Palm Computing bude podporovat WAP

Palm Computing ohlásilo podporu standardu WAP, nicméně s jeho implementací počítá do něčeho jiného než do PalmPilotů.
Palm Computing bude podporovat WAP
Palm Computing ohlásilo podporu standardu WAP, nicméně s jeho implementací počítá do něčeho jiného než do PalmPilotů. WAP (Wireless Application Protocol) je stručně specifikace pro čtení a zasílání internetového obsahu do malých bezdrátových zařízení. 3Com, jehož součástí je Palm Computing, již dříve pro svůj Palm VII připravil technologii web clipping, která ořezává z graficky bohatých webových stránek nadbytečné informace a nechává jen hutné informační jádro. S tímto krokem ale nesklidil u poskytovatelů obsahu příliš velké nadšení, protože to vyžaduje úpravu stránek a přizpůsobování pro Palmy. WAP je na druhé straně zaštítěn velkým konsorciem firem (Phone.com, Nokia, Ericsson, Motorola, podpora Microsoftu) a má širokou podporu mezi výrobci mobilních telefonů. První telefony s podporou WAP se objeví snad již v tomto roce, větší rozšíření nových telefonů a poskytovaných služeb lze čekat v roce 2000.

Pro Palm Computing ale není cílem přenést WAP do Palmů, ale technologii Palm do přenosných telefonů. WAP je určen zejména pro malé displeje mobilních telefonů a zde si chce Palm také ohřát svoji polívčičku. Cílem je integrace WAP prohlížeče do operačního systému PalmOS. Palm Computing chce výrobcům poskytovat prověřené ucelené řešení, které bude integrováno do mobilního telefonu. Chce se tedy snažit o totéž, co chce dělat Microsoft se svými Windows CE. Microsoftu se ale zatím nedaří dohody s výrobci mobilních telefonů, kteří nyní stále raději pracují na svých proprietárních technologiích.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení