Palm bude mít konečně Bluetooth

Příští měsíc se pro Palmy objeví na trhu SD karta s podporou Bluetooth. Nejprve sice jen v Británii, ale snad se brzy dostane i k nám.

V polovině února uvede Palm na anglický trh přídavnou kartu s podporou Bluetooth pro kapesní počítače Palm, které mají slot pro karty SD. Nově uvedené kapesní počítače by už podporu Bluetooth měly mít standardně.

Předpokládaná cena karty, na jejímž vývoji pracoval Palm s Toshibou, by se měla pohybovat okolo 150 dolarů, což není zrovna málo (resp. je to zatraceně hodně). Ale na to, že zařízení využívající Bluetooth jsou drahá, jsme si přece už bohužel zvykli.

V původním článku publikovaném na britském ZDNetu se ale neuvádí, zda a kdy bude tato karta uvedena i v ostatních zemích Evropy, popř. USA. Nezbývá tedy než čekat na další informace. Mimochodem, Palm uvedl tuto přídavnou kartu už loni v červnu a doufal, že prodej začne už koncem loňského roku; bohužel, karta nebyla včas schválena společností SD Association (schválení je nutné pro všechny nepaměťové SD karty).

K čemu se taková Bluetooth karta vlastně může hodit? Pro synchronizaci s počítačem asi těžko, protože žádný běžný stolní počítač nebo notebook zatím technologií Bluetooth běžně nedisponuje. Napadá mne snad propojení s mobilem, kde už nebudete muset pro připojení k Internetu nebo stahování e-mailů používat infra.

Pokud vás Bluetooth zajímá více, můžete si přečíst sérii povedených článků na MobilManii:

Témata článku: Palm, Bluetooth, BLU

Určitě si přečtěte

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

** Google představil Pixel 2 a Pixel 2 XL ** Výrazné změny nečekejte, jde hlavně o příjemou evoluci loňských modelů ** Do boje půjdou proti nejvyšší konkurenci.

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 51

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4