Palm IIIx se doprodává, ostatní zlevňují

Organizéry Palm IIIx dle všeho opouštějí sklady firem a ceny ostatních Palmů příjemně klesají. Visor se již prodává v Čechách také.
Palm IIIx se doprodává, ostatní zlevňují
Nejlevněji dnes koupíte Palm IIIx. Připomeňme, že se jedná o starší verzi Palmu, má 4 MB paměti, hranatější design, ale co se týče výkonu a kvality displeje, je na tom stejně jako jeho mladší bratříček Palm V. Palm IIIx se prodává nejlevněji u firmy Axon a to za nějakých 8600 Kč bez DPH (10500 Kč s DPH). V konferenci o Palm/Pilotech proběhly náznaky toho, že se přestal Palm IIIx vyrábět a končí se i s distribucí. Na stránkách firmy PDA Planet to 23.března potvrdili, pravděpodobně Palma IIIx u PDA Planet už asi ani nepořídíte, sic ho odstranili z ceníku. Nyní je teda poslední možnost, kdy si lze tento skvělý přístroj (podle mně je to nejlepší model Palma s ohledem na cenu/výkon!) pořídit za opravdu solidní peníz.

Zlevněn byl i model Palm V. Mezi jeho klíčové vlastnosti patří velmi pěkný design, menší velikost a zabudovaný Li-on akumulátor. Nevýhodou jsou pouhé 2 MB paměti, což velmi svazuje při používání tohoto jinak skvělého přístroje. V PDA Planet se prodává za akční cenu 11 900 Kč bez DPH (cca 14500 Kč s DPH).

Nejmarkatněji byl ale zlevněn nejlepší model ze stáje Palm Computingu (pokud neberu v potaz Palm VII) a to Palm Vx. Jeho parametry se shodují s Palm V, obsahuje ale navíc 8 MB paměti. U PDA Planet se prodává za 14900 Kč bez DPH (cca 18200 Kč s DPH). V ceně je i kolíbka/nabíječka, která podporuje českou síť (až do teď jste standardně dostávali americkou kolíbku/nabíječku a museli jste si ještě českou variantu dodatečně přikoupit. Tato legrace přišla na dalších 2000 Kč!). Palm Vx byl takto výrazně zlevněn kvůli tomu, že Palm Computing zahájil mezinárodní distribuci.

Poslední novinkou potěším nejspíše příznivce Visoru. PDA Planet uvedla na český trh Visora Deluxe, který má 8 MB paměti, USB kolébku a speciální slot pro přídavná zařízení pod názvem SpringBoard. V dodávce je navíc 8 MB flash modul (celkem tedy získáte 16 MB RAM). Vybrat si můžete ze čtyř barev - "graphite, ice, orange, blue, green". Cena je dle mého názoru velmi vysoká, činí 18900 Kč bez DPH (23000 Kč s DPH). Připadá mi, že 16 MB paměti nelze prakticky u Palmů využít (snad jen pro nějaké obrovské databáze). Sám vlastním Palma s pouhými 4 MB paměti a bohatě mi to dostačuje. Uvědomme si také, že Visor postrádá integrovanou flash pamět, takže nemůžete upgradovat PalmOS. Visor je vybaven PalmOS verze 3.1, ale již nyní je PalmOS 3.3 a brzy bude vypuštěn PalmOS verze 3.5. Obávám se, že tento model Visora za 23 tisíc Kč! nebude mít rozhodně v Čechách úspěch.

Váš názor Další článek: Microsoft MiPad – kapesní počítač ovládaný hlasem

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Axon

Určitě si přečtěte