Palm chystá na konec srpna Palm m125

Podle přehledu vybavení to vypadá na produkt motivující pouze k pořízení vyššího modelu m500.
Jak uvádí server PalmInfocenter, bude m125 součástí řady m100, tedy tlustších a kulatějších organizérů. Co má nového, je kovový kryt displeje místo plastového a i větší váhu než běžný Palm m100. Navíc tu je také slot pro SD karty.

Po stránce hardwaru tedy nejde o žádné velké inovace. Procesor je 33MHz Dragonball VZ a v základu je 8 MB RAM. Kapacita ROM se bude lišit u americké a zahraniční verze. V Americe to bude 2 MB a v Evropě a i jinde 4 MB. Operační systém ale bude přímo v ROM, nepůjde tedy později aktualizovat. Operační systém bude verze 4, nicméně trochu upravený. Ve standardu nebude Web clipping a e-mail, ten se bude případně doinstalovávat z cédéčka. Stejně tak není v systému Network HotSync pro vzdálenou synchronizaci.

M125 bude přechodem od m100 k m500. Nabídne stejný malý displej jako m100 včetně stejných rozměrů, bude ale mít konektory stejné jako m500. Příslušenství pro m500 tak půjde připojit i k m125. Bude také dodáván s USB kolíbkou podobně jako m500. Proti m100 tu bude drobný rozdíl ve váze, zatímco m100 má udávánu váhu 125 gramů, m125 bude vážit o 50 gramů více. Není to tedy nic, co byste neunesli, ale málo to také není.

Palm m125 by se měl začít prodávat od 24. srpna za cenu 250 dolarů. V současné době není ještě k dispozici foto, ale vzhledem k velké podobnosti s Palm m100 není příliš prostoru pro fantazii a změny v designu.

Otázkou je, zda nabídka m125 osloví nové uživatele. Kdo hledá minimální cenu, častěji půjde do obyčejného m100, už vzhledem k případným cenám SD paměťových karet. Kdo je naopak nakloněn intenzivnějšímu využívání Palmu, spíše se zaměří na m500, který nabízí lepší design a vybavení.

Váš názor Další článek: SyncML: konec problémů se synchronizací mobilů a počítače

Témata článku: Palm, Konec


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31