Paegas: zařiďte si svou vlastní privátní síť

Jak jsme vás již informovali, tak společnost RadioMobil, a. s., zpřístupnila v rámci svého nového image PaegasProfessional mnoho velice zajímavých služeb i menším, tzv. firemním, zákazníkům. Jednou, pravděpodobně tou nejzajímavější, službou bude Privátní síť.
Paegas: zařiďte si svou vlastní privátní síť
Jak jsme vás již informovali, společnost RadioMobil zpřístupnila v rámci svého nového image Paegas Professional mnoho velice zajímavých služeb i menším, tzv. firemním, zákazníkům. Jednou, pravděpodobně tou nejzajímavější, službou je Privátní síť.

Jaké máme privátní sítě

Paegas v současnosti nabízí pouze Privátní podnikovou síť (PPS), což je síť určená pro velké zákazníky, kteří mají uzavřenou s RadioMobilem tzv. Rámcovou smlouvu. PPS nabízí spoustu výhod, které jednak zpříjemňují a jednak zlevňují volání v rámci vaší firmy. Jen pro ilustraci – za přidání čísla do PPS zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 170 Kč a měsíčně si připlatíte 35 Kč za 1 SIM (ceny jsou bez DPH). Volání se vám pak v rámci vaší PPS zlevní na 3,50/min. ve špičce a 2,50/min. mimo špičku u tarifu Paegas 20 a na 2 Kč/min. po celý den u všech ostatních v současné době nabízených tarifních programů. Jistou výjimkou je speciální tarif pro Privátní podnikové sítě – PPS 200, kde platíte 1,50 Kč/min. bez DPH (o to dražší jsou však volání jinam než do PPS).

Paegas se ale chystá do měsíce nabídnout obdobnou službu také pro malé a střední firmy, které vlastní alespoň 5 SIM karet. Tato služba se jmenuje Privátní síť. Sice toho asi nebude nabízet tolik, co nabízí, ale pokud bude nabízet ceny podobné těm pro PPS, tak by to mohlo být pro tuto cílovou skupinu zákazníků Paegasu (a nejen pro ni) určitě zajímavé.

Co umožňuje PPS
  • volat čísla v rámci PPS zkrácenou volbou (např. 777 namísto 0603123777)
  • můžete si vytvořit vlastní číslovací plán pro zkrácenou volbu
  • nastavení pravidel pro volání zaměstnanců
  • definice volacích práv uživatelů (omezení volání mimo PPS, povolit volání jen na vybraná čísla, apod.)
  • vytvoření volacích profilů (volací práva nastavíte pro celé skupiny uživatelů jednotně, není třeba nastavovat u každého čísla volací práva zvlášť)
  • odlišení privátních hovorů od pracovních

Odlišení privátních hovorů od pracovních

Privátní podniková síť nabízí možnost odlišit privátní a pracovní hovory. Hovory od sebe odliší síť tak, že při soukromém volání přidá zaměstnanec před začátek čísla hvězdičku. „To bych rád viděl toho, kdo to bude takhle dělat,“ řeknete si. Ale kromě spolehnutí se na čestnost zaměstnanců je tu ještě jedna možnost – nastavit pro firemní volání takové restrikce, že nebude možné volat na jiná než na firemní čísla a zaměstnanci pak pro soukromé hovory nezbude nic jiného, než že si je zaplatí (to lze udělat vcelku bez problémů).

Soukromé hovory pak mohou být účtovány buď tak, že na konci každého měsíce přijde zaměstnavateli faktura, kde jsou zvlášť vyúčtovány firemní a zvlášť soukromé hovory (tzv. post-paid) a nebo tak, že soukromá část zaměstnancova čísla (pokud to tak mohu nazvat) funguje jako běžná předplacená karta Twist (tzv. pre-paid). Když zaměstnanec volá služebně, tak hovor platí zaměstnavatel a když volá soukromě, tak se mu provolaná částka odečítá z kreditu. V případě post-paidu platí zaměstnanec za soukromé hovory dle ceníku daného tarifního programu a v případě pre-paidu jsou mu za soukromé hovory účtovány ceny z ceníku pro Paegas Twist.

Udělejte si vlastní Privátní síť

Jak jsem již uvedl výše, tak Privátní síť bude zprovozněna zhruba do 30 dnů a bude s největší pravděpodobností nabízet menší portfolio služeb než PPS. Na ní je ale „krásné“ je to, že na její zařízení vám stačí pouze 5 SIM karet na jedno IČO. Privátní síť si může pořídit jak právnická osoba, tak fyzická osoba – podnikatel. Pokud tedy často telefonujete se svými přáteli a je vás dohromady alespoň pět. Tak stačí, aby jeden z vás měl Živnostenský list, na který by si pořídil alespoň 5 SIM karet, které by pak rozdal svým přátelům a můžete si zřídit vaši vlastní Privátní síť. Tuto informaci nám potvrdil na pondělní tiskové konferenci Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil. Jediný problém je v tom, že faktury chodí na jméno onoho majitele živnostenského listu, který si pak musí nějak se svými přáteli vyřešit jejich placení, aby je nakonec nemusel platit všechny sám.
Diskuze (4) Další článek: Eurotel Go: předplacené sady u soudu

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Síť, Pracovní hovor, Paegas, Právnická osoba, Provolaná částka

Určitě si přečtěte