Palm, co podporuje CompactFlash

Po nedávném uvedení Visora firmy Handspring, průkopníka v rozšiřování možností PDA pouhým zasouváním plug-in modulů, je zde TRGPro s podporou karet CompactFlash.
Palm, co podporuje CompactFlash
Řeknu vám, rychlost s jakou se v poslední době objevují novinky v oblasti PDA, je opravdu impozantní. Stejně jako je období podzimu obdobím žní pro prodejce hardwaru i softwaru, hlavně díky blížícímu se termínu zúčtování daní, bude zřejmě týž podzim i nadmíru příznivým časem pro představení nových – nejenom vzhledem – kapesních počítačů nejrůznějších výrobců. A že se to tak zatím opravdu jeví, vás chci přesvědčit představením dalšího nového přírůstku do rodiny PalmOS kompatibilních zařízení.

Po nedávném uvedení Visora firmy Handspring, průkopníka technologie Springboard pro rozšiřování možností PDA pouhým zasouváním plug-in modulů, je zde další adept na označení „PDA s rozhledem“. Svým širokým úhlem pohledu na obzor se chce tentokrát pochlubit zařízení nesoucí označení TRGPro firmy TRG, která je známa především uživatelům Palm počítačů jako výrobce přídavných pamětí. Tato firma zakoupila od firmy 3Com licenci operačního systému PalmOS a na jeho základě začala vyrábět počítač, který by jako z oka vypadl známému počítači Palm IIIx. Skoro by to byla i úplná pravda, nebýt malé štěrbiny na zadní straně. Ta totiž skrývá slot pro CompactFlash typu I/II, který dává TRGpro počítači ten správný široký rozhled.

Jak je vidět, firma TRG zvolila cestu kompatibility s průmyslovým standardem CompactFlash karet, zatímco Handspring šel cestou vlastního nového slotu. Přesto mnoho výrobců tento slot akceptovalo a začalo pro něj vyrábět moduly. CompactFlash karet již existuje pěkná řádka a běžně se používají ve „větších“ počítačích nebo digitálních fotoaparátech. Proto si hned můžete TRGpro rozšířit o přídavnou paměť, modem, ethernet či I/O kartu nebo třeba čtečku čárového kódu. Zajímavé pak bude například sdílení dat s PC prostřednictvím Flash paměťové karty, zálohování obsahu PDA na kartu nebo jeho propojení s malým 340MB pevným diskem MicroDrive od IBM.

TRGpro pracuje s novou verzí operačního systému PalmOS verze 3.3, má 8MB RAM a 2MB Flash paměti a kromě zmíněného slotu obsahuje také interní mikrofon a reproduktorek. S klasickými zabudovanými Palm aplikacemi jsou dodávány navíc aplikace FlashPro, CFpro, a CFBackup.

Váš názor Další článek: Nainstalujte si PalmOS 3.3 upgrade

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, CompactFlash, Průmyslový standard, Úplná pravda, Interní mikrofon

Určitě si přečtěte