Palm IIIc a další novinky Palm Computing na světě

Těsně před CeBITem uvedla společnost Palm Computing několik nových zajímavých produktů. Pochopitelně prim mezi nimi hraje první barevný Palm s označením IIIc.
Palm IIIc a další novinky Palm Computing na světě
Těsně před CeBITem uvedla společnost Palm Computing několik nových zajímavých produktů. Pochopitelně prim mezi nimi hraje první barevný Palm s označením IIIc. Dalšími produkty je Palm IIIxe, který je rozšířenou 8MB verzí dřívějšího IIIx a přibyla také rozkládací klávesnice pro Palmy.

Nový Palm IIIc je na pohled robustnější než jeho předchůdci, barevný displej je přece jen na zabudování složitější. Baterie jsou stejně jako u Palm V typu Li-Ion a udávaná výdrž je pět hodin v kuse, což je průměr - jsou horší organizéry s barevnými displeji, jsou ale i rozhodně lepší. Při přepočtu na průměrnou dobu denní práce to podle Palmu odpovídá životnosti 14 dní. Cena za nový Palm IIIc je oficiálně stanovena na 449 dolarů, což by znamenalo, že se můžeme s cenou dostat pod 20 000 Kč, zhruba na úroveň barevné Jornady od HP. Od dodavatelů softwaru má IIIc zatím podporu od AvantGo na prohlížeč webu a Album to Go na prohlížení obrázků. Zatím tedy nic moc.

Asi zajímavější budou černobílé modely, které pochopitelně dostaly nyní upravené ceny. Nový IIIxe je podobně jako IIIc v tmavším plastu a stojí 249 dolarů, klasický IIIx s 4 MB stojí 229 dolarů a bude tak v podstatě neprodejný, těch 20 dolarů za 4 MB se rozhodně vyplatí.

Co se týče nové rozkládací klávesnice, její princip byl již dříve použit, nyní je to ale originál od Palmu. Z rozměrů běžného Palmu se rozloží čtyřdílná klávesnice do podoby plnohodnotné počítačové klávesnice. Cena je 99 dolarů a upřímně mne zajímá, jak kvalitní klávesnice to při daných rozměrech může vůbec být.

Na CeBITu se pochopitelně na všechny novinky Palmu osobně podívám a vyzkouším si je. Své postřehy si pro sebe nenechám a určitě se dozvíte nějaké další zajímavosti.

Váš názor Další článek: Palm IIIc na CeBITu

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Svět

Určitě si přečtěte