Palm IIIx se doprodává, ostatní zlevňují

Organizéry Palm IIIx dle všeho opouštějí sklady firem a ceny ostatních Palmů příjemně klesají. Visor se již prodává v Čechách také.
Palm IIIx se doprodává, ostatní zlevňují
Nejlevněji dnes koupíte Palm IIIx. Připomeňme, že se jedná o starší verzi Palmu, má 4 MB paměti, hranatější design, ale co se týče výkonu a kvality displeje, je na tom stejně jako jeho mladší bratříček Palm V. Palm IIIx se prodává nejlevněji u firmy Axon a to za nějakých 8600 Kč bez DPH (10500 Kč s DPH). V konferenci o Palm/Pilotech proběhly náznaky toho, že se přestal Palm IIIx vyrábět a končí se i s distribucí. Na stránkách firmy PDA Planet to 23.března potvrdili, pravděpodobně Palma IIIx u PDA Planet už asi ani nepořídíte, sic ho odstranili z ceníku. Nyní je teda poslední možnost, kdy si lze tento skvělý přístroj (podle mně je to nejlepší model Palma s ohledem na cenu/výkon!) pořídit za opravdu solidní peníz.

Zlevněn byl i model Palm V. Mezi jeho klíčové vlastnosti patří velmi pěkný design, menší velikost a zabudovaný Li-on akumulátor. Nevýhodou jsou pouhé 2 MB paměti, což velmi svazuje při používání tohoto jinak skvělého přístroje. V PDA Planet se prodává za akční cenu 11 900 Kč bez DPH (cca 14500 Kč s DPH).

Nejmarkatněji byl ale zlevněn nejlepší model ze stáje Palm Computingu (pokud neberu v potaz Palm VII) a to Palm Vx. Jeho parametry se shodují s Palm V, obsahuje ale navíc 8 MB paměti. U PDA Planet se prodává za 14900 Kč bez DPH (cca 18200 Kč s DPH). V ceně je i kolíbka/nabíječka, která podporuje českou síť (až do teď jste standardně dostávali americkou kolíbku/nabíječku a museli jste si ještě českou variantu dodatečně přikoupit. Tato legrace přišla na dalších 2000 Kč!). Palm Vx byl takto výrazně zlevněn kvůli tomu, že Palm Computing zahájil mezinárodní distribuci.

Poslední novinkou potěším nejspíše příznivce Visoru. PDA Planet uvedla na český trh Visora Deluxe, který má 8 MB paměti, USB kolébku a speciální slot pro přídavná zařízení pod názvem SpringBoard. V dodávce je navíc 8 MB flash modul (celkem tedy získáte 16 MB RAM). Vybrat si můžete ze čtyř barev - "graphite, ice, orange, blue, green". Cena je dle mého názoru velmi vysoká, činí 18900 Kč bez DPH (23000 Kč s DPH). Připadá mi, že 16 MB paměti nelze prakticky u Palmů využít (snad jen pro nějaké obrovské databáze). Sám vlastním Palma s pouhými 4 MB paměti a bohatě mi to dostačuje. Uvědomme si také, že Visor postrádá integrovanou flash pamět, takže nemůžete upgradovat PalmOS. Visor je vybaven PalmOS verze 3.1, ale již nyní je PalmOS 3.3 a brzy bude vypuštěn PalmOS verze 3.5. Obávám se, že tento model Visora za 23 tisíc Kč! nebude mít rozhodně v Čechách úspěch.

Váš názor Další článek: Microsoft MiPad – kapesní počítač ovládaný hlasem

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Axon


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40