uvozovkách právem, neboť šlo o jakousi offline komunikaci. Jak fungovala? Uživatel, který měl volání do schránky zdarma, zavolal do své schránky, na číslo 3311. Zde stisknul dvě hvězdičky a zadal číslo osoby, do jejíž schránky se chtěl dovolat. Je jasné, že tato osoba musela mít schránku aktivovánu. Poté nechal vzkaz.

Nyní došla človíčkovi na druhé straně textovka, že má ve schránce zprávu. Človíček zadarmo zavolal do schránky a zprávu si vyzvedl a stejným způsobem na ni mohl odpovědět. Tato forma offline komunikace byla sice trošku nepohodlná, bylo na ní ale krásné, že byla zdarma – levnější než přímé volání, levnější než posílání textovek. Nemohli jí ale využít majitelé starších tarifů (Aktiv, Ekonom, Manažer apod.), kteří mají volání do hlasové schránky stále zpoplatněno.

Zajímalo nás, jestli jde o chybu nebo vlastnost této služby, proto jsme kontaktovali tiskové oddělení RadioMobilu. Bylo nám sděleno, že se o této záležitosti vědělo a že volání tímto způsobem již není možné; chyba byla v průběhu úterního odpoledne opravena. Škoda – dalo se takto docela dost ušetřit. Pokud nyní zkusíte zadat dvě hvězdičky po zavoláních do schránky, vůbec nic se nestane.

Diskuze (65) Další článek: CeBIT 2001: pošlete si fotky z vašeho mobilu!

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Zdarma, Volání, Paegas

Určitě si přečtěte