Palm Computing bude podporovat WAP

Palm Computing ohlásilo podporu standardu WAP, nicméně s jeho implementací počítá do něčeho jiného než do PalmPilotů.
Palm Computing ohlásilo podporu standardu WAP, nicméně s jeho implementací počítá do něčeho jiného než do PalmPilotů. WAP (Wireless Application Protocol) je stručně specifikace pro čtení a zasílání internetového obsahu do malých bezdrátových zařízení. 3Com, jehož součástí je Palm Computing, již dříve pro svůj Palm VII připravil technologii web clipping, která ořezává z graficky bohatých webových stránek nadbytečné informace a nechává jen hutné informační jádro. S tímto krokem ale nesklidil u poskytovatelů obsahu příliš velké nadšení, protože to vyžaduje úpravu stránek a přizpůsobování pro Palmy. WAP je na druhé straně zaštítěn velkým konsorciem firem (Phone.com, Nokia, Ericsson, Motorola, podpora Microsoftu) a má širokou podporu mezi výrobci mobilních telefonů. První telefony s podporou WAP se objeví snad již v tomto roce, větší rozšíření nových telefonů a poskytovaných služeb lze čekat v roce 2000.

Pro Palm Computing ale není cílem přenést WAP do Palmů, ale technologii Palm do přenosných telefonů. WAP je určen zejména pro malé displeje mobilních telefonů a zde si chce Palm také ohřát svoji polívčičku. Cílem je integrace WAP prohlížeče do operačního systému PalmOS. Palm Computing chce výrobcům poskytovat prověřené ucelené řešení, které bude integrováno do mobilního telefonu. Chce se tedy snažit o totéž, co chce dělat Microsoft se svými Windows CE. Microsoftu se ale zatím nedaří dohody s výrobci mobilních telefonů, kteří nyní stále raději pracují na svých proprietárních technologiích.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, WAP

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15