Paegas utajuje tarif!

Mnozí z vás asi nevěděli, že Paegas kromě klasických tarifů s číslem na konci nabízí ještě jeden. Nejen Oskar má výherní tarify...
Paegas utajuje tarif!
Mnozí z vás asi nevěděli, že Paegas kromě klasických tarifů s číslem na konci také nabízí ještě jeden. Nejen Oskar má totiž svoje výherní tarify.

Co drží Paegas pod pokličkou?

Jmenuje se Paegas B a Paegas ho musí nabízet údajně jen kvůli tomu, že má v licenčních podmínkách uvedeno, že musí nabízet jeden tarif s volnými minutami jen do Českého Telecomu. Dříve to byl Ekonom, poté Aktiv a nyní Paegas B. Na webu není inzerován a podle infolinky to je proto, že není příliš výhodný (v takovém případě ale vím i o jiných tarifech, které nejsou příliš výhodné a přesto je najdete v ceníku). Ale i tak by se třeba někomu z vás mohl hodit. Za jakých podmínek jej tedy lze pořídit a co vás to bude stát?

Kupte si mě, ale jen s Motorolou d160

Aktivační poplatek je na rozdíl od ostatních tarifů nízký – jen 487 Kč s daní, k tomu ale automaticky dostanete mobilní telefon Motorola d160 (!) za 1218 Kč s daní. Jde totiž o balíček, podobně jako EuroTel nabízí svůj Komplet.

Měsíční paušální poplatek je také 487 korun a v něm máte 20 minut zdarma na telefony Českého Telecomu, tedy na pevnou linku. Ovšem jen mimo špičku a v nočních hodinách. Na rozdíl od Aktivu však chybí 30 minut ve špičce; Aktiv stál stejně, z čehož jasně plyne, že Paegas B je téměř nepoužitelný. A tomu odpovídají i poplatky za hovorné (ceny s DPH):

  • do Paegasu po celý den 3,05 Kč,
  • do EuroTelu 11,60 Kč ve špičce a 6,20 Kč mimo špičku,
  • do Oskara 12,70 Kč ve špičce a 7,25 mimo ni,
  • na pevnou linku 11,60 Kč ve špičce a 4,90 mimo ni.

Textová zpráva pak stojí 2,10 Kč stejně jako u tarifu Paegas 20, volání do hlasové schránky pak 3,05 Kč.

Výherní tarif

Právě nevýhodné nastavení volných minut a nutnost koupit mobil Motorola d160, který je - upřímně řečeno - vhodný jen na zatloukání hřebíků do tvrdého dřeva, má potenciální uživatele od pořízení tohoto tarifu odradit. Paegas však také tarif nikde neinzeruje a nikde jej nepropaguje – je to pravděpodobně jen pozůstalost po konkursu na druhého operátora v roce 1996, který Radiomobil vyhrál. Nabízet jej prostě musí, stejně jako Oskar svoje dva „výherní tarify“, Slyším Vás a Dohoda s Oskarem.

Poznámka: Všechny tyto informace vám ochotně sdělí infolinka. Když se ale na Paegas B zeptáte, operátor bude zřejmě velmi překvapen, jak jste se o tomto tarifu dozvěděli.

Diskuze (12) Další článek: První opravdová oběť mobilních telefonů

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Paegas, Tarif

Určitě si přečtěte